Seminář (2023)

Taková brutálnovtipná parodie na týmbyldingy firem, které nesnášíte a kde bohužel pracujete! Zažila jsem osobně akorát bez mrtvol...Joo, pobavilo, překvapilo, vlastně ani neznechutilo ovšem donutilo jásat, že jsem už pryyyč z těhle sraček. Za mě dokonale pobavených 85%

Lásky Petra Štěpánka (2023) (TV film)

Pro mě to byl naprosto nečekaný příběh spolužáků ( Štěpánek vs. Hanzlík), které bych si nikdy! nespojovala dohromady. Bylo to pro mě naprosto objevné, přátelské, milé i smutné ( smrt bratra) ovšem přesto uvěřitelné a lidské. Za mě lidskopříjemných 90%

Policejní inspektorka (1980)

Tak tohle je pravý opak fransózkych krimošek s Belmondem. Úplně jsem zapomněla na Miou-Miou a socidramakrimi, která mi vlastně fuckt chybí a tentok tu film mi to drsně připomněl. Myslím si, že by si to dnešní filmaři asi měli zkouknout, páč ta syrová realita dnešní doby je vlastně asi stejná jako v 70-ách. A jeden se může posrat tenkrát jako teď. Za mě silně emotivních 90%

Prožít si své peklo (1977)

Vlastně na ten film ani nechci vzpomínat. Když jsem ho viděla poprvé a naposled před mnoha lety, tak na mě zapůsobil tak, že na něj už nikdy do smrti nezapomenu. Chtěla jsem si ho stáhnout , ale na platformě nebyl a já si říkám, že je to osud a má to tak být. Takových filmů, které můžu vidět pouze jednou jsou pouze dva. Tento a Sophiina volba. Má duše by je víckrát nedala. Za mě zcela zdevastovaných 100%

Labuť (2023)

Tak tato povídka byla zásah přímo na mou srdeční komoru. Už od Otravy jsem fascinována knižním stylem vyprávění ála audiokniha a super výtvarným ztvárněním coby čtenářovou představou. Nejvíc mi u všech povídek vadila ta šílená rychlost mluvení a střídání se všech vjemů, že jsem nebyla schopna všechno vstřebat. Teprve až u Labutě mě konečně napadla spásná myšlenka a prostě jsem zavřela oči... A pak už mi tekly jenom slzy...No, každopádně si povídky dám ještě několikrát abych si byla jista, že už jsem je opravdu pochopila a vstřebala. Za mě naprosto srdcervoucích 100%

Ztraceni v Mnichově (2015)

Tenhle film jsem si schovávala v komoře čekatelů na zhlédnutí dlouhých 8 let. Navíc jsem o něm nevěděla vůbec nic a myslela jsem si, že je to o českých turistech, kteří se opravdu ztratili v Mnichově?! Takže teď jsem to konečně viděla a ...bylo to sqělé. Geniální je to v tom jak si lze pohrávat s historií. Myslela jsem si, že zrovna před i poválečnou historii ovládám, ale jeden asi nemůže vědět úplně všechno, že? A tady se mi to jenom potvrdilo, páč toto vysvětlení Mnichovské zrady jsem tedy ještě neslyšela a navíc to tak třeba bylo? Každopádně mě to vedlo k zamyšlení a donucení se v historii trochu dovzdělat. No nic, pobavilo mě to a hlavně příjemně překvapilo. Za mě příjemných 85%

Ještěr (2023)

Bohužel nepřišlo žádné překvápko. Místy divná až rušivá hudba, divné až nelogické střihy. Vo co go jsem pochopila už v polovině a to hraní si na jakýsi schokoching film teda nevyšla. A nejvíc je mi líto mého milovaného býka, který to prostě sám nedokázal zachránit. Za mě zklamaných 70%

Pacifik (2010) (seriál)

Za mě je to dost velké zklamání, protože se neubráníte srovnání se špičkovým Bratrstvem neohrožených. Taky je to dost neoriginálně natočeno, chvíli je to Četa a chvíli zase Zachraňte vojína Ryana. Navíc je to poměrně dost povrchní a nudný pohled na válku v Pacifiku, která vlastně zůstala Evropanům, tak nějak skryta a neukazuje ta skutečná zvěrstva, která se tam děla Japonci zajatým amíkům. Pokud to někoho skutečně zajímá doporučuji knihu Normana Mailera Nazí a mrtví. To je skutečně brutal a od té doby vím jak daleko lze vytáhnout oko z oční jamky než se utrhne. A to fuck nechceš. Za mě zklamaných 70%

Řeč ulice 2 (2023)

No dvojka už není scénáristicky tak kompaktní jako jednička ani tak plná násilí a i díky tomu je místy dost hluchých míst. Nicméně když pomineme druhou půlku filmu, který je taková agitka na asimilaci, tak je mi to vlastně sympatické, že to přišlo z té druhé , pořád nasrané temné strany, která se střelila do vlastní nohy což může mít daleko větší účinnost a výpovědní hodnotu páč co si budeme povídat začít se musí vždycky u sebe. Za mě spokojených 75%

Demonik (2021)

Jujda, tak tohle se vůbec nepovedlo. Nebylo to ani vzrušující natož strašidelné ba dokonce naprosto bez vůně a bez zápachu akorát to byla nudná, směšná trapárna. No, do Neilla jsem vkládala velké naděje, ale bohužel...Nechápu co se to s ním tutok stalo. Všechny ostatní filmy byly pecka.  Za mě unuděných 45%