Moje šťastná hvězda (2012)

Francouzský rodinný film z oblíbeného prostředí dostihového sportu, tentokrát klusáckého. Mladá dívka zachraňuje rodinný hřebčín před bankrotem s pomocí ohnivé klisničky, kterou sama vychovala. Odměny za vítězství pomohou uhradit zadluženou farmu.

Z levého rukávu (1967) (pořad)

Dostal jsem se k pokračování II. s pár melodiemi (Zralé hrušky pánů Vostřela a Šaška), ale více monology Jaroslava Štercla anebo Stelly Zázvorkové v roli recepční hotelu jako znalkyně cizích jazyků. Součástí je i výborné hudební vystoupení varietního umělce ve scéně klavírního virtuosa.

Ștefan Luchian (1981)

Životopisný film o rumunském avantgardním malíři evropského formátu Stefanu Luchianovi (1868 - 1916). Malíř musel překonat mnoho příkoří, nepochopení a ústrků, překonat nešťastnou lásku a v neposlední řadě zákeřnou a vleklou chorou páteře, která narušila jeho motorické schopnosti. Luchian se dočkal ocenění až v závěru života, těžce nemocný a odkázaný na pomoc přátel.

Bruncvík a lev (1980)

Klasická animace Garika Seka v krátkém snímku, který nese tolik děje, že by vydal na tři středometrážní příběhy. Starodávná česká báje o knížeti Bruncvíkovi (příp. Brunclíkovi), který svou statečností získal právo nosit v erbu obraz lva, svého věrného přítele.

O měsíčníkovi (1981)

Moon Man - Kreslená pohádka známého amerického režiséra Gena Deitche (žijícího od roku 1959 v Česku) je natočená podle knihy amerického ilustrátora a spisovatele Tomiho Ungerera. Příběh měsíčního mužíčka toužícího se podívat na zem, který je nakonec rád, že se po nedobrých zkušenostech vrátí zpátky na Měsíc.

Výnosné místo (1972) (TV film)

Především hereckými výkony zaujme televizní inscenace podle divadelní hry Alexandra N. Ostrovského. Příběh dodnes aktuální o korupci a pokrytectví, zásady se nepočítají, hlavní jsou peníze a postavení ve společnosti. Dlouho mi zůstane v paměti taneček Václava Vosky v báru při zesměšňování hlavního hrdiny příběhu

Quand je serai petit (2012)

Fantaskní příběh o muži, který se vydá do své minulosti, do svého dětství. Když čtyřicetiletý muž potká na dovolené desetiletého chlapce, ve kterém vidí sám sebe, rozhodne se o něm dozvědět více.

Návrat Sherlocka Holmese - Druhá skvrna (1986) (epizoda)

Největší zásluhou je, že série příběhů Návrat Sherlocka Holmese přináší neznámé případy detektiva. Četl jsem několik sbírek spisovatele A. C. Doyla, ale některé povídky také neznám.

Pan Tau - Pan Tau a černý deštník (1975) (epizoda)

Asi nejslabší pokračování z této série s rodinou Urbanových. Adopce dvou kluků a jejich příchod do rodiny je rušivým vpádem a není pro příběh přínosem. Chlapci nejsou nositeli humorných situací a spíše brzdí děj. Tak snad jen rozjezd nového Alfonsova zaměstnání jako meteorologa je příslibem dalšího dílu.

As Vigaristas do Sexo (1982)

Slabá soft erotica, na netu v nepříliš dobré kvalitě. Zápletka plytká, tři mladé dívky odjíždí z venkova do města, aby si našly lepší život, popř. životního partnera. Režie Ary Fernandes; hrají Osmar Alves, Vanessa Alves, Antonio Andrade, Bianca Blonde a další.