Bastardi 2 (2011)

Magnusek by si konečně měl na psaní scénářů (a potažmo i na hraní hlavních rolí) najmout někoho, kdo to umí. Scénář je mizerný a amatérský, postavy jednají divně a nelogicky, závěrečná akční scéna je trapná a směšná, je tu řada zbytečných scén a zbytečných postav, které slouží jen k tomu, aby Magnusek mohl do filmu obsadil co nejvíc známých herců. Mimochodem, těm hercům se divím, že do takového paskvilu vůbec šli. Copak nečetli scénář ? A nebo Magnusek tak dobře platí ? Ale peníze přece nejsou všechno !

V peřině (2011)

Zlé sny ? Tenhle film je zlý sen. Mizerný scénář s mnoha nelogičnostmi a bez stanovených pravidel, pitomé texty písní, zmatený děj. Vrcholem bylo, když Lucie Bílá protlačila do jedné z rolí svého parchanta Filípka (fuj, hnus). Jediné, co tu za něco stojí, jsou některé melodie.

Helena (2012) (seriál)

Když ani pět scenáristů nedokáže vyprodukovat jeden jediný vtip, tak je to velmi smutné.

Kým sa skončí táto noc (1965)

Herecké výkony a improvizace při natáčení - to je všechno hezké, ale kdyby se v tom filmu aspoň něco zajímavého dělo a kdyby to nebyla taková nuda.

Normalis (2010) odpad!

Ryzí amatérština po všech stránkách, od režie, přes kameru až po střih. Režisér vůbec neumí vyprávět příběh, děj musíte ve spleti obrazů složitě luštit, film je vlastně jen sledem záběrů, které většinou ani nejsou logicky provázané. Takovéto experimenty nemají právo na život a v kinech, potažmo v televizi, nemají co dělat. Kdyby existovala nižší známka než odpad, dal bych ji. Ten film mě strašně nasral (s prominutím). Nebo je to nějaké velké umění, které jsem já bloud nepochopil ? Jestli tu něco stojí za to, tak jen výběr hudby.

Kuky se vrací (2010)

Ošklivé loutky. Nudný, nevtipný, místyy nelogický děj, pomalé tempo, děti u filmu určitě musí usínat nudou. Odporný nepotismus v podobě obsazení Svěrákova syna do hlavní role. Jinak řečeno: film jsem vypnul před koncem, což už se mi dlouho nestalo. A to o něčem svědčí.

Čertova nevěsta (2011)

Tak tahle pohádka se Troškovi moc nepovedla (jak je poslední dobou zvykem). Řídký příběh je nastavován zbytečnými dialogy a scénami, zcela chybí humor a herec v hlavní roli Štěpána je spíš chcípák než odvážný mládenec. Navíc si scenáristé po sobě scénář asi nepřečetli, protože jen tak se mohlo stát, že zásadní informace o propadnutí princezny peklu není při podpisu vůbec zmíněna ! A přehnané pitvoření čertů, to je u Trošky již rovněž tradice.

Lištičky (2009)

Nevím, co všechno chtěla režisérka tímto filmem vyjádřit. Jediné, co se jí povedlo, je vykreslit hlavní hrdinku jako protivnou rozmazlenou krávu. Děj neexistuje, sledujeme pouze, jak hrdinka pendluje bez nějaké výraznější logiky mezi sestrou, milencem a kámoškou. Na závěr Fornay umístila retrospektivu, která měla všechno objasnit, jenže to vysvětlení je tak nesrozumitelné, že jsem si musel přečíst obsah ve Filmovém přehledu, abych pochopil, o co tam šlo. A to není pro autorku zrovna nejlepší vysvědčení. Marně se snažím najít nějaký klad - ten snad spočívá v tom, že hrdinka ukáže prsa. Ale to je dost málo.

JFK (1991)

Film trpí tím, že se do něj Stone snažil nacpat všechny informace, které o atentátu zjistil, díky čemuž film trvá tři hodiny a je občas nepřehledný. Myslím, že koncentrace informací je zbytečně hustá, některé věci jsou nadbytečné a nebylo třeba je znát. Možná by úplně stačilo podívat se na závěrečných 40 minut, tedy na monolog u soudu, kde je vše podstatné shrnuto. Nadbytečné jsou tu i scény s Costnerovou manželkou, které působí dost trapně. A mimochodem, ani se nedivím, že Garrison nakonec ten soud projel, protože proti obžalovanému Shawovi (Tommy Lee Jones) měl opravdu málo důkazů. Ale jinak ta rekonstrukce působí dost věrohodně a rád bych věděl, které údaje jsou pravdivé a které ne. Výborný je casting, obzvlášť mě zaujal Gary Oldman a Joe Pesci.

Milionové Vánoce (2007)

X - tá variace na Sám doma. Film je určený pro děti, které se možná budou bavit, jenže já už dítě nejsem, takže mi film přišel hodně nudný a únavný, rozhodně ale ne vtipný. Problém byl taky v tom, že děti mi lezly na nervy (Camerona Brighta nesnáším dlouhodobě) a občas jsem se přistihl, že fandím spíš těm zločincům, což by se asi stávat nemělo. Ale ze všeho nejvíc mě naštval ten sentimentální závěr s opravdickým Santa Clausem (toho taky nesnáším). Jediný světlý bod filmu byl Patrick, ale ten měl pohříchu málo prostoru.