• Krátkometrážní

Bůh masakru (2011)

Působivé, zajímavé, vyhrocené ale pro mě by možná stačilo jen nějakých 50 minut konverzace mezi dvěma rodičovskými páry. Neuvěřitelně fascinující zpracování aneb trošku obrazové (Spoiler - začátek - venku, kluci se pohádají, rvačka x konec - kluci se usmíří, a hrají si spolu) a mezitím něco typu hra v jednom pokoji o 4 různých lidech odlišných svým charakterem. Kate Winslet, Jodie Foster, Christoph Waltz, John Reilly - neskutečný proud názorů, odhalovaní pravé povahy. Abych byla upřímná, Jodie Foster i její postava mi byly neskutečně protivné, za to Christoph Waltz a jeho role velmi sympatické. 3,5*

Half Nelson (2006)

Mít takového učitele, tak jsem asi zamilovaná až po uši. Kdyby takhle provozovali hodinu reální učitelé, to by bylo. Každopádně mimo školu, i když ani ne tak mimo, častým uživatelem drog. Kontrast bílého učitele mezi černými dětmi je více než zajímavý. A co se týče příběhu mezi Ryanem a Sharrekou (nepamatuju si jejich jména z filmu) tak jsem pořád čekala v co to vyústí, jelikož to - co si budeme nalhávat - nevypadalo zrovna normálně. Díky bohu se mé temné představy nenaplnily a snímek tak ve mě zanechal stopu až doteď.

Rumový deník (2011)

Obrovské zklamání. Nemám co dodat, než že to mělo potenciál, ale ani Johnny to nedovedl zachránit. Pár vtipných scének by se našlo - např. jízda v autě bez předních sedadel -, ale....slabé 2,5*

Moulin Rouge (2001)

Něco tak ztřeštěného a přitom koukatelného jsem delší dobu neviděla (naposled asi Lemony Snicket). Tempo to teda bylo vražedné, tvůrci nás nenechali se ani pořádně nadechnout a všechno zpracovat. Pokud by někdo hledal neskutečný kýč a nevkus, tohle je ten pravý film, ale i přesto všechno si nemůžu pomoct a musím dát 4*, protože to prostě na mě udělalo dojem.

Petrovi přátelé (1992)

No co se týče obsazení, člověk padal na zadek, jeden lepší herec než druhý. A co se týče příběhu, tak je to taky paráda. Nádherný snímek o dávných kamarádech, kteří se zase jednou sejdou, ale všechno je jinak. Prosté a klidné a přesto krásné a okouzlující. Vidět Hugh Laurieho v jiné roli než Dr. House teda taky stálo za to.

Stepfordské paničky (2004)

Po delší době jsem na snímek narazila znovu a stále mě bavil. Je to prostě taková příjemná průměrná (možná lehce nadprůměrná) komedie se skvělou Nicole Kidman.

Hvězdný prach (2007)

No kdo by to byl řekl, že z nevině vypadající fantasy "pohádky" se vyklube něco tak neskutečně vtipného, svěžího, nečekaného - no tu romantiku, jak napovídá popisek bych tam asi moc nehledala;). Michelle Pfeiffer a Robert de Niro byli dle mě největší hvězdy tohoto filmu. A samozřejmě ústřední dvojice byla také velmi příjemná a okouzlující. Jedna velká smršť snad všech žánrů a humorných scének přes mrtvé bratry (velmi jsem obdivovala, jak tomu, co zahynul při pádu z věže, furt "stály" vlasy), lovce blesků či bouřek či co to bylo alias piráty a jejich kapitána ve spodničce a s růžovým vějířem, čarodějné kousky Pfeifferky, zářivá hříva hvězdy, a samozřejmě krásné vyústění celého příběhu aneb hle můj syn/má matka, hle on je následník trůnu a prostě happily ever after.

Music Within (2007)

Docela silný snímek, který řeší nejednoduché téma. S některými věcmi jsem zde zcela souhlasila s některými ne. Ono je to složité, rozhodně si taky myslím, že postižení by měli mít stejná práva jako každý jiný, ale občas to tak prostě nejde. Příklad z tohoto filmu Mike bych popravdě taky nezaměstnala v žádné práci, ne proto že byl postižený ale vzhledem k jeho povaze, která tím byla způsobena a spousta dalších podobných příkladů. Zas na druhou stranu, kvůli tomu, že má někdo obrnu a tím pádem prostě vypadá a chová se než jiní, ho neobsloužit v restauraci je pěkná hnusárna. Jak jsem řekla nejednoduchý problém, ale film byl skvělý. A teda Michael Sheen to sehrál naprosto fantasticky. Například po roli lycana v Underworld značný rozdíl:)

Jednoduchý rytmus (2011)

Fascinující, neobvyklý a kouzelný snímek o něčem tak prostém, co člověk už ani nevnímá, jako je rytmus a synchronizace. Opravdu to člověka nějak ovlivnilo a cestou z kina jsem chvíli pozorovala dění kolem a najednou vnímala úplně jiný svět. I když musím říct, že je zajímavé, jak tento snímek působí na lidi. Mě se například nesmírně líbil ale dva hoši, co šli přede mnou si říkali: "Panebože to zas byla nuda, proč že jsme na to šli?" Takže těžko říct, zda by se to líbilo i někomu z vás, asi na to musíte mít ten správný rytmus srdce. P.S. Pamatujete, když jste byli malí a snažili jste se buď mít stejný nebo jiný krok než váš rodič či sourozenec? Já teda jo, vždycky jsem chtěla jít opačně, ale pokaždé se moje nohy zase srovnaly s těmi druhými:) Viděno na AFO 2012.

Skins (2007) (seriál)

Skončila jsem 4. sérií a dál pokračovat nebudu. První dvě generace byly neskutečně fajn. (Ta první byla jednoznačně lepší a originálnější, ale ani druhá se nenechala moc zahanbit). Na třetí se už odmítám dívat, abych si zachovala kladný pohled na tento seriál. Nechci ho vidět skončit na nějaké 5. generaci, při 10. sérii.