Báječný svět shopaholiků (2009)

Aj napriek rozsiahlej mediálnej masáži sa jedná len o ďalšiu romantickú kravinku, vďaka ktorej som ale pochopil, že shopaholizmus je normálna choroba. Ja takto napríklad rád nakupujem na nete motorky a autá, len u mňa táto vášeň neprerástla do takých rozmerov, že si musím zamraziť zlatú kreditku do kusu ľadu :) Isla Fisher je zlatučká ako vždy a nejaké záblesky humoru som tiež pobadal. Navyše som dnes zohnal vo výpredaji lacné triko tak mám dobrú náladu a hviezdami teda nešetrím.

Valkýra (2008)

Zas jeden z filmov, z ktorých hráči v dresoch s číslom 88 nebudú mať moc radosť. Viac menej sa jedná o precízne filmársky spracovanú drámu, striktne sa pridržiavajúcu historických faktov, ktorá však neni ochudobnená ani o veľkolepé bojové scény zo severnej Afriky a Smolenska. Trošku mi však na zážitku dokázalo ubrať to, že celá spracovávaná téma je vlastne spoiler. Tom Cruise sa postavy Stauffenberga zhostil s takou vervou, až sa ma skoro celé 2 hodiny snažil presviedčať, že rebríček desiatich najobľúbenejších hercov v mojom profile na csfd je sakra málo, ovšem zanieteného scientológa tam mať nechcem.

Billy Madison (1995)

Na môj vkus až príliš infantilné, a to mám Adama celkom rád.

Zapomenutá kletba (2007) (TV film)

V konečnom dôsledku to nebola až taká tragédia, ako som očakával z hodnotení. Slabší priemer, na dobrodružný tv film znesiteľné.

Křížová palba (2008)

Od svižného akčného začiatku sa film bohužiaľ preniesol do rozťahanej kriminálky. Nie síce vyložene zlej, ale dosť priemernej. Raz stačilo.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Nadpriemerná trojdielna tv zábava, ktorá si v prvej časti nasadí latku moc vysoko a potom postupne zvolňuje. Konečný výsledok u mňa za 4 keďže film spracováva pre mňa veľmi zaujímavú trojuholníkovú tému.

I.Q.: Génius (2007)

Príbeh o chlapcovi, na ktorého genialitu sa aj jeho vlastná matka dívala, ako keby mal pohlavnú chorobu rozvinutú do nepekného štádia. Bohužiaľ vysoké IQ neznamená automaticky aj veľké uplatnenie v spoločnosti a tak je tento príbeh nedoceneného mladíka viac menej smutným filmovým zážitkom.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Underground. Tak ma to vzalo, že si idem hneď objednať od chlapcov aj CD. Len ešte neviem, či to bude "Hyperverzní Zážitky z Kremační Pece", alebo "Caviar Bukkake Fetus Exitus".

Beer Story (2005) (amatérský film)

Mhm, čo nám chcel básnik povedať? Ako prudko recesistický kúsok beriem (tak aj hodnotím) a idem ďalej skúmať autorovu biografiu a ďalšie diela.

Královna ročníku (2007)

Sydney White inštalatérskym kladivom búra barbie svet spolku Kappa Fí Nú. Yeeeeaaah!!!