Insidious (2010)

Jouhou dokonalost! Konečně pořádnej, neobyčejnej a originální horor v pravym slova smyslu. Evidentně se objevil někdo, kdo tomuhle žánru fakt rozumí a chce zaujmout i ty, kterym nestačí zhasnout světla a párkrát na ně bafnout (i když netvrdim, že to nezabírá:D). Všechno už vlastně napsal můj čim dál oblíbenější J*A*S*M, kterej mě mimo jiné inspiroval svym profilem jak k tomuhle filmu, tak asi k milionu dalších:D. Jediný, co bych vytkla, je Patrick Wilson - sice je fakt kus, ale moc mi nesedí od dob Andělů v Americe.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Já tomu Carreymu prostě na chuť nepřijdu, ale tady mi opět (viz Truman Show) překvapivě nevadil. Kate je super, Kirsten je super,Tom je super, Mark je super, Elijah je super, všichni sou super:D, mluvim jenom tak ztřeštěně, jakej byl sám film. Trochu přitaženej za ty všechny barevný vlasy, ale možná i díky nim jsem se tolik neztrácela.

Čistá duše (2001)

Všechno do všeho zapadá, a přitom se to vymyká běžně točenym filmům. Ke konci to nikam negraduje, ale na druhou stranu, jak jinak to zpracovat. Myslim, že si s timhle oříškem poradili opravdu povedeně, že i ta jejich vytoužená slzička ukápla:). Co bych ale vytkla je scéna s perama. To vážně nebylo nutný, i když jasný od začátku. Na city zahráli pěkně, tak jim těch 5 přeju

Truman Show (1998)

Ani ten nesympatickej Jim Carrey mi tak nevadil, ani nehodnotim to nelidský zacházení, nápad to byl skvělej, brilantně ukázaná americká nátura, ale na 5 hvězd to zkrátka nemá

Velká ryba (2003)

Po miliontý: pohádka pro dospělý, Forrest Gump ve fantasy verzi. Nejdřív trochu předsudky, dá se říct, že jsem se i bála, co Burton zase předvede a vyvede, ale nakonec jsem se zamilovala. Občas jsem nadšená hned po filmu (zvlášť když na něj du do kina, tam je ten zážitek vždycky umocněnej a nejspíš přeceňovanej) a postupně všechno opadne a vyprchá a já za pár týdnů ani nevim, o čem to bylo. Tady si samozřejmě taky nevzpomenu, jak šly všechny příběhy za sebou, kdo hrál koho (a ještě koho dalšího;)), ale kdo občas kouká na můj profil ví, že nehodnotim filmy hned (už jenom proto, že se mi nechce:D), ale s odstupem času všechny najednou, a tak tam ten nadhled už je. Občas to má nevýhodu, že si toho pamatuju míň, než bych chtěla napsat:D, ale tak je už riziko povolání a cena za lenost:). Každopádně tenhle počin budu vždycky chválit, bylo to tak krásný, na nic si to nehrálo, tak upřímný a přitom neskutečný, opravdová, nefalšovaná nádhera, která mi asi ještě hodněkrát zkrášlí dvě hodiny mýho života

Země kůlů (2010)

Horor vůbec, upířina jen díky tomu, že se tam upíři objevili:D. Nic novýho jsem se nedozvěděla, příběh tuctovej - snaha dostat se do údajně "čistý" zóny, cestou spousta problémů, ňáký ztráty, ňáký shledání, ale tak při chladnym večeru v posteli s noťáskem na klíně, proč ne.

Prokletý ostrov (2010)

Filmem samotnym, zpracovánim, postavama, dějem, kdy nakonec nikdo neví, čí je, tim všim by si tenhle geniální snímek zasloužil plnej počet. Zapomenu na Inception, nebudu nic srovnávat, i když paralel tam bylo až až, ale pořád mi tam neseděl ten uplnej závěr, ač byl promakanej. Mám ráda, když se dozvim, jak to doopravdy je, případně domyslim, jak by jedna z verzí mohla vypadat, ale ne, když přede mě daj dvě možnosti a já si mám v podstatě vybrat, když navíc celou dobu se to ubírá někudy jinudy. No šlamastika, posuďte sami:)

Na samotě u lesa (1976)

Žádný chčije a chčije. Nejlepší hláška je s pošťákem!!! "Toho vy nemůžete znát, ten chodí v osm:D". Tomuhle filmu nechybí NIC a "Jitko, krávo" používám dost často:)

Špinavá dohoda (1986)

Moh se občas netrefit, moh někoho ušetřit, mohlo toho bejt spoustu jinak, ale co, žee, když de o takovýho akčního hrdinu:)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zhlídla sem závěrečnej díl dvakrát, abych měla co napsat - víc než jen, že mi bude smutno, že sem stárla uplně stejně s nima, prožívala sem to, jako bych mezi ně patřila a že to zkrátka bude navždycky součást mejch vzpomínek na dospívání. Když bych to měla shrnout, nejvíc se mi líbilo, jak s postavama se vyvíjel i film, od pohádky pro děti po téměř horor pro otrlejší fanoušky (viz množství mrtvol). Pár věcí se změnilo, některý k lepšímu, některý k horšímu. Třeba rozdělení sedmičky na dvě části (i když v tom případě by si to zasloužila i čtyřka, aby nebyl tak ošizenej labyrint). Všichni, co se na tom podíleli, odvedli skvělou práci, dali si na všem záležet a dokázali téměř nemožný - a to, aby se mi zalíbilo fantasy:D.Vim, že pořád mluvim spíš celkově o HP než o sedmičce, ale tomu se snad nedá ubránit. V posledním díle se nic nečekanýho nekonalo (snad jen pro ty, kdo to nečetli a nikdy o tom nic neslyšeli), "Ginny" podle mě neumí hrát a nezábavnější chvíle byla na věži s Voldemortem (ne, nebojim se vyslovit jeho jméno:D), kdy sem myslela, že při výskoku si daj snad pusinku. A to že hodnotim až teď? Čekala sem, až budu mít nadhled, ale nostalgie mě neopustila a já si pořád stojim za 5*:).