Věc (1982)

Fanúšikovské pomrknutie k verzii Howarda Hawksa a Christiana Nybyho z roku 1951 spravil John Carpenter už v inej svojej legendárnej pecke, Halloweene. Jeho postavy totiž pozerali v televízii práve tento slušný, no podľa môjho názoru nijako výnimočný sci-fi horor. Na rozdiel od prvého spracovania, kde bol mimozemšťan iba klasickým monštrom vraždiacim posádku polárnikov, sa rozhodol Carpenter držať vernejšie poviedky, z ktorej oba filmy vychádzajú. Vrátil späť do hry schopnosť Veci meniť svoju podobu a tým pádom sa mu podarilo pracovať s látkou na viacerých úrovniach. Strach, paranoja a neskutočne hustá atmosféra sa preplietajú s gore scénami, aby vytvorili fantastický celok s nezabudnuteľnou atmosférou. Geniálny koniec je iba čerešničkou na torte tohto skvostu, ktorý vo svojej dobe v kinách komerčne nemilo prepadol. Nezabudnuteľný temný film s atmosférou akú som ešte nezažil.najlepší carpenter kde preukázal že je veľký režisér.Kurt Russell je cool a morriconova hudba super.klasika sci-fi horroru

Vikingové (1999)

jednoznačne najslabší mctiernanov film(Rollerball som nevidel a neuvidím) so slušnými hercami,do polovice velmi dobrou atmosférou , kvalitne natočenými akčnými scénami a výbornou hudbou.Ale ako sa to potom sprasí to je fantázia.prvá polka 4* a druhá,no...2*

Vinnetou (1963)

hodnotenie je nadnesené,samozrejme.ale čo to pre mňa,pre vás a pre našich rodičov znamenalo,bílý bratři

Vlasy (1979)

hippie nostalgia miloša formana ma dostala hlavne kvôli muzikálovým číslam,výkonu treata williamsa a fantastickému záveru

Vlk (1994)

nadpriemerný horor ktorý skôr než na triky vsádza na hercov.a na miesto akcie na psychológie.a vtedy je film super.ale keď začne trikovo akčná časť celý dojem je značne pokazený

Vnitřní vesmír (1987)

výborná sci-fi komédia založená na hereckých výkonoch miesto trikov.aj keď triky sú na svoju dobu výborné.výborná zábava ktorú trochu zabíja premrštená stopáž.A Quaid je v úlohe Tucka Pendletona na zožratie

Vodní svět (1995)

nepochopitelne zatracovaný film.výborná výprava a hudba.originálny nápad.Costner je sympaťák a akčné scény sú veľmi pekne natočený.Až posledná tretina si zaslúži to čo sa kydá na celý film.tá fakt stojí na hranici béčka a céčka

Válka Roseových (1989)

vynikajúca čierna komédia s nezabudnuteľnými scénami a fantastickými hereckými výkonmi.najlepší DeVitov film.

Vetřelci (1986)

najlepší diel série.cameron je boh.asi najlepšie pokračovanie vôbec(pán copolla nech prepáči).legenda nad legendy.ešte niečo som zabudol?ale veď to všetci poznáme tak si to pozreme znova a znova a znova...