Mexická jízda (2001)

Netuším, proč tento film zdobí tak nadšený kritický ohlas. Pravda, co se týče sexu, je hodně otevřený, ale rozhodně nijak a ničím mimořádný. Kromě toho jej tvůrci zahlcují spoustou zbytečností, ať už to je vševědoucí vypravěč, plejáda nedůležitých postav v úvodu, nebo narážky na politiku.

Večeře s April (2003)

Nezábavná nudná historka nulové hodnoty a mizerné technické kvality.

Trosečník (2000)

Výkon Toma Hankse je bez debat vynikající, film samotný ovšem tak dokonalý není. Na to, aby byl novodobou robinsonádou, je prostřední část filmu relativně krátká, na to, aby byl moralitou o uspěchanosti dnešního života a odklonu od skutečných hodnot, je zase příliš dlouhá. Pokud by se tvůrci zaměřili pouze na rozvinutí robinsonovské linie, mohl to být nadprůměrný film.

Život s Mikeym (1993)

Tahle komedie by možná i fungovala, kdyby hlavní hrdinka nebyla nesympatická protivná zlodějka, která za své přečiny není ani nijak potrestána, protože ji holt omlouvají neuspořádané rodinné poměry. Asi jsem staromódní, ale film pro děti by měl mít nějakou morálku - dítě, okrádající chodce s nožem v ruce, to je prostě přes čáru.

Krasavice (2000)

Problém tohoto filmu je v tom, že neví, čím chce být. První půlka vypadá jako satira na soutěže Miss a pojímá titulní hrdinku jako karikaturu pitomé husičky, jejímž jediným cílem je korunka Miss, ve druhé půlce se ale vše v podstatě láme do melodramatu o sbližování matky a odložené dcery s nevkusně sladkým happy endem. Jenže proměna nesnesitelné megery v milující matku není a nemůže být z výše uvedeného důvodu vůbec přesvědčivá, ať se Minnie Driverová snaží, jak chce.

Poslední mise (2004)

Co si Seagal od podobných filmů slibuje, netuším. Nebo už na všechno rezignoval a točí jen proto, aby vydělal na nájem ? Ať tak, či onak, svými posledními filmy se už jen ztapňuje. Už tradičně mizerný scénář nezachránila tentokrát ani režie. Akce je málo, a když už se nějaká objeví, je špatně natočena - závěrečný souboj je v tomto ohledu přímo tragický, a to i na béčkové poměry. Jediný klad je, že všichni ostatní herci v tomto filmu jsou ještě příšernější než Seagal, který tu tak alespoň v něčem vyniká.

Hříšný tanec 2 (2004)

Zcela zbytečné pokračování, které nedisponuje ani jediným z kladů originálu. Scenárista ani režisér se příliš nevyznamenali a výběr Romoly Garaiové byl velký omyl. Ostatně stejně jako celý film.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Viděl jsem jen dva díly, ale stačí mi. Rád věřím tomu, že se herci i celý štáb při natáčení dobře bavili, ale výsledek připomíná lepší home video z dovolené: to totiž taky nemá žádný děj, vtipné je jen pro protagonisty samotné a nezúčastnění diváci se při něm jen nudí.

Gothika (2003)

Námět je zajímavý, bohužel ale špatně ovyprávěný. V této podobě lze skoro všechna "překvapivá" odhalení odhadnout dlouho, dlouho dopředu, díky čemuž pak samozřejmě nefunguje ani napětí, ani tajemno, i když režisér se snaží, seč může.

Bestie (2003)

Seagal se zjevně již natrvalo uhnízdil v béčkových vodách a zplodil další perlu. Scenárista vypravuje jednoduchý děj zbytečně komplikovaně a zahlcuje jej spoustou zbytečností (navíc motiv voodoo tu působí skutečně trapně) a režisér v akčních scénách vykrádá kdekterý slavný vzor, ale o vlastním stylu se mu může jen zdát. Co se týče Seagala, je pořád stejně dřevěný a tlustý, ale navíc už začíná být dost starý. Každopádně už je zralý na důchod.