Převrat (2015)

No Escape dokáže zaujmout jednoduchou, ale údernou zápletkou, ve které se po chvilce začne neúprosně a nezastavitelně zdrhat o život. Skvěle to funguje hlavně v úvodu, no postupem času se divákův zájem o další děj vytrácí díky dvěma důvodům. Prvním je kolovrátkoidní scénář, který se posouvá jen minimálně, druhým je totálně otravná Wilsonova famílije, kterou bych sám žduchl ze střechy při první příležitosti. Plusem jsou Dowdleho hororové zkušenosti, díky kterým se alespoň krví nešetří, ale nějaké Rko taky nečekejte. Na jedno podívání OK. 60%

Přeludy (2015)

Minule fofrkára, teďka těhotná.....dáme tipovačku, čehož se od Kevina Greuterta dočkáme příště?

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Guy Ritchie to prostě dělá jinak. Jeho efektivita je výborná, jeho hrátka s kýčovitostí je dokonalá. Vzít partu herců vedlejšího šáru a vymáčkout z nich to nejlepší, respektive takhle to pak vypadá, když si režisér půjčí spoustu drahých věcí, ale aniž by je rozmlátil nasračku, v pořádku je pak vrátí. Je parádní, že se vrátil o 15+ let nazpět, protože v dnešní době se dobré akční filmy bez k zblití přepálené akce netočí. A jestli je tohle podfuk, tak balím prachy a padám! Našlapaná kamera, bezkonkurenční střih, stylová hudba, elegantní všechno. Býval bych řekl, že Sam Mendes bude mít co dělat, ale ten se od minulka dle traileru vydal právě opačnou cestou. So...."Going soft, peril?"- "Suca..." Za mě paráda!

Letní tábor hrůzy (1983)

Na 88 minut docela nekonečné, ale konec všecko vynahrazuje. Fajn 80s' slasher s minimem krve, ale pěknýma maskama. 70%

Bestie bez vlasti (2015)

Beasts of No Nation mají největší problém se svou fiktivností, z níž potom pramení slaboučký příběh, který je v celé své délce vlastně jen nakouknutím někam do Afriky a jejích barbarsko-válečných zvěrstev. Účelové? Zcela jistě. Znepokojující? Oproti konkurenci nikoliv. Ano, jedná se o drsný snímek o dětských vojácích, ale o nic nového pod sluncem nejde a kdo má trochu nakoukáno, nemůže být mixem bezkonkurenčně dokumentaristicky alarmujícího Hotelu Rwanda a Města bohů nijak zaskočen. Nerad bych opomněl ve výčtu taky Nepohodlný Diamant, protože všecky zmíněné jsou o větší, či menší kus lepší než BoNN. 69%

Unnatural (2015)

Nějak moc se tady v komentářích objevuje "Backcountry" a "Grizzly", což mě a medvědy lidožrouty uráží! Hororu, kde se tři čtvrtiny prokecají a pak se finále odehraje pro jistotu v noci, aby bylo hovno vidět, nehodlám dávat standardní sledovatelné, ale míň povedené dvě hvězdy. Nedoporučuju! 20%

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Ano, je to kvalitní gangsterská retro práce, která se nabojí pustit žilou, bohužel geriatrický Johnny Depp s vizáží Bad Grandpa mě iritoval až tak, že jsem začal přemítat o tom, proč by každý kriminálnický násilnický vrahounský hovado mělo mít vlastní film, což je zde jen podtrženo suchým a klišoidním příběhem. Nebýt (samoúčelné) prokrvenosti, šel bych na 2*. Nebavilo mě to víc než na 55%.

Kosti a skalp (2015)

Je (nepodstatnou) otázkou, kde vzali tvůrci takový herecký ansábl, a jaké zde má opodstatnění, přičemž prim hraje Kurt Russell, který ani zde nezapře svou snad až přirozenou teatrální komičnost. Jinak se samozřejmě jedná o gore fest, ke kterému se však divák musí proplížit zbytečně přesdvouhodinovou stopáží, což bude nejednomu recenzemi nahajpovanému hororovému fanouškovi proti srsti. Já jsem ze sorty těch, kteří rádi počkají, aby se dočkali, takže já Bone Tomahawk hodnotím pozitivně. Srovnání s Rothovým The Green Inferno se nabízí, protože paralely jsou zřejmé jak tématické (indiáni, kanibalismus), tak obsahové (ústřední torture scéna), no je třeba přiznat, že Zahlerovo zdejší gore je na jiném levelu a volá i díky mé čtyřce pro Rotha po plné palbě. S tou ale váhám díky vůči stopáži příliš jednoduchému a prvoplánovému příběhu. Rozseknu to (hahaha) tak, že za nejlepší letošní gore dávám plnej, objektivně je to ale čtyřka, kterou varuju před mylným očekáváním dvouhodinové zběsilé řezničiny. Té se nedočkáte. 85% PS: Nesouhlasit můžete, divit se nebudu, ale já mám pro podobně stavěné filmy slabost.

Everest (2015)

Eeeh, asi to bude zdejším varováním, díky kterýmu jsem byl pozorný, takže nějaký extrémní postavový mišmaš potvrdit nemůžu. Potvrdit můžu zbytečně hvězdné obsazení, ale na tom zas až tak nezáleží. Podstatné je, že i když se to tady některým zdá málo, Kormákur dokázal vytvořit hned několik zničujících scén, které vhání slzy do očí, přičemž se nutně nemusí jednat o laciné citové vydíračky, které btw. na mě stejně nefungují (co si ale budem povídat, zasoplená KK k pláči být může, ale to už zase jinde jsme...). Perfektní vizuál a věrná dokumentaristická forma je samozřejmostí, takže já Everest hodnotím po Nordwandu, který vítězí především svou skromností/nenadutostí, za druhý nejlepší horozelecký film ever a letošní TOP jej nemine. Doporučuju a lituju, že film nevyšel v parném létě roku 2015!

Tales of Halloween (2015)

Hmmm, já jsem teda spokojený, protože mě moc lepších tematických žánrovek nenapadá. Je pravda, že by to asi chtělo přitlačit na strašidelnosti, ale zase on je ten Halloween stejně fraška, že, takže nebudu v tomto případě rozežraný prase, a spokojím se s dostatečně, nikoli však extra explicitně prokrvenou povídkovou skládankou. Na All Hallows Eve ideální, za sebe můžu doporučit s rukou v ruce s odbouráním nějakých extra očekávání. 80%