Ostrov (2023)

Prý komedie, jo ? Pro mě nudný a nenápaditý film, který z vděčného (byť neoriginálního) námětu nedokázal vytěžit téměř žádný humor. Vytěžil jen banální dialogy a nezajímavé situace. Díky rozumné délce film sice uteče docela rychle a Langmajer s Plodkovou taky leccos zachraňují, ale podle mě tento film nemusel vůbec vzniknout a nikomu by nechyběl. Havlík už poněkolikáté selhal.

Přání k narozeninám (2022)

Další česká komedie, která má hvězdné obsazení, ale u níž jsem se nezasmál ani jednou. Bůhví, čím to je. Námět skýtal příležitost pro dobrou komedii, ale někde se něco pokazilo. Asi to chtělo jiné scenáristy, protože tihle nedokázali z námětu nic moc vytěžit, i jiného režiséra, protože i těch pár potenciálně vtipných situací dokázala Ferencová natočit tak, že vtipné nejsou.

Smysl pro tumor - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Po prvním dílu: zatím těžkopádné, rozvláčné, špatně zrežírované, špatně zahrané, nezábavné. Nejhorší  z herců je Tereza Brodská, která zřejmě za poslední léta zapomněla hrát (a ztloustla - pokud není vycpaná). Ostatní na tom nejsou o moc lépe, snad kromě Bartošky a Řezníčka. Dám tomu ještě šanci, ale nevím, nevím.

Pověste ji vejš! (2022) (amatérský film) odpad!

Amatér Pavel Holý natočil už třetí western - a pořád se na to nedá dívat. Co je platné, že film má slušnou výpravu, kostýmy, rekvizity a kameru, když to hlavní - scénář, režie a herci - má pořád amatérské parametry. A nepomůže ani angažování dvou profesionálů (Brousek ani Krejčí se zrovna moc nepředvedli), ani občasné vtípky či narážky.

Kůň (2022)

Nezábavná a rozvleklá historka bez pointy.

Bandité pro Baladu (2022) odpad!

Horší než jsem čekal. Pro mě chaos beze smyslu, nesmyslné záběry řazené bez jakékoli logiky, filmová anarchie. Jestli v tom byl nějaký tvůrčí záměr, já ho neodhalil. Zbytečný film, stupidita, ztráta času. Potěší maximálně melodie z Balady pro banditu a pár statujících hereckých legend.

Superžena (2022)

Nezábavný povídkový film s velmi kolísavou kvalitou jednotlivých povídek. Nakonec nejlépe vycházejí dvě povídky: o dívce zamilované do tunelu a a ta s Krobotem a Pleslem.

Uklízečka měsíce (2022)

Námět zněl lákavě, ale celá ta komedie je taková nedopečená, či spíše odbytá: scénář zdaleka nevyužívá všech možností, které situace nabízela. O tom svědčí i podezřele krátká stopáž.

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Sympaticky civilní seriál, jako ze života. Jen trochu natahovaný, za 16 dílů se tam toho moc nestalo. Chválím za hustý výskyt krásných mladých hereček - ostatně kvůli nim jsem se na to díval především. Ale podruhé už se na to asi nekouknu.

A pak přišla láska... (2022)

Po Zrcadlech ve tmě Šimon Holý opět předkládá komorní konverzační film, založený na dlouhých statických scénách, civilismu, zčásti improvizovaných dialozích a obecně lidských tématech (láska, štěstí, vztahy). Asi si začínám na jeho styl zvykat, protože film mě docela vtáhnul. Zásluhu na tom mají i herecké výkony Pavly Tomicové a Sáry Venclovské.