• Krátkometrážní

Melodie mého srdce (2007)

Páni! Tenhle film mě naprosto okouzlil. Nemám k němu co víc říct, než že je bezvýhradně perfektní. Rázem se řadí mezi mých top 10. Ty melodie čili soundtrack a Freddie Highmore dělá z filmu to pravé a dokonalé. Samozřejmě i J.R. Meyers je výborný v jeho roli. Hudba prostě dokáže nemožné! P.S. Taky jsem si jako malá povídala s měsícem;) The music is all around us. All you have to do is listen 13.10.2012: Viděno znova - Vidím, že jsem zapomněla ještě podotknout tu nádhernou hru se světlem a opomenula K. Russell, kterou jsem vlastně v tomhle filmu viděla snad úplně poprvé, nebo spíše si jí všimla. A ještě něco, asi jediný vtipný okamžik ve filmu, o nějž se postarala J.S.Nash - ta malá holčina z kostela - You're like an angel - Ok, i gotta go.

Horší než smrt (2007)

Podle hodnocení jsem čekala zábavnou svěží komedii, dostalo se mi neskutečně trapných scének a frků. Černý humor mám ráda, ale ten typu "Dead like me", ne takovéto s prominutím stupidity. 2* za to že aspoň občas jsem se usmála.

Beznadějný trouba (2011)

Nic nového pod sluncem. Všechno nakonec skončí dobře a sestry si uvědomí, že za bezvýchodnou situaci svého bratra vlastně můžou nakonec ony, a tak se mu konečně rozhodnou pomoct a nakonec se přesvědčí, že není až takový idiot, za kterého ho považovaly. Konec zvonec. Průměr.

Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (2011)

K naprosto úchvatnému filmu Jak vycvičit draka tu máme vánoční speciál, který není o nic horší, ba naopak. A musím pochválit producenty, že se nenechali strhnout cliché, a když se na konci vraceli všichni draci s malými dráčátky - které mimochodem byly naprosto k zulíbaní - tak Bezzubce malého oheň chrlícího tvorečka nenadělili.

Šmoulové (2011)

Velké zklamání, které nezachránili ani Neil ani Jayma ani skvělí modrásci, které jsem jako malá měla ráda.

Persepolis (2007)

Animovaný snímek, který rozhodně není určen dětem. Velmi zajímavé zpracování skutečných událostí, které mě donutilo trochu zapřemýšlet, jelikož jsem evidentně neměla ani páru, o tom, co se v Íránu dělo. Přestože se jednalo o vážné věci, vždy naproti tomu byly postaveny banality každodenního života malé holky, která si chce hrát, a poté dospívající obyčejné dívky, která se chce bavit a zažít lásku. Celý příběh byl podán s notnou dávkou humoru vedle těch vážných a smutných událostí, takže v průběhu filmu se u mě na tváři střídal úsměv a slzy. Už delší dobu jsem nebyla tak zmatená po skončení nějakého filmu jako tady.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Od filmu s tolika výtečnými herci bych čekala něco víc. Měl své jisté kouzlo, byl zajímavý, ale ne až natolik zajímavý, že by mě naprosto pohltil a po jeho skončení jsem měla pocit, jako bych o něco přicházela, dokud jsem snímek neviděla. Asi teprve druhý film, ve kterém mi není Julia Robert nesympatická. Takový průměrný film, který ani neurazí, ani nenadchne. P.S.: To jak tyhle borky ovládaly datování, místa nálezu a názvy děl, bych teda taky chtěla umět, jelikož při tom neskutečném počtu a rozpětí výtvarných děl, jaké dneska na světě je, mi spadla čelist. Výtvarné umění studuju a teda řekla bych Vám tak půlku těch přesných datací.

Auta 2 (2011)

Posunuli jsme se trochu dále. Ze světa klidného městečka Kardanové Lhoty, kde se snaží Blesk objevit znovu sám sebe, se ocitáme mezi špiony a akčním nebezpečným světem. Mě se tenhle nápad líbil a zpracování bylo samozřejmě skvělé. Tvůrci nám představili super špionské fára, které jsou po zuby vybavené vším, na co autí mozek řáčí mysleti (ani James Bond není tak vyzbrojen), auta sumo bojovníky, automaty, ze kterých vám místo Snickers vyjede náhradní pneu či olej, geiša auta, nebo také záchody pro auta. Honičky, přestřelky, humor to vše bych čekala od akčního filmu ne od animáku. Hlášky typu "nachytali jsme ho, jak strká nárazník, kam neměl" jen dokazují, že i zcela běžné fráze pro lidi se dají převést na auta. Sice si nejsem úplně jistá, jestli děti mladší pěti let některé vtípky pochopí, jelikož jejich mysl ještě není zkažena současným světem, ale i tak za mě rozhodně 4*. Ať žije Bourák Bond!

Dobré srdce (2009)

Nápad to byl rozhodně dobrý, začátek vypadal slibně, ono kdyby to jelo v trochu jiném tempu tak bych tomu dala i 4*, ale nemůžu si pomoct, já už jen marně čekala kdy to skončí. Film mě neskutečně nudil, naprosto nesympatický Paul Dano mi hrozně vadil a když se k tomu ještě přichomýtl ten otřesný konec (který věřte či ne, jsem čekala od okamžiku, kdy Jacques zapsali na seznam čekatelů) nemůžu jinak než dát jen 2*. Mělo to potenciál, to pro mě zničující pomalé tempo bylo předpokládám záměrné, ale prostě se mi film netrefil do mého vkusu.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Po 7. díle: Zatím to vypadá opravdu velmi nadějně. Už delší dobu mě žádný seriál tak neuchvátil od prvního dílu. Rozhodně neskutečně zajímavý nápad, zpracování (až na občasné triky - například v temných hradech si nešlo nevšimnout, že pozadí je počítačově vytvořené), herci byli vybraní taky skvěle. Baví mě jak svět reálný, tak svět pohádkový, myslím, že se to hezky doplňuje a vypravuje příběh. Teď se už neskutečně těším na další díl a doufám, že se zvyšující se oblíbeností, se tahle show nezhoupne opět ke standardním zpočátku napínavým seriálům, které s přibývajícími díly a později nekonečnými sériemi ztrácí na půvabu a původním kouzlu. Úprava - Konec série: Paráda...těším se na další řadu:) 28. 11. 2013: 3. série, za námi už její 8. díl a já mám neskutečnou tendenci tu něco dopsat. Největší joke aka čok a zároveň šok byl ten, když jsme se dozvěděli že otec Rumpelstiltskina je vlastně Petr Pan, čili Bealfire aka Neal je jeho vnuk a Henry aka true believer, kterého chce zabít a vlastně zabije je jeho pravnuk.. vtipné... fakt vtipné a musím říct, že to jsem nečekala ani omylem. Jakože člověk už se postupně začínal ztrácet v tom, kdo je kdo ve skutečnosti a v pohádkové říši, především když někteří jako Neal, Mr. Gold, Hook a jiní prošli aspoň 3 různými říšemi, a v každé jsou samozřejmě známi jako někdo jiný a znají různá tajemství a mají historii s jinými postavami - např. teď Neal a Wendy. Suverénně se už fakt ztrácím v tom, kdo zní koho a z jakého světa, ale tenhle zapletenec s Petr Panem mě vážně pobavil. 20. 5. 2014 - konec 3. série: Hej Frozen??? Tak to už je prostě moc (místo abych otevřela hubu překvapením, propukla jsem v nekontrolovatelný smích, jestli si ze mě tvůrci jako dělají prdel nebo ne), popravdě už bych ani další sérii nechtěla, ale vzhledem k zvratům na konci a tomu opět nenápadně otevřenému závěru série, je jasné, že bude. No co, jsem zvědavá, do jaké prekérky se dostanou příště.. ale konečně je aspoň Emma s Hookem dohromady.. sláva!!! :P Už to není čistých 5*, spíš to klesá na 4*, ale mám ten původní nápad ráda a postavy taky, takže zatím nechávám, uvidí se, jak se vyvrbí ta následující sérka.