Můj auťák Brouk (2005)

Jakmile tam hraje Keaton, tak to nemůže bejt úplná kravina. Auto s vlastní hlavou?? Vrak na jeřábu byl dobrý. „Seš jen auto - “ Auto není radno podceňovat. Varování Ministerstva dopravy: „Vaše auto se může splašit.“ Zrcátko si žilo vlastní život a brouk měl vlastní plány. Závod měl „koule“. A skladby byly taky skvělý. Herbie se zadním spoilerem vypadal skvěle. Bojovný auto! Kurážná Maggie mezi truckama neměla chybu. Veleskok za zvuků profláklýho Van Halena byl bezvadnej. „On na mě mrknul.“ Patriotický Herbie byl vtipnej. Při NASCARu byly bezva manévry. Scéna stíhačky za Tripem byla celkem rychlá. Opět vyhrál outsider. Ale i tyhle filmy jsou potřeba.

Četníci z Luhačovic - Dražba (2017) (epizoda)

„Vyzývám Tě – spadni!“ Tak závěrem se draží hotel. Josek tajnůstkařil. Hotel zavřít - hygiénu na ně! Okrádat spícího je o to větší humus, ale nereálný to není. Nebezpečí hrozí vždycky a všude. Velitel bavil: „Ale s rozumem, pane přednosto.“ Továrník byl těžce paranoidní. Fire! „Ty Vaše kšefty si dělejte třeba na náměstí – teda tam taky ne!" Tak tohle Cmíral nedá... Takže s hotelem se bude dražit mrtvola? Kdo ten věneček pokousal? Četník na zkoušku skončil zkouška-nezkouška v léčebně. Erney vzala roha. Takže křesťan lhal – klasika. Osobní život a práce se NE-MÍ-CHAJ! Akcie je co? Bezcenný papír? Bengálský ohně. Josek byl blb. Asi to byl normální houbovej čaj, no. Já si nemůžu pomoct, ženský v seriálu byly svině. Hájek fakt není blbej. Šína se cukal hezky. Přišla mi škoda, že kromě „nemocného“ Cmírala v Luhačovicích skončil i Gebrt – nicméně chápu, že něják to skončit muselo.

Zakladatel (2016)

“I orderred a barbecue beef!” Keaton vyhmát díru jak kráva – a to doslova. A do toho ten dálniční poutač. Mapa rozložení na zeleným plácku byl úsměvná. By mě zajímalo, estli o tomhle filmu věděli provozovatelé tý velký worldwide franšízy - někdo to, jak to mělo vypadat, Hancockovi říct musel, no ni? Bylo hezký vidět kuchařům pod ruce. Když se moc ponoříš do bysnysu, ztratíš kámoše a třeba i rodinu, který jsou mimo byznys. O tom se přesvedčil i Velký Jablečný. Kroc měl obchodního ducha a nápady na zlepšení se mu jen hrnuly. Holy $#¡7, co měl bejt ten překlad výrazu ‚Know-how‘ ?! No takurčitě je třeba mít kontrolu nad dickem... Jó doba, kdy ješte Američanky neměly konfekci 7XL... Mckův zlatej čas. Ray byl celkem zmrd ale takovej je byznys. Ray byl vytrvalej a odhodlanej, to se mi líbí. Slušnej film.

Vyhrál jsem v loterii (1989)

„Dneska večer tu není.“ „Tím líp, zavolám mu domů.“ „Stejně se zabiju!" Jedna komická situace za druhou. Třeba pták mě úplně rozbil. Beranidlo ve špitále bylo moc. Gejzír vody připomněl Švýcarák. „A teď si vás koupim všecky.“ po Italsku. Koupelna pobavila. „Táto, přineseš mi vodu?“ Aukční Ciottoli neměl chybu. „Tak mu dali druhého a vodí teď oba dva.“ Domino a „…nic se nestalo.“ ??! Sakra Ciottoli... Chudák babička na římse. Zachycení za anténu bylo skvělý. „Mekka, Mekka." Mafiozo utřel hubu. „Táto, dáme si o přestávce trochu vody?“ - Ono jí předtím bylo málo?! Se strojem už jen chybělo položit pětku. „Pane, promiňte, já tam nevidim.“ „Já taky ne.“ Skvělá komedie.

Četníci z Luhačovic - Udavač (2017) (epizoda)

Doktor? A safra… Pavelka byl vtipnej. Že neuměj na kole? Jakto? Vzácný návštěvy, no ni? Jo podstav, to je problém. Akcie? Vrah? Tak jednoduchý to nebude… Dyť se Hájek na tom kole málem zabil. Nehraje blbě… Jinej hotel! Oni toho Hájka nemít, tak jsou v koncích. Jáj, nečekané. Takový munice! Snoubenka mrtvoly měla docela peška. Hájku, asi je to na tobě. Opět se ptá četnictvo. Veiglová si řezala větev. Eliška „mluvila“ ? A nedělala něco jinýho? Křiváci! Chytrej je ten Čmaňa. Mladší Veigl něco věděl… Pánové Hájek s Veiglem piklili. A starej Veigl do želez. Choďte mi do Pulp Fiction s ‚boží vůlí‘. Gebrtův sentimentální výlev by bejt nemusel. Volavka? Nenápadnej. Zdržovačka. III 382 „Ony se holky chlapům v bordelu nepředstavujou. Vy jo?“ Ale to se podívejme… No, tak mu ruply nervy, no. „Mlčet! Obě!“ Takže Kučera udával? Díra suchá dáseň… Vaňková zabíjela? Ale ale, vždyť Cmíral s Hájkem byli taková supr dvojka. No toto!

Casablanca (1942)

Rick byl zásadový cynik. Dialog ‚„Kdes byl včera v noci?“‘ pobavil. V baru spoustu výbornejch scén. Rickova národnost způsobila výbuch smíchu. Ty Rickovy příměry... Scéna s hraním zakázané skladby mě umrtvila. Boření Rickových zásad bylo vtipné. „Němci byli v šedém, tys byla v modrém.“ Líbilo se mi Samovo přemlouvání. „Nesmíme ovšem americké břídily podceňovat – byl jsem s nimi, když se v roce 18 vbřídili do Berlína.“ Jednostrannej rozhovor... Ach, ti arabští obchodníci... Sup podruhé... s totožným výsledkem. Ruleta je o štěstí, pobavila. Oficír, co zavíral Rickův podnik, mě přebíráním peněz z výhry rozesmál. Auto na letišti mělo skvělý dveře. Výbornej film.

Moonlight (2016)

Afroamerická komunita je svá a má vlastní pravidla. Chiron toho tedy moc nenamluvil. Ano, Moonlight vyvažuje loňské „bílé“ Oscary. Mě se skutečně líbí, že afroameričané jsou více jako „rodina“ (i když ne vždycky). V našich zeměpisnejch šířkách totál neznámýmu člověku, kterýho vidíš poprvé, těžko řekneš „brácho“, aniž bys dostal po hubě. Oni kopou za komunitu. Janelle Monáe nejen dobře zpívá, ona umí i hrát. Skvělá byla reálná výuka plavání - by mě zajímalo, jestli byla točená na jeden záběr. Bavila mě scéna s cígama. 1 2 3 jsem musel dohledávát - prolínající se období Chironova života mi přišly dost zamotaný. Hezkej byl bar (a nemyslím prostředí). Zdařilej film, nicméně Manchester by the Sea byl přecijen silnější.

Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda)

Ani Blažkova manželka nic nevěděla? Aúúúúúúúú! Kerekes je prostě kost. Holého role se mi něják nepozdávala. Šantán těžce nebaví. Ženský tam jsou akorát mstivý svině. Starej tlustej Slavičíňák byl nejdřív napřesdržku. Líbila se mi scéna s rabínem. Kluci něco věděli, jinak by ten s maskou nezdrhal. To se bráchové nejsou schopni domluvit na výpovědi? Hospoda u suchý dásně – krásný jméno pro hospodu. Zas aby to Janota rozsek. Vražda bez těla jako by nebyla – ale rozemlít?? Co to Gebrt po doktorovi chtěl? Lež? „Menzl – neserte mě!“ Hejkal bavil. Jó – lepra je peklo. Že by nakonec pánové mluvili? Rekonstrukt rozvazuje jazyk. A odhaluje excelentní humus.

Místo u moře (2016)

Proč během Leeova telefonátu přestalo sněžit stylem, jako když někdo vypne vodovodní kohout, to mi hlava nebere. „V Manchesteru budu minimálně týden.“ Docela si věřil. Co mi vadilo byly vokály - jednou, dvakrát, dobře, ale konstantní hukot, je IMO dost na hovno. Lee měl plnou hlavu starostí a život který znal, musel opustit. Byl, z pochopitelnejch důvodů, zlomenej. A famózně to zahrál. Moc smutnej film. Ale krásně natočenej.

Trollové (2016)

Dlouho jsem neviděl aby první půlhodina filmu byla takhle utahaná. Takhle: pár zábavnejch situaci bylo, ale mělo to efekt asi jako když se chcete smát ale místo toho se dusíte. Animace zcela příšerné, o ději se mluvit ne-dá. Chcete míň? Odpad by byla pocta. Mám obavu, že dětský divák bude mít psychickou újmu, my dospělí to se skřípěním přetrpíme. Art Garfunkel obrací oči v sloup a já s ním. Trollí tacos bylo do té doby nejsvětlejším momentem filmu. Abych nezapomněl: zeje na mě kolonka „tento film jsi nehodnotil“ – já ho ani hodnotit nemůžu – není TOTIŽ CO hodnotit.