Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Pokračovanie tejto frantíckej krimi akcie už trošku stráca na razancii, ale dá sa to pochopiť, veď predsa Mesrin nám odrastá, starne a už neni až taký radikál, ako za mlada. Teraz už sa na každú akciu starostlivo pripravuje, maskuje a prezlieka, ulúpené prachy si užíva tak ako treba - v štýle "autá, děvky, chlast", ale všetci vieme, že jeho život bude mať rýchly spád a film dáva tušiť, že divákovi nebude dopriate slziť nad sivovlasým prestarnutým Mesrinom v domove dôchodcov. To proste jeho štýl nebol. Znovu skvelý "mafi-antisocial" zážitok.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

No konečne to prišlo! Už som si myslel, že frantíci vedia v poslednej dobe točiť len prihlúple druhotriedne komédie. Takému Žérardovi Depardié to v tomto filme ako drsnému mafošovi sedí určite viac, ako v trápne komediálnych kúskoch a normálne že mi pod dlhej dobe nevadil - ba priam naopak. Ku tomu skvelý nápad spracovať život tohto frantíckeho "bankového Jánošíka" a skvelá práca komplet celého štábu. Je vidieť, že ani peniažky v rozpočte nechýbali, takže suma sumárum skvelý divácky zážitok. Už sa teším na druhý diel, dúfam, že ako býva podľa pána Murphyho a jeho zákonov zvykom, nič sa neposerie k horšiemu.

Život Davida Galea (2003)

Pán scenárista na mňa vymyslel dobrý a šokujúci príbeh a na veľmi rozporuplnú tému vykonávania trestov smrti a partička okolo vždy skvelého Kevina sa už postarala o vierohodný divácky zážitok. Perfekto!

Bláznivá komedie 2 (1991)

Druhý (a nemenej dobrý) diel komediálnych scénok talianskej dvojice, oproti ktorým sú Pat a Mat zo seriálu "A je to..." totálne neviniatka. Všade, kde sa títo dvaja úxyly objavia, nastáva znovu totálna deštrukcia, zmätok a ujmy na zdraví všetkých zúčastnených. Jasné, že Paolo a Renato zase nebudú mať ani šajnu, prečo je tomu tak...

Bláznivá komedie (1990)

Zjavne jeden z filmov, kde sa užívateľská obec na csfd silne polarizuje. Jedni vynášajú túto taliansku komediálnu dvojicu a jej gagy do nebies, iným sa zdá trápna. Dokážem pochopiť oba názorové tábory, faktom ale zostáva, že som sa celkom zhusta nasmial a odreagoval, čo sa vždy hodí.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Áno, je to silne nahlúpla amícka komédia s ústrednou dvojicou totálnych magorov, ale na druhej strane je to pre mňa už kultová záležitosť s kopou neprekonateľných hlášok a gagov. Vzhľadom na to, že nepatrím k divákom, ktorí majú alergiu na Kelsa, nemôžem inak, ako za plný.

Elitní jednotka (2007)

Tak toto som teda nečakal. Konečne po dlhej dobe film, ktorý ma na plný úväzok zaujal a ako človeka, ktorý z Ria de Janeira pozná akurát tak sochu Krista s rozpaženými rukami aj dostatočne šokoval. Pán režisér nám každodennú drogovú realitu slumov naservíroval pekne bez servítky a nie moc prepečene. Porovnávaniu s City of God sa film nevyhne a v tomto dueli so svojim brazílskym bratom skvelo obstojí ak ho aj neprevyšuje. Skvelý Josého debut, teším sa na jeho ďalšie kúsky.

Prokletý klub (2009)

Film, ktorý sa bude páčiť nám, našim otcom a všetkým, ktorí si tohoto maníka nemýlia s ich predavačom v trafike a majú aspoň slabé tušenie, kto to bol. Atmosféra anglických klubov 70tych rokov skvelá, otcovia si zaspomínajú ako sa v tých časoch preháňali po trávnikoch našich dedín a hrali zápasy za vyprážaný syr a pivo, mladšie ročníky zhodnotia, aké to bolo, keď sa hrávalo v klasických teplákoch bez loga nejakej nadnárodnej spoločnosti a dámy si hádam aspoň užijú symaťáka Michaela Sheena. No a ja patrím k divákom, ktorých Damned United potešil komplexne.

Zombieland (2009)

Nadupaný zombie komediálny masaker, ktorý ma zastihol totálne nepripraveného. Ani som len tušil, akú porciu zombie komédie dostanem. Fantastické. Woody Harelson je masakrátor, aký nemá páru.

Táta XXXL (2008) (TV film)

S mojimi piatimi hviezdami tu "tak trochen" plávam proti prúdu. Nie pretože by som vážil 450kg, alebo mal v pase americké občianstvo. (Hamburgery mám ale celkom rád.) Musím však oceniť dokument, pri ktorom som mal otvorené ústa (nie od hladu) od začiatku až do konca. Tento dokument ma skrátka šokoval a zabil do stoličky, lebo toto som fakt nečakal. Ja viem, amíci sú tlsté prasce, čo len žerú hambáče, steaky, a hranolky etc, etc... Ale určite sa takíto ľudia nenájdu aj v iných krajinách? A čo naše stravovacie návyky? Tiež by si mnohí ťukali na čelo, keby nás videli, ako zvesela zapíjame bryndzové halušky žinčicou, alebo vepřo - knedlo pivom, že? Takže prosím, nezovšeobecňovať, len sa dívať kam až chuť k jedlu a zlé stravovacie návyky môžu zájsť. A že sa teda bolo na čo, to vám poviem.