Mučedníci (2008)

Fyzicky jsem se přemáhal se na to dívat, byť mám za sebou tisíc a jeden všemožných masakrů. Toto je však zcela jiná káva. Odpudivé! Ale velmi sílné a režisérsky naprosto zvládnuté.

Hlad (2008)

Dovolím si tvrdit, že v některých částech filmu je potřeba se fyzicky nutit k jeho sledování. Minimum dialogů (vyjma nesnesitelně dlouhé dialogové scény uprostřed) dává možnost zaměřit se na vizualici, která je zcela odzbrojující. Na konci se však nemohu ubránit dojmu, že forma vítězí nad obsahem.

Avatar (2009)

Nechejte se unášet pestrobarevnými obráky z Pandory. Padá mi čelist dolů a nejenom proto, že je v něm všechno velké. Od brouků, přes domorodce až po létající ptáky. Z filmu sálá klid, přesnost a láska. Nevěřím tomu, že Cameron točí pro peníze. I když je dějová linie jako vždy jednoduchá - dobro zvítězí nad zlem, velká lásky mezi hlavními hrdiny a to vše v koktejlu namíchané sfi-fi, je to krásně naservírováno a dlouho na to budete myslet. Jak jsme my lidé malincí ve vesmíru si všimnete hned na začátku v konfrontaci s přírodou a obyvately PANDORY. Malost lidská způsobuje války, né ženy, jak se často cituje. A tak je to s námi lidmy se vším. Myslíme si, že jsme pupek země a vesmíru a drze si bereme vše bez ohledu na to jsesli můžeme a jestli nám to patří. Paralela mezi tím jistě není náhodná. Na konci, ale dostaneme výprask a musíme se pakovat domů.

3 sezóny v pekle (2009)

Ze začátku mě zto cela minulo. Dokonce jsem chtěl odejít ze sálu. Postupem času, ale snímek získává sílu a začne bavit. Skvěle vykresléna dobová atmosféra s výtečnou výpravou.

Chceš mě, chci tě (2009)

Čekal jsem klasickou americkou komedii jako každou jinou. Dostal jsem místy opravdu svižnou a legrační nadílku s sympatickými tvářemi.

Návrh (2009)

Příjemné překvapení. Solidní komedie, u které śe dá na 1 a 1/2 hodiny zapomenout na to, že dluh státního rozpoču se hrozivě zvyšuje.

Proroctví (2009)

Bývá panu Cageovi vytýkán stále stejný "psí" výraz v obličeji v každém jeho filmu. Ano, je to pravda, hraje příšerně. Kdeže doby "Leaving Las Vegas" jsou. Knowing - je i přes hrůzné Cageovo herectví a klasická klišé (umřela mu žena, tak to zapíjí whisky), povedený film a po do dlouhé době se mu povedla správná volba scénáře. O návratu na výsluní však nemůže být ani řeč.

Valkýra (2008)

Velice solidní rekonstrukce událostí. Je mu vyčítána přílišná studenost s címž nemohu tak uplně souhlasit. Snímek nemůže být "teplejší" už jenom pro dobu, kterou zobrazuje. Když nad tím tak přemýšlým nenacházím ani mnoho chyb, které by vadily nebo byli do očí bijící. Skutečná fakta neznám, tak mi nezbývá než to tvůrcům věřit, že takhle nějak to bylo. Nemám s tímto filmem problém, ale plný počet od mne dostanou jen ty filmy, které "ve mně "zůstávají. Třeba s k němu ještě vrátím o hodnocení přehodnotím.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak to by nešlo. Kdo vymazal děj, ptám se? Co na tom, že je tady tuna robotů, když se v nich člověk ztrácí. Michael exhibuje o tom žádná, ale to je všechno co stojí za pozornost. A opravdu dlouho jsem neviděl tak přihluplé dialogy, při kterých jsem se v kině pořád uculoval. Chvíli to vypadalo, že dám 2*, ale díky Shaiovi jsem se smiloval.

Účastníci zájezdu (2006)

Viděl jsem to po nějaké době podruhé a musím říct, že je to lepší než poprvé. Film ukazuje na nás, na Cechy, jací jsme "balíci " (viz rodinka s kamerou), ukazuje hořkost a smutek stáří (skvělá Fialová a Stěpánková), nepochopení dvou blízkých lidí, kteří se pod tíhou života a řady let spolu strávených, mají ještě pořád rádi (Klepl a Holubová) A jejich frustrovaná dcera, která chce vlastně jenom jedno, aby ji měl nekdo rád. Dva gay man, kteří působí velice normálně, ale....Celé je to vlastně o lásce, tak to chápu já. Není to o tom, že dám "Učastníkům zájezdu 4*". Je to o tom, že si to jednozančně zaslouží! PS: Polívková je skvělá! Připadá mi jako holka od vedle a já ji znal už řadu let.