Kuky se vrací (2010)

Ošklivé loutky. Nudný, nevtipný, místyy nelogický děj, pomalé tempo, děti u filmu určitě musí usínat nudou. Odporný nepotismus v podobě obsazení Svěrákova syna do hlavní role. Jinak řečeno: film jsem vypnul před koncem, což už se mi dlouho nestalo. A to o něčem svědčí.

Čertova nevěsta (2011)

Tak tahle pohádka se Troškovi moc nepovedla (jak je poslední dobou zvykem). Řídký příběh je nastavován zbytečnými dialogy a scénami, zcela chybí humor a herec v hlavní roli Štěpána je spíš chcípák než odvážný mládenec. Navíc si scenáristé po sobě scénář asi nepřečetli, protože jen tak se mohlo stát, že zásadní informace o propadnutí princezny peklu není při podpisu vůbec zmíněna ! A přehnané pitvoření čertů, to je u Trošky již rovněž tradice.

Lištičky (2009)

Nevím, co všechno chtěla režisérka tímto filmem vyjádřit. Jediné, co se jí povedlo, je vykreslit hlavní hrdinku jako protivnou rozmazlenou krávu. Děj neexistuje, sledujeme pouze, jak hrdinka pendluje bez nějaké výraznější logiky mezi sestrou, milencem a kámoškou. Na závěr Fornay umístila retrospektivu, která měla všechno objasnit, jenže to vysvětlení je tak nesrozumitelné, že jsem si musel přečíst obsah ve Filmovém přehledu, abych pochopil, o co tam šlo. A to není pro autorku zrovna nejlepší vysvědčení. Marně se snažím najít nějaký klad - ten snad spočívá v tom, že hrdinka ukáže prsa. Ale to je dost málo.

JFK (1991)

Film trpí tím, že se do něj Stone snažil nacpat všechny informace, které o atentátu zjistil, díky čemuž film trvá tři hodiny a je občas nepřehledný. Myslím, že koncentrace informací je zbytečně hustá, některé věci jsou nadbytečné a nebylo třeba je znát. Možná by úplně stačilo podívat se na závěrečných 40 minut, tedy na monolog u soudu, kde je vše podstatné shrnuto. Nadbytečné jsou tu i scény s Costnerovou manželkou, které působí dost trapně. A mimochodem, ani se nedivím, že Garrison nakonec ten soud projel, protože proti obžalovanému Shawovi (Tommy Lee Jones) měl opravdu málo důkazů. Ale jinak ta rekonstrukce působí dost věrohodně a rád bych věděl, které údaje jsou pravdivé a které ne. Výborný je casting, obzvlášť mě zaujal Gary Oldman a Joe Pesci.

Milionové Vánoce (2007)

X - tá variace na Sám doma. Film je určený pro děti, které se možná budou bavit, jenže já už dítě nejsem, takže mi film přišel hodně nudný a únavný, rozhodně ale ne vtipný. Problém byl taky v tom, že děti mi lezly na nervy (Camerona Brighta nesnáším dlouhodobě) a občas jsem se přistihl, že fandím spíš těm zločincům, což by se asi stávat nemělo. Ale ze všeho nejvíc mě naštval ten sentimentální závěr s opravdickým Santa Clausem (toho taky nesnáším). Jediný světlý bod filmu byl Patrick, ale ten měl pohříchu málo prostoru.

Kněžna Libuše (2008)

Není to tak blbé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Každopádně je to hodně laciné, takže o válkách, dolování a stavbách se tu jen mluví a kompars čítá jen asi dvacet lidí. Noční a interiérové scény jsou hodně mizerně nasvícené, takže jsem většinou netušil, co se v té tmě vlastně děje.

Bloudím (2010) odpad!

Od Müllera jsem po Hranici stínu čekal cokoliv, ale takový blábol přece jen ne. I když blábol je slabé slovo, spíš je to sračka. Scénář neexistuje, děj taky ne, postavy se chovají podivně a nelogicky, dialogy jsou naprosto nesmyslné,většinou je obtížné pochopit, co se na plátně v té které scéně vlastně děje... Je to amatérský film, či spíše diletantský. Marně se snažím najít nějaký klad - snad jen pár záběrů Olomouce.

Kajínek (2010)

Tvůrci chtěli natočit film po americku a v případě režie, kamery a střihu se jim to podařilo. Jenže co je platná nablýskaná forma, když scénář stojí za prd. Dialogy jsou místy napsány dost amatérsky, nejvíc to schytává Vilhelmová s Lindou, jejichž postavy taky dopadly nejhůř. Zkrátka scénář měl radši napsat člověk, který scénáře opravdu psát umí. Herecky to táhne Vladimír Dlouhý a v menší roli se blýskne Hynek Čermák. A mimochodem - z filmu jsem se o Kajínkově případu nedozvěděl nic, co bych nevěděl už předtím.

Ženy v pokušení (2010)

Méně vtipné, než by si tvůrci asi přáli, a více vykonstruované, než by bylo slušné. Příležitosti pro zasmání se tu najdou jen zřídka. Film drží nad vodou Vlasáková, Balzerová a trestuhodně nevyužitý Macháček. Nejvtipnější na tom celém je ta milionová návštěvnost, kterou upřímně nechápu.

Sagarmatha (1988)

Obdivuji herce za to, co museli podstoupit kvůli tomuto filmu, který ovšem za to nestál. Chaoticky a zmateně vyprávěná horolezecká historka.