Flashdance (1983)

Taneční scény a hudba jsou fajn, Jennifer taky, ovšem scénář je dost nepovedený, nudný a mimořádně nezáživný.

Mí Pražané mi rozumějí (1991)

Průser. Nechápu, co bylo smyslem tohoto "díla". Ani nevím, co na tom mělo být vtipné. Chytilová se Šteindlerem prostě jen tak nezávazně blbnuli, řádili, a když přišel čas, tak to nějak splácali dohromady a dali do kin. Nejhorší film Chytilové hned po Vyhnání z ráje (ale tam byly aspoň nahotinky).

Sedem jednou ranou (1988)

Tohle je jedna z nejhorších slovenských pohádek. Jednoduchý příběh je natažený na neúnosnou délku a vycpaný spoustou zbytečných vedlejších motivů a postav. A přes to všechno se v pohádce po většinu času vlastně nic zajímavého neděje. Poastavám občas chybí motivace a někdy jejich chování postrádá logiku. Nebo se mi to aspoň zdálo, protože se mi nedařilo udržet po celou dobu pozornost.

Štvrtý rozmer (1983)

Autoři asi chtěli říct, že je správné žít podle morálních pravidel, bez lží, úplatků či podvodů, i kdyby to znamenalo být chudý a bezvýznamný. Ovšem tato myšlenka je to jediné, co film nabízí. Není tu nic, co by vás mohlo zaujmout nebo nedejbože pobavit, dokonce to nemá ani děj. Je to jen taková dlouhá, protahovaná nuda. Mám dojem, že i morální poselství by se dalo zabalit do nějakého přitažlivého příběhu. Ale to není tento případ.

Ulovit miliardáře (2009)

Za prvé: není to vůbec vtipné a ani netuším, co vtipného na tom teoreticky mělo být. Je to nudné, trapné, únavné. Za druhé: režijní stylizace je úplně mimo. V Pražské pětce a Kouři to fungovalo, tady ne. Za třetí: herecké výkony jsou bez výjimky strašné, obzvlášť Sedláková, Uhlíř a Etzler by se za to, co předvedli, měli smažit v pekle. Vorel prostě už od Kouře nenatočil dobrý film a už to od něj ani nečekám.

Motýlí čas (1990)

Příběh, jednotlivé nápady i ta poetičnost jsou fajn. Škoda, že provedení je takové nedokonalé. Scény s dětmi Pojarovi moc nejdou (což je u dětského filmu docela problém) a trikově je to dost špatné, hlavně kombinace živých herců a animovaných postaviček v jednom záběru většinou nefunguje.

Vlakári (1988)

Takový milý a sympatický malý film, neprávem trochu zapomenutý. Silnou stránkou filmu je jeho velká autenticita a citlivost v zobrazení intimních scén. Jen vám nesmí vadit, že se tu toho mnoho neděje, je to jen takový výsek ze života vesnického kluka, kde se odehrávají jen běžné věci a žádná velká dramata či události.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nudný epický spektákl složený z epizod, z nichž některé by klidně mohly chybět a jiné by mohly vypadat jinak a nic by se nezměnilo. Brad Pitt je nevýrazný a Cate mi tady vůbec neseděla (castingový omyl). Ale hlavně: nevyvolalo to ve mně sebemenší emoce. Jen nudu.

Zrelá mladosť (1983)

Dost nezvládnutý pokus o životopisný film. Bůh ví, proč všechny tyhle ideologické agitky byly tak nenápadité, konvenční, odbyté a místy nechtěně směšné. Tenhle film se navíc vyznačuje stupidními dialogy, hloupým scénářem, popisností a proklamativností. Působí to dost zastarale, tímto stylem se agitky točily v 50. letech, ale tohle je rok 1983 ! Občas jsem měl pocit, že koukám na parodii. Navíc Daniel Dítě v hlavní roli je dost nevýrazný a v kolektivních scénách jsem měl skoro problém ho najít.

Dokaž to! (2008)

V podstatě kopie Divokých koček, jen místo zpěvu jde o tanec. Najdete tu všechna existující klišé tohoto žánru (ano, všech tisíc !), takže jsem dopředu věděl nejen jak to skončí, ale co se stane za pět minut. Autoři se ani nepokusili o nějaký originální nápad nebo ozvláštnění, je to schematické až hrůza. Nebýt Mary Elizabeth, bylo by to k nevydržení.