• Krátkometrážní

Mluvme o sexu (2009) (seriál)

Komentář dodávám sice se značným zpožděním asi jednoho roku, ale co už, někdy si člověk prostě vzpomene, podívá se znova a zjistí, že to uniklo jeho "zajímavému a velmi přínosnému komentáři". Neotřelé, neobvyklé, fascinující a především vtipné. Jeden z mála seriálů, který mě tak rychle chytl a tak rychle skončil. Alespoň na něj budu ráda vzpomínat, jak neztratil na svém tempu, vtipu a kráse. P.S. Hmmm Zack je prostě kus.

Super drbna (2007) (seriál)

S počtem řad už se to opět přehání, ale mám tenhle seriál ráda. Nic světoborného a fascinujícího, ale krásná oddechovka plná módy a NY a "drbů" s příjemnými herci. Zvláště pro mě z těch všech asi nejvíce talentovaná tam je Leighton Meester. A taky mám kromě její postavy ráda i postavu Dana. Asi dvě nejoblíbenější z celého seriálu. A ne nepřestanu se na to dívat i kdyby přidali ještě klidně další dvě řady (což řekněme si, je vcelku reálné, i když nevím o čem by už byly). 18.12.2012 Konec 6. série: No tak fajn..to finále musím uznat bomba...celou dobu si člověk říkal kdo je gg, já si jednu chvíli myslela, že je to třeba Jenny, nebo Eric nebo i Dorotha...ale Dan???? Seriously? To mě ani jednou nenapadlo. Ale fakt je ten, že tohle nemohl nikdo čekat, takže finále bylo naprosto překvapivé. A taky konečně objevení Kristen Bell, která celou dobu propůjčovala Gossip girl svůj hlas bylo vcelku vtipné, sice nevím, co tam dělala Rachel Bilson, ale mám ji ráda, tak nevadí. Ale k tomu konci potom jakože "po 5. letech" už mám silné výhrady. To už tam nemělo být...naprosto zbytečný happyending. Ale když teda shrnu všech 6 řad, tak jo..na ty 4* to má...někdy to sice už bylo slabší, jindy zase zajímavější a napínavější, k tomu ta móda, příjemní herci...jsem ráda, že jsem se na tenhle seriál dívala.

Další rok (2010)

Interesting but boring and annoying. Asi takhle bych to shrnula. Postava Mary mě neuvěřitelně lezla na nervy, to nebyla ztřeštěná ženská, to byla neuvěřitelně otravná zoufalá a šílená baba. A popravdě ani další postavy (ani herci) mi nebyly nijak zvláště sympatické. Námět neotřelý a ne tak často zpracovaný, ale možná že taky ostatní ví proč, se do toho nepouštějí...

Adidas versus Puma (2007) (seriál)

Zajímavý dokument. Mě osobně přinesl nová fakta o těchto dvou značkách a podal je vcelku dobrým způsobem. Ale nějak bych tento snímek nevyzdvihovala nad jiné. Viděno na AFO 2012.

Létající monstra (2011)

Souhlasím s Markos_cz, lepší zahajovací snímek AFO 2012 nemohlo letos vybrat. Nádherný dokument o létajících ptakoještěrech a k tomu ve 3D (není nad to, když těsně před vašima očima letí pterosaurus) vás vtáhl do světa velkých (i malých) létajících dinosaurů a nabídl zajímavý pohled na vývoj létajících "monster" ještě před ptáky, který nás zavedl do různých koutů světa a k různým odborníkům na tuto oblast.

Reefer Madness (1936)

Ano nasmála jsem se u toho a dost, jen škoda, že to původně nebylo myšleno humorně ale naprosto vážně. Rozhodně se tedy nedá mluvit o objektivním dokumentu, ale z dnešního pohledu spíše o humorném vyobrazení uživatelů marihuany v tehdejší Americe. Film jsem viděla dokonce v kolorované verzi, takže zážitek byl ještě lepší aneb když si někdo zapálil, tak místo normálního dýmu bylo možné vidět růžové, fialové, zelené, modré a další obláčky...k popukání. A výrazy alias šílenci mě taky dostávaly do kolen. Konec filmu už samozřejmě nebyl tak radostný, spíše vcelku dramatický, ale i přesto jsem si nemohla pomoct a odcházel jsem ze sálu s úsměvem na tváři. Viděno na AFO 2012 ve společnosti jednoho sympatického Nizozemce, který, jakmile se v sále zhostilo ticho, se mě vcelku nahlas zeptal: Have you ever been stoned? :D Atmosféra k popukání.

Kdo napsal Bibli? (2004) (TV film)

Vcelku zklamaná jsem byla. Snímek sice podal zajímavé fakta a zjištění, které jsou přínosem, ale to jak nám to bylo podáno alias jako, s prominutím, debílkům, kterým se jeden fakt musí vysvětlit nejmíň třikrát s příslušným zdůrazněním na některých slovech, bylo bídné. A samotný teolog, který nás provázel, a jeho neustálé pokyvování hlavou, jakože rozumí, ještě předtím než někdo začal něco říkat, mi lezlo na nervy. Ale jinak bylo vcelku příjemné, že nás snímek zaváděl po světě a těch daných určitých místech, o kterých se hovořilo. Viděno na AFO 2012 a málem jsem u toho usnula za neustálého bručení kamarádky, která mi nadávala, na co jsem ji to proboha vytáhla:)

Pokračujte v cestě: Automobilová fantazie (2011)

Velmi zajímavý snímek nejen svým obsahem, ale i zpracováním (karikaturista se teda vyřádil), díky kterému byl film i úsměvný. Rozhodně jsem nelitovala zameškané hodiny španělštiny, když jsem místo toho šla na tento dokument (když už jsme u toho byl ve španělštině, takže jsem v podstatě nějakou tu hodinu tohoto jazyka měla ;) Snímek mě opravdu donutil zapřemýšlet a rozhodně se nezabýval jednoduchým tématem, které by šlo raz dva vyřešit. S tímto problémem možná začne lidstvo něco dělat, až nám opravdu dojdou veškeré suroviny a zdroje a nebude už nikde místo kvůli silnicím a cestám. Aneb kdo neviděl o hodně přišel. Viděno na AFO 2012.

Duck and Cover (1951)

Tam tam tydy tam tam... there was a turtle by the name of Bert and that turtle was very all learnt....he duck and cover....aneb ta píseň se člověka opravdu nějakou chvíli nechce pustit. Těžko říct, jestli byl snímek pro malé děti přínosem nebo ne. Co se týče reality, tak už vidím, jak by stačilo se přikrčit a přikrýt (jak už tu bylo několikrát psáno, stačí se na louce přikrýt ubrusem nebo novinami, či se skrčit u obrubníku a jste v cajku :P), ale aspoň je zase uklidnil před případnou hrozbou, že budou mít naději na přežití. Každopádně mi želvák Bert vykouzlil úsměv na tváři. Viděno na AFO 2012.

Jak přežít atomový útok (1951)

Trochu úsměvné, aneb co média a vláda podávala normálním americkým občanům jako obranu proti atomovému útoku by v praxi těžko uspělo. Zatáhněte závěsy, přikrčte se, zakryjte si hlavu a určitě se vám nic nestane. Aneb neshoříte na popel jako tomu bylo v Hirošimě a Nagasaki viz např. tohle zajímavé video: http://www.youtube.com/watch?v=fgsB0X-xQ_A Určitě by jim pomohlo se lehnout na zem u obrubníku, jakmile by spatřili záblesk. Kdo by se chtěl podívat na snímek, je možné ho najít zde: http://www.youtube.com/watch?v=sTJ0GB1ltAQ Viděno na AFO 2012.