Rozpoutané peklo (1997)

Slusny a celkom uveritelny katastrofycky snimok, ktory som mal moznost zhliadnut po par rokoch v televizii. Posobi skromne ale napatie je solidne a herectvo Brosnana a Lindy Hamilton velmi prijemne. Skoda, ze tato herecka uz tak moc netoci. Posobila velmi milo a myslim, ze vzdy hrala celkom obstojne.

Noční můra v Elm Street (1984)

Boly casi ked som sa celej tejto seriie a zvlast prveho dielu bal. Bal som sa zaspat aby si po mna v noci ked budem spat neprisiel Freddy Krueger a neodniesol si ma do kotolne. Tie casi su uz davno prec, ale Freddy patri stale a myslim ze aj navzdy patrit bude medzi moje najoblubenesie hororove postavy. Je to velmi davno co som tento horor videl a casom uz nie je taky strasidelny ako bol kedysi. Stale si vsak zasluzi nadpriemerne hodnotenie. Tesim sa na remake, ktory dufam dobre ozivy moja nocnu moru- Fredda Kuegera.

Mamma Mia! (2008)

Pribeh tohto muzikalu je uplne jednoduchy a neoriginalny. Scenar a rezia su ulpne priemerne. Najstastie ma tento muzikal skvelych hercov nad ktorymi zvysoka vytazi a vsetkych prehrava nestarnuca Meryl Streep, ktora je aj napriek pokrocilemu veku stale vo vybornej forme. Dalsou vyhrou muzikalu su skvele a vzdy pocuvatelne piesne celosvetovo znamej hudobnej skuiny ABBA. A vdaka titulkom, ktore sprevadzaju tieto piesne, dostavali u mna tieto pesnicky o nieco vyssi rozmer. Muzikal Mamma Mia urcite nepatri medzi prvu ligu svetovych muzikalov ako boly Spievanie v Dazdi, West Side Story, May Frai lady a neda sa porovnat ani z oscarovym Chicagom. Urcite vsak potesi a milo sprijemni nedelne dopoludnie, popoludnie alebo vecer.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Celkom nechapem co je na to filme take strasne, ze je tak strasne podhodnoteny. Podla mojho nazoru je to dokonale zvladnuty velkofilm ktory holduje zabavnym scenarom a o prekvapive zvraty tak isto nie je nudza. Zaverecna bitka je natocena unikatne a struhujuco. Popredne herecke hviezdy si svoje ulohy uzivaju a je radost sa ne pozerat. Trosku ma mrzel nevyuzity potencial postavy Calipso, ale z filmom sa aj tak takmer na 100% spokojny. Velm dobre zvladnute popcornove dobrodruzstvo, ktore podla mna prekonalo aj jeho prvy dvoch predchodcov.

Rocky II (1979)

Po vybornej jednotke tu mame dvojku, ktora nie je o nic horsia ako jednotka. Postava Rockyho je nadalej sympaticka a Stallone si ju uziva este viac ako v jednotke. Odvetny suboj s Apolom je natoceny ovela efektnejsie a pri zaverecnom odpocitavani som ani nedychal. Niet sporu o tom, ze Stallone sa pre ulohu Rockyho narodil.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Atmosferu z prveho dielu si to celkom udrzalo aj ked tam reziser v sunul par zabanych scen. Nepaci sa mi vsak, ze ten isty here co bol v jednotke sa znovu vracia do toho iste domu, pocuva tu istu pasku, vypusti toho isteho ducha a pod. Podla mna mal Sam Raimi obsadit do druheho pokracovania ineho herca, alebo pozmenit zaciatok pribehu. Aj napriek tomuto zasadnemu faktu je hlavna postava Bruce Campbel vo filme viac ako dobry a bez neho by to asi nebolo to prave orechove.

12 kol (2009)

Akcny film snaziaci sa kopirovat Smrtonostnu zbran 3 sice sprijemnil vecer, ale nijako zvlast neoslnil. John Cena sice nie je Bruce Willis, ale nijako zvlast mi nevadil a do podobnych filmov ako je 12 Kol ci Marinak sa velmi hodi. O to vacsi problem som mal zo zaporakom, ktory bol bez akejkolvek charizmi a celkovo posobil nezaujimavo a nedoveryhodne. Renny Harlin je zrucny reziser a z jeho filmami nemavam vacsie problemy, niekedy by si vsak mohol precitat aj scenar a vymysliet nieco originalne ako bol napriklad Cliffhanger. Celkovo 12 Kol hodnotim ako priemerny akcny film z vyborne natocenou akciou, nie vsak originalnym scenarom. Podobnych filmov bolo predtym natocenych uz velmi vela.

Bathory (2008)

Juraj Jakubisko kedysi natocil dnes uz kultovu rozpravku Perinbabu, a slusnu satiru Nervera po slovensky. Tieto dve diela povazujem za vrchol jeho reziserskej tvorby. Alzbeta Bathoryova nie je ziadna fiktivna postava. Ide o skutocnu osobu a najvacsiu masovu vrahynu, ktora zila v nasich koncinach. Ked sa ku mne dostalo, ze sa chysta film o Krvavej Grofke, nemohol som sa dockat ked ten film konecne uvidim. Unavam, ze Jakubisko je nas najlepsi reziser, ja vsak jeho filmarskemu stylu moc neholdujem a jeho filmy som nikdy velmi nevyhladaval. Preto som sa obaval, ze Cachticka Pani podla Jakubiska mi nesadne. Moje obavy sa potvrdili. Natocit film o skutocnej postave a pozmenit vsetky fakty je pre mna naozaj nepripustne a Jakubiskovi nikdy neodpustim, ze podal pribeh po svojom a nedrzal sa Nizanskeho predlohy. Jednu hviezdicku davam za hlavnu predstavitelku Anna Friel, ktora bola naozaj vyborne vybrata a hrala velmi dobre. Dufam, ze o nejakych par rokov vznikne novy film o Alzbete Bathoryovej, ktory sa viac priblizi k Nizanskeho predlohe a divakovi ponukne skutocnu pravdu o Krvavej Grofke a nie vymysel jedneho rozpravkara.

Ledová smrt (2006)

Priemerny slasher zasadeny do krasneho prostredia norskych hor. Trosku ma rozculovali herci. Robilo mi problem im ich postavy uverit a posobili dost tazkopadne, ale mozno za to mohol aj hlupy slovensky dabing, ktory mi do hororov celkovo nesedi. Scenar bol az na par klasickych hororvych klise celkom solidny a postavy sa chovali celkom prirodzene. A atmosfera bola tiez celkom fajn. V poslednej dobe mam z podobnymi slashermi problem, ale tento sa celkom podaril. Na Norsky film a rezisersky debut to nebolo vobec zle.

Královna ročníku (2007)

Nicim vynimocna americka teenegerska komadia akych uz boli natocene stovky. Jedine pozituvum je Amanda Bynes, ktora sa v tomto filme pacila ovela viac ako v Super Nahradnikovi. A ten slovensky distibucny nazov :D ... na zaplakanie.