Yes Man (2008)

Ano, je to variace na Carreyho prču Lhář, lhář. Ano, příběh je vcelku předvídatelný. Užijete si spoustu gagů (kdo umí nejlepší gumový xicht? Ano, Jim Carrey.) Zooey Deschanel mě uhranula už v Mostu do Země Terabithia, mám pro ni slabost- ano, i tady je k nakousnutí. A když se to všechno pěkně sečte, tak nám vyjde co? Ano! Parádní komedie.

Karanténa (2008)

Uvažuju, jak ohodnotit film, který jsem vlastně už viděl. Akorát pod jiným názvem- REC. Karanténa je jeho prachsprostou kopií určenou hlavně pro americké publikum. 3*, protože mě film už (logicky) neměl čím překvapit.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Na skvělou jedničku to nemá, ale něco do sebe tento film má. Jenom jsem chvíli uvažoval, jestli tvůrci měli v plánu, aby snímek v celkovém součtu vyzněl jako parodie sebe samého.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Novému Potterovi se hodně vvyčítá, že sklouzává k jinému žánru- telenovele. Mně to nepřijde, celý snímek psůobí naopak velmi uvěřitelně. Hlavní hrdinové řeší problémy, které mají téměř všichni puberťáci a sem tam se i trošku zasmějeme. Neděste se, žádné Prcičky se nekonají. Yatesovi bych nevyčítal, že vypustil spoustu věcí z knihy. Takhle by se film mohl vyšplhat klidně i na 5hodinovou stopáž. Stejně se na HP dívají jenom ti, kteří četli knížku, takže snad vědí, o čem je řeč, ne? Palec nahoru a 4* k tomu.

Zpátky na zem (2001)

Dalo se to, ale žádná sláva. Komediální žánr prostě není můj šálek kávy a tento film neudělal nic proto, aby to změnil.

Animáci (1993) (seriál)

Tihle mrňousci mi nikdy nepřišli vtipní. V dětsví jsem jejich sledováním zabíjel čas než začne něco POŘÁDNÉHO (Bugs Bunny, Duck Tales, apod.). A dá se říct, že jsem se dost nudil.

Andělin popel (1999)

Parádní drama po jehož shlédnutí si snad spousta z vás uvědomí, že mnohdy si stěžuje na úplné prkotiny. Začínám být lehce patetický, ale snímek mě opravdu dostal.

Bota jménem Melichar (1983)

Oddechový film, který jsem v tomto roce (2009) viděl vůbec poprvé. Legrační je film už sám o sobě. Jiná doba atd. Mimochodem- v roce 1983 jsem byl ještě na houbách;-)

Protivný sprostý holky (2004)

Komedie pro puberťačky plná neskutečných klišé a se závěrem sladším, nežli cukrová vata ponořená v medu a posypaná práškovým cukrem.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Nova si to zbabrala sama. Uchazeče si vybírali pdole bůhvíjakých kritérií (Vypracovaný týpek? bereme. Holka s parádní postavou a malým mozečkem? bereme. Slečna, která každému dá? bereme.) a svoji "show" spustili později, než primáčtí Vyvolení.