Četníci z Luhačovic - Dopis se záhrobí (2017) (epizoda)

Dopis, kterej dva roky putuje? Divné ... Do "Láskový" střelilo. Vyhrožování není jen tak, proč to Sohnewedt přechází? No, nevyplatilo se mu to. Vorisku, ty mrcho! Bejt Škrabalkou tak bych mluvil ... Hezky dostali holi! Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám. Sovo, Sovo, ty se nezdáš ... Vaníčková bude asi podvodnice - nebo masérka. „Co vidíš?“ „Guláš!“ Zase Bismarck? Proč furt zdrhá? Báby Hejkalový odstřelit! Obě! Chudák Bismarck. Chudák Sova, ale výborně Bareš! Kluci se lepšej. A nakonec jdou kopat hrob - tomu říkám služba (...). Vskutku pohřeb hodný důstojníka. Sova kleptoman ... Bych bejval neřek ... To byla teda sbírka! Měl jsem o Sovu celkem strach. Koledoval jak na Velikonoce. Ta akce s velitelem byla tak-tak. A Bareš měl pravdu - Cmíral zasáh včas.

Skrytá čísla (2016)

Nemoh jsem z toho počítání a hlavně z výrazů studentíků. Proti negroidním obyvatelům planety ani slovo – ale ta výslovnost … Nic moc. Na film to vliv nemá. „Mary, Mary slow down – you´re close!" „He said to follow him!" Pokusy – pořád pokusy. Jó, maj to těžký, holky afroamerický … Neuvěřitelně mě to chytlo. Rozhovor u pikniku byl hezkej. Scéna s tabulí a výpočty mi přišla úsměvná, když beru v úvahu, kolik hlav se o to muselo snažit předtím. Po akci "páčidlo“ se mi docela ulevilo. Nebejt toho (a zejména pak Dorothyina proslovu), asi těžko by hlavám z NASA došlo, že tu "něco" smrdí. A moč maj asi v barvě Americký trikolóry ne? "Nátlak" u soudu bych vidět nemusel a ten soudce byl taky křečovitej. Parsons pobavll: „They´ve been spot on." To nemá svět daleko podstatnější problémy než jsou vztahy? Hezkej film.

Spojenci (2016)

Vatan měl důmyslnej kufr ... Cotillard je Francouzskej kus. A měla pěkný šaty. Vypadali důvěryhodně. A třeba venku v restauraci i celkem nenápadně. Film měl moc pěkný kulisy a hudbu. Jazykovej change pobavil. Krupiér, tyvole. A to jako mission accomplished? Jsem si sakra myslel, že si daj vale a ona chyba lávky - no toto... A bylo po idile. Na jednu stranu - proč prodlužovat uměle vytvořenou situaci, na druhou stranu - závazky. S letadlem to bylo hodně o fous. Granát hozenej na obrněnce nadělal hezkou paseku. A fakt to trochu připomínalo Cassablancu. Hezkej film s mírně nečekaným a srdcervoucím závěrem.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

O čem tenhle příběh je, to třemi slovy charakterizoval sám Howard již na počátku. Já bych dodal „bolest“. Musí to bejt šílený. Ovšem šílený byl taky nápad Howardových kolegů. On nechtěl slyšet Smrt, ale se žalem se musel nějak vyrovnat. Zdálo se mi, že nejvíc „slyšel“ Lásku. Film byl hluboce lidský. Zdálo se mi, že Howard se ze svého žalu konečně začíná vypovídávat. Láska (Knightley) se do své role položila. On to pochopil – super! Smith by zasloužil... Cenu.

Kniha džunglí (2016)

Kiplingova klasika, kterou znají i ti, kteří ji nečetli. Bagíra hezky vyprávěl. Dikobraz pobavil. „Hm, klacík!" „To je můj klacík!" „Ale mně se líbí!“ Z Sher-Khana šel strach i z dabingu. Líbil se mi „slon-stvořitel“ Mauglí se mezi stádem bůvolů hezky ztratil. Tohle bude tygra bolet. A dále, milý čtenáři vidíš, jak správně a efektivně(!) těžit dřevo. Jó, když si někdo nehlídá jídlo, tak má pak hovno a ne ... hovno? Ká byl hezky udělaný (oko/jeskyně,...). Ale je to potvora. Balú je supr medvěd. Pěkné bylo zachraňování slona z jámy. U opic se Mauglí neměl špatně, ale byl tam unesen. Souboj mezi Maúglího opatrovníky a opicemi je napínavý. Líbila se mi scéna v sutinách chrámu. Běh lesem byl hezký a ničivý - pěkná spoušť Jak jen bylo lidské mládě neopatrné ... Střet se Šer-Chánem mezi ohni smrděl smrtí. Hezkej film.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Sádra válí. Úvodní monolog zněl jak z Havrana. Desmondův blikanec směrem k Halovi jsem fakt nepochopil. Válka holt lidi mění. Desmond ve špitále byl perfektní. A Dorothy byla hezká – Theresu Palmer jsem vždycky považoval za kvalitní herečku a tady to potvrdila. Seržant byl ráznej ale taková je holt vojna. ‚I´ve seen stocks of corn with better physique.‘ Provazy byly dobrý. ‚Brilliant private! You´ve strangled yourself!‘ U. S. Army does not make mistakes. I see (...) Koukám, že s chlapečkem je Dosst těžký pořízení ... Hroznej pacifista - tak: Já to chápu ale ve válce snad platilo „Zabij nebo budeš zabit.“ Jinak Garfield byl v roli výbornej. Seržant Amos se mi dost líbil - uměl se vžít do Dossovy situace. Palmer měla řešení. Potěšilo mě, že Doss mohl dál sloužit. Omluvte mě, ale při „mrtvým štítu“ jsem se usmál - to se nedalo... Vřava šííílená. Ten plamenometčík tomu dával strááášlivě na prdel... Kolem umírali kamarádi ale odvážnej Desmond se nevzdal. Frajer. Říkal jsem si jestli ty uzly (ze začátku filmu) použije ... Živej hrob byl napínavej. Hlubokej film.

Ptáčátko (2016)

Piper je moc milý film. I právě vylíhlý živočich se musí uživit. Úžasný bylo, jak se ptáček šťastně rozběhl a snažil se lovit. Vlna byla nepěkná - chudák ptáček. „Hloupý“ rodič. Malý poustevník pobavil. Závěrečný rozlet byl moc hezký.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Ach, ta nostagie ... Žrali jsme to a každej z nás to znal. Nepokrytě říkám, že mě to jako tak desetiletýho bavilo. Prostě kult. A na remake jsem opravdu moc zvědavej. Tommy Oliver (coby zelenej na straně Rangerů) byl vždycky můj top.

Četníci z Luhačovic - Zpěvačka (2017) (epizoda)

Kluk byl docela rychlej. Otčím to s ním asi neměl jednoduchý. Zpěvačka napoprvé působila jak na klíček. Hra o jablko pěkná. Že Toník umí s vidlema bych nečekal. A do toho to morfium. Goldflam baví naprosto všude kam se vrtne. Vašíkova matka bude nějáká labilní. Zase problémy v hotelu ...ts ts - a ten hotel je taky celej divnej ... Sova se něják snaží - to nebude samo sebou. Ta zpěvačka asi taky nebude zdravá. „Měsíc si nesednu -" Jsou bdělí ti hoši. A čím dál chytřejší. Co ten malej kluk může skrejvat? Pánbíčkáři podělaný ... A zas nebylo jasný vůbec nic. Z faráře to teda lezlo ... Hájek si je občas až moc jistej ... Scéna v obchodě byla napínavá. Bába jedna závislá zadlužená. Se služkou byl stejnej kříž jako s bábou samotnou. Bareš je skvělej.

Bohéma - Dvojí tváře (2017) (epizoda)

Krállová lhala a chudáka Buriana zase soudili. Ovšem poznámka o pokutě pobavila. Film patří straně a kapitalisti utřou hubu. Zastání se hodí vždycky. Z celý minisérie se mi asi nejvíc líbily kulisy. „Doufám, že nejde o sabotáž …“ Balcar byl v těch brejlích dobrej. „Proč tu Radok není?“ „Aby se nám líp kritizovalo.“ Proč mám pocit, že Štěpánek Havla nemusel? „Mohl byste jí nařídit, aby si mě vzala?“ „Neberte si ho.“ Nový byl zase výbornej. „Kdo střílí druhej je tuhej." - Pravda, pravda. Scény v lese mi přišly dost nepřehledné. Oni utíkali špatně? Sáfra. Chudák Havel. Burian si snad dokázal udělat srandu ze všeho... „Narodil se v kraji lihu, vod a hájů -" „Vy vo tom nevíte, protože jste analfabet." Ta trubka - síla. Motorka byla hezká. Marvan asi nebyl s Burianem až takovej kámoš. Burian u bazénu připomněl začátek serie.