• Krátkometrážní

Černobílý svět (2011)

Perfektní film. Není nic co by mi na něm vadilo, co by mu chybělo. Nic. Silné a v té době velmi opomíjené a skandální téma. Emma Watson už je má oblíbená herečka, ovšem tímto filmem mi dokázala, že je schopná hrát i ve filmech s vážnějším tématem. I když, ale velmi často, byl snímek spíše vtipný než smutný, ale když se nad tím člověk zamyslel, myslím, že můžeme být rádi, že teď žijeme v tomto světě, i přestože má pořád řadu svých much a některých dost velkých, vážných, nefér a hlavně vypadajících neřešitelně s nynější politickou vrstvou. Každopádně to už jsem odbočila někam úplně jinam. Takže shrnuto podtrženo výborný snímek, který každému vřele doporučuju.

Vyměřený čas (2011)

Neskutečně zajímavý scifi film. Ten nápad s časem mi přišel velmi nevšední a neobvyklý aneb nechtěla bych, aby to takhle někdy v budoucnu fungovalo. No a řekněte není divné, když by vaši rodiče vypadali stejně staří jako vy? Justin Timberlake a Amanda Seyfried tu sehráli skvělou dvojku, kterým jsem fandila ať to stihnou. Aneb čas je zákeřná svině. Nikdy nevíte, kdy vám vyprší.

Waiting for Forever (2010)

Na první pohled velmi zajímavý snímek. Po zhlédnutí až tak moc ne. Role Willa mi byla místy dost protivná, aneb byl to opravdu šílenec. Mělo to na člověka působit jako dojímavé romantické drama, kdy si přejeme ať daná dvojice skončí spolu. Já si říkala, že Rachel Bilson alias Emma bude cvok, jestli si s tím Willem něco začne. Ale jinak jsem samozřejmě jako každá holka, která brečí u poloviny filmů byla taky místy dojatá.

Železná lady (2011)

Tak tohle bylo pro mě opravdu největší loňské zklamání. Meryl Streep jako Margaret Thatcher? Z toho mohl být tak skvělý film, dalo se z toho vytřískat hodně, ale dopadlo to velmi průměrně. Na to, jak nadějně to vypadalo je to jeden z těch filmů "ani neurazí, ani nenachne". A btw. Meryl Streep byla docela k nepoznání.

Válka Bohů (2011)

Tak tento film mě docela dost zklamal a při scénách s bohy na Olympu a jejich neskutečně směšnými helmami jsem už ztrácela chuť se na tuhle slátaninu dívat. Ale i přesto pár zajímavých scén se tu našlo a vcelku to nebylo až tak strašné.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Jak už tu bylo psáno, dvojka je opravdu slabší. Docela mě zklamala, ale i přesto je to stále výborná podívaná která si prostě minimálně 3* zaslouží. Ovšem při rozřezání hada, jak z něj vylezly malé háďata, které potom jedli, jsem nejen byla v šoku díky mé fobii ale ještě mi bylo vážně na zvracení. A některé scény byly až moc přehrávané. Jinak opět film srší nezapomenutelnými hláškami.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tak prostě Indy, co víc čekat. Tento díl opravdu přinesl něco nového neskutečného a neokoukaného a i po 30 letech se jedná o skvělý dobrodružný film, který by lehce mohl konkurovat některým dnešním rádoby "akčňákům". A co mi je ještě u Indiana Jonese sympatické? Má strach z hadů jako já. Ovšem on se přes to dokázal přenést, já se při scéně s hady, která byla poněkud delší než jsem čekala, nemohla dívat, kryla jsem si dvě třetiny obrazovky a natahovala uši abych aspoň všechno slyšela:D

Bílé Vánoce (1954)

Výborný muzikál plný krásné atmosféry ovšem ne až tak moc vánoční, jak se nám snaží název vnutit. Písně Binga Crosby, skvělé stepařské čísla, pohledný a vtipný Danny Kaye. Jediné co mi vadilo byla Vera-Ellen - pro mě dost nesympatická.

Colombiana (2011)

Ano, konečně nějaký pořádní akční film s hlavní ženskou hrdinkou a není to Angelina Jolie, kterou bytostně nesnáším.

Dračí srdce (1996)

Vtip, bitvy, draci (teda spíš jen jeden), přátelství, zlo x dobro, jednoduše velmi dojemný příběh fantasy minulosti se vším všudy a ještě k tomu s Dennisem Quaidem v roli nebojácného rytíře. A jak bylo často psáno přede mnou jeden z nejsympatičtější draků ve filmu (když nepočítám animovanou Bezzubku z tohoto bomba snímku).