• Krátkometrážní

Michelangelo: Hmota a duše (1999) (TV film)

Výborný dokument, díky kterému jsem udělala zkoušku z Michelangela. Krásné vyprávění, zakomponování jeho děl a života do tehdejšího dění, takže se orientujete v časových a dobových souvislostech. A nádherné popisování samotných sochařských děl tak, že i kdyby je člověk neviděl, dokáže si je představit a ještě se vám pokusí vysvětlit záměr nebo význam díla.

Pravá blondýnka 3 (2009) odpad!

Asi mi vypadnou oči z důlků z té přemíry otřesné růžové a jejich pohazování hlavou a mávání (nemluvě o tom, že vytvořily jeden celý tanec, kdy jen pohazují blonďatou hřívou a mávají). Jak bylo řečeno tohle s jedničkou ani dvojkou nemá nic společného, je to totiž milionkrát větší blbost. P.S. Taky jste tak žasli nad jejich úžasnou dedukcí u "soudu". Koho by to jen napadlo.

G-FORCE (2009)

Spousta neotřelých nápadů (discokoule ze švábů byla super) a musím říct, že jsem se opravdu bavila. Nápad slibný, docela se ho podařilo i dobře zpracovat, ale mohlo to být ještě lepší, například Zach Galifianakis mohl alespoň trochu hrát. Vůbec veškeré neanimované postavy tu předvedly otřesné výkony, za které by se měly stydět. Kdyby nebylo toho, možná by film dosáhl i na 4*. Protože nápad že celý svět ovládne jeden malý krtek je opravdu nevídaný.

Hon na čarodějnice (2011)

Strašná slátanina. Na filmu se mi nelíbilo skoro zhola nic, bylo tam pár scén, co jsem nepředvídala, za to menší plus, místy jsem byla napjatá jak struna, ale jinak katastrofa. Body navíc za Nicolase Cage a Roberta Sheehana (oblíbenec z Misfits). 1,5*

Vyšší princip (1960)

Takhle silný snímek jsem už dlouho neviděla.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

4-5*. Netradiční snímek v české kinematografii. Na tolik zajímavých a vtipných nápadů a vynálezů, kolik se jich tady sešlo, by měl tak maximálně Jára Cimrman. Rozhodně nemůžu opomenout kvalitní hereckou sestavu, každopádně myslím že s většinou lidí se shodnu, že tomuto snímku vévodili Rudolf Hrušínský a Miloš Kopecký. Myslím si, že převážně díky těmto dvěma je film právě tím čím je. Neuvěřitelná parodie kriminálek, krásné slovní obraty a spojení aneb není-liž pravda, že jazyk český je přenádherný? A samozřejmě velké zásluhy a potlesk patří bezkonkurenčnímu Oldřichu Lipskému.

Muži v naději (2011)

Čekala jsem větší průšvih, ale ono to bylo koukatelné a dokonce i povětšinou zábavné. Ovšem pan Vejdělka asi nevěděl, co z toho filmu chce mít. Jestliže to má označení komedie, proč tam bylo úmrtí? To jsem se zrovna nesmála. Jinak pan Bolek Polívka mi tu asi poprvé v životě nevadil (jak já toho člověka nemám ráda), a musím se přiznat, že takový konec jsem opravdu nečekala, čili film mě fakt překvapil a nebyl ani tak trapný, jak se zdálo. Zlatý průměr 3*.

V peřině (2011)

Takhle střelenou až pošahanou pohádku už jsem neviděla řádně dlouho. Vlastně když se trochu zamyslím asi nikdy. V té záplavě odpadů a 1* se asi člověk ptá proč jsem tomu dala 2*? Sama jsem se ptala, ale nemohla jsem si pomoct. Ta barevnost, která pokrývala všechny segmenty filmu se mi moc líbila. Písničky? No...dlouhé zamyšlení....texty stály za starou belu, aneb píseň o tom, když jsou děti samy do města nebo že skok je víc než krok, jsem ještě nikdy neslyšela a popravdě doufám, že už ani neuslyším. Ale na druhou stranu pár písní, které se mi líbily by se tam našly (spíše melodie než texty). Kupodivu mi tu Bílá nevadila, její syn ovšem ano aneb z něj herec fakt nebude, víc přihřátého Mádla jsem ještě neviděla a ano těm velkým výbuchům smíchu vděčím právě scénám s jeho "úžasnými tanečními kreacemi", a další herci i neherci byli tak v tom průměru. Takže podtrženo shrnuto ty 2* jsou prostě za to, že jsem se kupodivu bavila a po zhlédnutí jsem měla úsměv na tváři.

Elitní zabijáci (2011)

Vypadalo to zajímavě, ovšem film bych nakonec zkrátila tak o pul hodiny, aby ta akční stránka byla výraznější. Takto se některé scény táhly jak nudle a ne a ne aby děj pokročil dál. Herci vybráni skvělí, ti se taky snažili ze všech sil si mě získat alespoň pro ty 4* a skoro se jim to povedlo, ale jen skoro. 3,5*

O Popelákovi (1986) (TV film)

Pohádka, jak ji neznáme. Nápad originální, taky se jedná o adaptaci pohádky od Lady, ovšem výkony herců tu jsou tak příšerné, jak by se dalo čekat od nijak nepropagované pohádky, tak akorát určené na nedělní odpoledne. Jediný, kdo tam byl sympatický byli Petr Kostka a Carmen Mayerová, ale strnulost a naprostá absence jakéhokoli náznaku hrají u hlavního hrdiny byla k pláči.