Já, kocour (2016)

I když vezmu v úvahu, že se jedná o rodinný film, který je určený především dětem, tak moc nadšená nejsem. Dívala jsem se hlavně kvůli lákavému hereckému obsazení. Přihlouplejší scénář, aby člověk pohledal a z toho digitálně vyrobeného kocoura jsem občas dostávala osypky. Celé to na mě působilo poněkud chladně a vykalkulovaně, přesto jsem se chvílemi docela dobře bavila. (50%)

Koupili jsme ZOO (2011)

Kdybych měla příležitost a potřebné finance, tak bych taky chtěla vlastnit zoologickou zahradu. Po zhlédnutí tohoto pohodového snímku to platí dvojnásob. Je sice plný klišé a možná až příliš přeslazený, ale to všechno od rodinného filmu pro milovníky zvířat vlastně očekávám, takže s tím nemám sebemenší problém. Naopak jsem se ráda nechala dojímat milým příběhem, který mi zprostředkovali vesměs sympatičtí herci. A ještě k tomu hrála bezva muzika. (85%)

Nejlepší léta našeho života (1946)

I přes dost šílenou stopáž tento film právem patří k největším skvostům světové kinematografie. Každá minuta v něm má své opodstatnění, takže není zbytečná. Nestačím žasnout nad tím, jak William Wyler tak brzy po válce dokázal na osudech tří navrátilců z bojišť přesně vystihnout stav tehdejší společnosti. Dokonce ani výrazná romatická linka nic neubírá na výpovědní hodnotě snímku. (90%)

Jak se krotí krokodýli (2006)

Vykradení vlastního archivu je v případě Marie Poledňákové skoro až trestuhodné, přesto snímku Jak se krotí krokodýli ty dvě hvězdičky dám. I když herecký ansámbl tomu původnímu nesahá ani po kotníky a humor si vzal pro jistotu dovolenou. Pokud měla obstarat zábavu dvojice Dan Nekonečný a Pepa Vojtek, tak to zrovna dvakrát nevyšlo. Vše zachraňuje alespoň Václav Postránecký a poslouchatelná muzika. Nicméně předpokládám, že dětským divákům, kterým je tento film primárně určen, by se mohl líbit. (40%)

Tři vteřiny (2019)

Po dlouhé době jsem konečně narazila na pořádně napínavý krimi thriller, který navíc šlapal jako dobře manazaný stroj. Pomalu jsem si začínala myslet, že něco takového v současnosti už neumí natočit vůbec nikdo. Evropští tvůrci dali těm zámořským zase jednou pěkně na frak. Potěšil mě Joel Kinnaman, který předvedl v hlavní roli naprosto strhující výkon, čímž mimo jiné výrazně přispěl k mistrně vygradovanému závěru celého příběhu. (85%)

Cesta bez návratu (2017)

Tahle snaha o psychologické drama zrovna moc nevyšla. Úvod vypadal docela nadějně, jenže potom se filmové vyprávění i přes jistou zkratkovitost začalo neuvěřitelně táhnout. Konečné rozuzlení sice bylo poměrně nečekané, ale zároveň působilo dost nevěrohodně, což v případě snímku natočeného podle skutečných událostí považuji za chybu. Navíc se tvůrcům nepodařilo probudit ve mně ty správné emoce. (45%)

Prší nám na lásku (1946)

Poeticky laděný snímek o dvou mladých lidech, které svede dohromady náhoda a i přes veškerou nepřízeň osudu si uchovají svou lásku. V rámci Bergmanovy filmografie příběh působí možná až příliš romanticky, přestože tu o nepříjemné okamžiky taky není nouze. Moc se mi líbilo nasvícení některých scén, zejména když David navštívil Maggi v nemocnici krátce poté, co zjistil, že potratila. Velice povzbuzující pro mě bylo optimistické vyznění celého filmu. (80%)

Skyfall (2012)

Nemůžu si pomoct, ale už mě tyhle pohádky pro dospělé, kde dobro ztělesněné neohroženým agentem 007 vždy zvítězí nad zlem, nějak přestávají bavit. Vlastně je mi záhadou, proč se pořád dokolečka točí, zvlášť uvážím-li, že scénář k této bondovce není ničím výjimečný. I když mám Daniela Craiga celkem v oblibě, tak ani on mě nepřesvědčil natolik, abych mohla na Skyfall pět chválu. Paradoxně jsem si mnohem víc užila hereckou kreaci hlavního padoucha v podání Javiera Bardema, který v krapet přetažené stopáži bohužel moc prostoru nedostal. Vizuálně se mi nejvíce zamlouvaly finální akční scény ve skotské vysočině, to byla pastva pro oči. (65%)

Modrý maskot (2007)

Na můj vkus až moc uřvané, vtipu je tu pomálu a po herecké stránce taky žádná sláva. Nejvíce asi zaujme modrý maskot, jehož potenciál však mohl být podstatně lépe využit. (45%)

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy (2019)

Nadmíru působivé prostředí, v němž se příběh odehrává, jde ruku v ruce s hutnou atmosférou celého snímku. Do chvíle, kdy si Ned Kelly založí svou bandu, bych to viděla na jasné čtyři hvězdičky. Pak už děj trochu drhne a přibývá scén, které jsou na hraně snesitelnosti. Russell Crowe tady téměř k nepoznání zdědkovatěl, přesto bych brala, kdyby jeho poměrně odpudivá postava ve filmu setrvala déle. Závěrem musím konstatovat, že George MacKay se snad pro hlavní roli narodil, jak věrohodně ji ztvárnil. (65%)