Štěstí je krásná věc (2020)

Petra Hřebíčková se pomalu a jistě stává zárukou trochu přitroublých českých komedií. Tady navíc ani chemie mezi ní a Karlem Zimou moc nefunguje. Zasmála jsem se snad pouze u scén, v nichž se objevil Zdeněk Godla. Scenárista Jaroslav Sauer se zase jednou vyznamenal tím, jakou slátaninu do světa vypustil. Povedenou titulní píseň v podání Richarda Müllera si tento snímek opravdu nezaslouží, i když k finálnímu „plážovému” záběru, který kupodivu není vůbec marný, se docela hodí. (35%)

Bez věcí nad věcí (2018)

Konzumní způsob života nás jednou zcela pohltí, takže kvituji s povděkem každý pokus s tím něco udělat nebo na to alespoň upozornit. Přestože se komediálně laděný snímek Bez věcí nad věcí nedokáže s námětem vypořádat nijak úderně ani extra objevně, tak proti tomuto filmu v zásadě nic nemám, obzvlášť když děj doprovází pohodová muzika. Nehledě na to, že ústřední dvojice Florian David Fitz a Matthias Schweighöfer působí sympaticky a velmi přesvědčivě. (70%)

Velká nádhera (2013)

Takhle dokáže zameditovat o životě jedině Paolo Sorrentino. K pochopení Velké nádhery musí člověk dozrát a mít už něco za sebou. Tady se stěží hledají správná slova, vlastní zkušenosti jsou nepřenosné. Po druhém zhlédnutí filmu vnímám všechno mnohem niterněji, do třetice mě to asi rozseká... (85%)

Královna pouště (2015)

Vzhledem k tomu, že mělo jít víceméně o životopisný snímek, tak to byla docela slabota, protože jsem se o britské badatelce Gertrudě Bell nic zásadního nedozvěděla. Silná romantická linka mě spíše nudila, než abych se u ní jakkoliv zasnila. Těžko říct, zda bych mluvila jinak, kdyby hlavní role ztvárnili původně zamýšlení Naomi Watts a Jude Law. Na můj vkus byl styl vyprávění příliš rozvleklý a suchopárný. Výsledný dojem mírně vylepšily poutavé záběry z pouště. (55%)

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Nestačím zírat, jak se Ben Stiller na postu režiséra vycajchnoval. Vůbec bych se nezlobila, kdyby už za kamerou zůstal, protože tohle se mu vážně povedlo. Tady snad klaplo úplně všechno, a to počínaje vypiplaným scénářem přes bravurní režii, vymazlenou kameru, úžasný soundtrack až po naprosto skvělé herecké výkony všech zúčastněných, z nichž si zaslouží absolutorium poněkud ujetá švédská trojka Benicio Del Toro, Patricia Arquette a Paul Dano. Klidně bych si dala dvojnásobnou porci dílů, jak jsem z tohohle seriálu nadšená. (95%)

Páté kolo od vozu (2013)

Příjemně plynoucí příběh na pomezí komedie a dramatu ozdobený svěžím soundtrackem a sympatickým hereckým obsazením upoutal moji pozornost natolik, že bych byla blázen, kdybych tento film hodnotila jako průměrný. (70%)

Boží mlýny (2021) (seriál)

První epizoda byla o poznání lepší než zbytek seriálu. Měla spád a vtip, což se o následujících dílech říct nedá. Asi nejlépe se své role zhostil pes Kaštan, za ním se v těsném závěsu držel Martin Myšička, ostatní bych raději nezmiňovala. Tvůrci tomu nasadili korunu, když nejlepšího herce Kaštana v poslední epizodě ani nenechali hrát. Přiznejme si na rovinu, že scénář dost pokulhával. Vyloženě mě potěšila alespoň ústřední píseň Mlýny, která se opravdu povedla. (45%)

Příliš osobní známost (2020)

Mám hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi to docela líbilo, ale na stranu druhou mě asi tisíc věcí štvalo. Humorných okamžiků jsem si mnoho neužila, a pokud snad ano, tak většinou působily nepříjemně sexisticky. O drama šlo vlastně jen chvíli před koncem, což dohromady s celkovým komediálním laděním zrovna moc nefungovalo. I kdyby se Eliška Balzerová snažila sebevíc, tak nešlo přehlédnout, jak jí to ostatní s přehledem kazí, zejména pak mužská část osazenstva. Příšerný dabing vše zpečetil. Pouze malé Valentýně Bečkové a občas Petře Hřebíčkové se s Eliškou dařilo držet krok. (45%)

Bodyguard (2018) (seriál)

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděla tak napínavý seriál. To tedy byla jízda! Zvlášť když si uvědomím, že jsem do posledních minut netušila, kdo za tím vším stojí. Některé situace byly sice těžko uvěřitelné, ale to tvůrcům mileráda odpustím. Podstatné je, že jsem se vůbec nestíhala nudit. Velkou pochvalu za vynikající ztvárnění titulní role si rozhodně zaslouží herecký chameleon Richard Madden. (85%)

Ukrutně šťastni (2008)

V odlehlém dánském městečku, kde krávy dávají dobrou noc, všichni včetně koček se zdraví „Brej” a nedaleký močál skrývá nejedno tajemství, vládne atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Když se k tomu ještě přidá parádní herecké obsazení, dramatická zápletka a specifický severský humor, rázem je i v takovém zapadákově o zábavu postaráno. (85%)