Konkurs (1999)

Počas prvej polovice filmu, v ktorej sa nič nedeje som bohužiaľ dokázal dvakrát zaspať. Moje 3* sú za záver filmu, ktorý ma teda rozhodne prebudil. Pozor na kumulovanú negatívnu energiu v našich polovičkách :)

Hadí oči (1998)

V podstate ani neni tomuto filmu moc čo vytknúť. Normálny akčný thriller na jedno pozretie. Oceňujem Nicolasa, že tu ešte vie hrať a dokonca má aj aký taký vlasový porast, čiže z toho vyplýva, že sa na neho dá dívať.

Ve službách války (2008)

Tak v prvom rade: Toto nepovažujem za vojnový film. Tých pár scén na úvod sa postupne pretransformuje do drámy, ktorá rozoberá pocity US pešiakov po návrate z Iraku domov do Texasu. Sme svedkami ich ožranpárty po návrate, rodinných a psychických problémov a svedkami toho akí sú "very happy" keď im Uncle Sam "láskavo dovolí" vrátiť sa späť do Iraku. Každý z kámošov sa s tým vysporiada ináč, niekto zdrhá, niekto poslúchne, iný sa pre zmenu zastrelí. Celkovo nemám nič proti, aj keď je to len ďalší člen do rodiny amíckych hrdinských snímkov.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Z mladosti veľmi obľúbená detektívna dvojka. časom prišli aj lepší borci, ale DaM si tri zaslúžia.

Cliffhanger (1993)

Očakával som prezentáciu Sylvesterovych žilnatých svalov v tielku (a to aj počas snehovej búrky), lezenie ciest 10+ samozrejme bez istenia a intelektuálne Slyove grimasy s ovisnutou perou. To všetko som samozrejme aj dostal, ale našťastie k tomu bola grátis pribalená aj celkom dobrá akčná zápletka, lebo inak by zďaleka nebolo mojich hviezd toľko.

Dům plný strachu (1985)

Napísal by som aj dlhší komentár, ale musím si odbehnúť pre arašidové maslo :)

Mejdan v Las Vegas (2008)

Dostal som presne to, čo som očakával. Sú chvíle keď aj takýto romantický kúsok príde vhod. Nedokážem stále pozerať len ťažké psychologické drámy. Ashton a Cameron sú celkom príjemnými spoločníkmi na 99 minút.

Old Boy (2003)

Min-sik Choi tu určire ašpiruje na malého južnokórejského oskara za mužský herecký výkon. To že kórejci zožerú všetko, čo nezožerie ich už viem, ale chobotničky by sa mali pred konzumáciou aspoň pokrájať, lebo potom sa krútia a strašne lepia na hrdlo :) Za zmienku ešte stojí scéna "strihanie jazyka", pár zubných trhačiek a celková atmosféra snímku. Len mám pocit, že som sa miestami strácal v deji, ktorý je servírovaný strašne neprehľadne.

Zelený led (1981)

Príjemná akčno - dobrodružná záležitosť s výborným Omarom Sharifom. U mňa rozhodne nielen na jedno pozretie.

Pokaždé se loučíme (1986)

Starý vzorec: Romeo + Júlia = průsery v láske. Ani sa mi nechce veriť, že Tom Hanks v tomto počine má už 30 rokov. Jeho herecké výkony sú excelentné a príbeh situovaný do Jeruzalema za 2. sv. vojny celkom zaujme.