• Krátkometrážní

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jako malá jsem se na to dívala a bavilo mě to. Teď je mi to k smíchu...Hvězdička za sentimentalitu.

Sněžní psi (2002)

Tenhle film prostě zbožňuju. Pouštím si ho každé Vánoce a pokaždé se dobře zasměju. Je tu všechno, co potřebuju u komedii. Vtipné scénky, vtipné dialogy, ti psi s až moc lidskými obličeji taky mají své kouzlo. Příběh je sice jednoduchý, ale důležité je se hlavně zasmát. A to mě se vždy povede. A navíc Cuba Goodinj Jr. je v hlavní roli naprosto skvělý a přesvědčivý. Přiznávám, že místy je to až trochu trapné, ale málokterá komedie mi některými dialogy nepřijde trapná. Holt ne každý má stejný smysl pro humor, takže se nikdy nezavděčí všem.

Co ta holka chce (2003)

Tento film mám ráda. Uznávám, že je celkem o ničem, ale herečka Amanda Bynes, mě vždycky dokáže rozesmát, Colina Firtha mám velmi ráda (nejlepší je ale v Bridgetse zatím - 14.9.2011 oprava: nejlepší v The King's speech). Je sice fakt, že občas mě ty strašné "taneční kreace" Amandy neskutečně štvaly, ale jinak je to pohodový snímek. Z nostalgie mé puberty musím přidat ke 3* normálním ještě jednu:)

Jack Frost (1998)

Tento vánoční film se mi líbí. Je tu krásná atmosféra a myslím si, že je to vážně povedený snímek. Scény se sněhulákem byly převážně legrační a ty jiné zase smutné a dojemné. Výborná scénka byla, jak Sněhulák pomáhal Charliemu se sněhovou bitkou:) Nevím jak u jiných, ale u mě tento film společně samozřejmě s Láskou nebeskou a Burtnovými Vánocemi, patří k těm, které si pouštím každé Vánoce (a když mám ještě chuť se pořádně zasmát tak Sněžní psi aneb ano zbožňuju tyhle trapné filmy) samozřejmě včetně pohádek.

Princezna Mononoke (1997)

Naprosto krásný animovaný film.... jeden z mých nejoblíbenějších už od dětství. Ty barvy, světlo, postavy....pohyb... překrásný příběh...prostě nádhera. K tomuto jedinečnému snímku jsou další slova naprosto zbytečná. Kdo to neviděl, měl by se na to v brzké době podívat. Úprava 2.6.2012 Viděno znova, protože jsem zjistila, že to natočil Miyazaki. Zbožňovala jsem snímek už předtím, ale to jsem se nezajímala o režiséra, teď když jsem si vědoma, kdo to je, tak srovnávám s jinými, co jsem viděla a budu srovnávat s dalšími, co uvidím, protože tohle je podle mě ten nejlepší od něj....zatím.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

I přestože už je tu pátá řada, pořád sleduju a bavím se u toho. Některé díly už jsou slabší a snad i trapné, ale pořád je to neskutečná zábava a v každém díle najdete minimálně jednu vážně skvělou a vtipnou hlášku. Pineaplle accident prostě super díl a píseň ze Slapsgiving day nemá chybu..."You just got slapped..." :D Všechny postavy jsou velmi sympatické a ani bez jedné bych si seriál nedovedla představit. A herecké obsazení je prostě to nejlepší, jaké mohlo být. I přestože během natáčení otěhotněly obě hlavní protagonistky najednou (a režiséři se snažili zakrývat jejich břicha, ovšem čím více zakrývali, tím více na to upozorňovali), seriál běžel dál. Vážně si nemyslím, že by ho mohlo něco ohrozit a těším se na další díly. Na druhou stranu, aby to scénaristi zase s řadami nepřehnali.... 22. 4. 2012: Ač nerada prostě musím snížit o dvě *, už to začíná být na čím dál tím více místech nudné, protáhlé, trapné, prostě o ničem. Popravdě z poslední sezóny si nevybavím ani jeden vtipný díl ani jednu vtipnou scénku, všechno mi to tak nějak splynulo dokupy a vlastně to bylo o ničem. Doufám, že osmá řada už bude poslední, jinak s tím asi fakt seknu, aniž bych se dozvěděla, kdo je ta slavná matka. 6. 4. 2014: Jako sorry ale ten konec byl největší trapas. To už před 9 lety si jako řekli, jak to skončí, protože museli přednatočit evidentně tu scénu s děcky a jako vůbec nezohlednili třeba to, že ty postavy se za těch 9 let můžou změnit, jejich charaktery, přání a vztahy.. a prostě dali tomu konec, jaký bychom čekali po 1. sérii. Hmm díky Himym.. strávila jsem s tebou poctivě celých 9 sérií, díl po dílu a ty se se mnou rozloučíš naprostým zklamáním. Už ani nemám náladu, na to abych ti snížila další hvězdu, protože si ji nezasloužíš.. ale za staré dobré časy jako Pineapple accident a jiné ti ty 3* nechám. Možná že k některým starším dílům z 1.-3. série se jednou vrátím, jestli na ně někde narazím, ale jinak mi za to nestojíš. Sbohem.

Happy Feet (2006)

Krásné písničky, taneční čísla a nádherný příběh o tančícím tučňákovi. Nejvíc se mi líbila Boogie Wonderland. A teda úžasná animace. Nevím, proč by si tento film nezasloužil 5* vy jedni škrti, co tomu dáváte jen 1* nebo dokonce odpad!!! :D Co může být odpadové na takovém dojemném příjemném filmu/pohádce?

Zakletá Ella (2004)

Film jsem měla dříve strašně ráda a mohla jsem se na něj koukat pořád dokola. Teď s odstupem času vidím, že je vše moc umělé, nijaké a prvoplánované. Ale i přesto si dovolím dát 4 hvězdičky, protože rozhodně se u filmu bavím i teď, jsou zde krásné písničky a hlavně Anne Hathaway patří k mým oblíbeným herečkám a tady se mi velmi líbila.

Drž hubu! (2003)

Moje nejoblíbenější komedie. Vážně. I když slyším pořád ty samé vtípky dokola, vždycky se jim směju. Dvojka Jean Reno a Gérard Depardieu jsou naprosto úžasní. Ruby alá zpočátku mlčenlivý zločinec a Quentan z Montargie alá největší blbec na světě. Je zde spousta skvělých scén jako "útěk" z blázince...,"právě nám utíkají dva blázni, ne počkat oni se vrací..no ti co předtím utíkali, zase utíkají", nebo scénka s bučící krávou v krabičce a prdícím pytlíkem je nezapomenutelná... kráva, prd, kráva, která prdí :) A opravdu vždy kdykoliv film zhlédnu, si přehrávám scénu, kdy Quentin vyskočí na tu Albánku a poté se diví proč utekla - Ruby: "a ty se divíš, když na ni vyskočí takový hromotluk a řekne: Ahoj jmenuju se Quentan a jsem z Montargí (samozřejmě s jeho napodobujícím úsměvem) a Quentin na to: To je zajímavé, já to říkám vždycky a lidi na to většinou reagují kladně." Takže prostě skvělý scénář, režie, herci... Pro mě světová komedie století číslo 1.

Láska nebeská (2003)

Romantická komedie, která nesmí u žádných vánočních svátku u mě doma chybět. Filmy, kde se prolíná více příběhů najednou, které, ač to tak na začátku nevypadá, jsou propojeny postavami i problémy, prostě miluju. Vždy se divím a ježiš aha..tenhle je bratr od toho..aha... A navíc u takovýchto filmů se pozná, kdo je dobrý režisér, protože není zrovna jednoduché propojit odlišné problémy jednotlivých postav, tak aby to nepůsobilo násilně. Ve filmu jsou povětšinou obsazeny velké herecké kapacity jako C.Firth, K.Knightey, H.Grant, E.Thompson, A.Rickman a další... Je tu použita výborná hudba...velmi se mi líbilo zpracování písně 'All we need is love'. U filmu jsem se hodně smála, hodně brečela. Dal mi vše, co člověk od filmu žádá (tedy alespoň, co žádám já). Byla jsem naprosto pohlcena vánoční atmosférou a pocity. Musím ale přiznat, že nejvíce se mi líbil "příběh" mezi Hughem Grantem a Martine McCutcheon....Ten byl vážně krásný :) "Já ho neznám. Já si ho nevezmu. Nebudeš mě prodávat. - Já bych mu za to ještě zaplatil. - Otec chce prodat Aurelii nějakýmu Angličanovi za otroka." ...a frr celá vesnice za nima:)