Svatba bez prstýnku (1972)

Byl by to dobrý film, kdyby to režisér tak strašně neodfláknul. Takhle mi to připomínalo průměrnou televizní inscenaci. Samozřejmostí je ideologický nádech, díky kterému jsou všechny postavy boháčů zjednodušeny až ke karikatuře. Z herců zaujmou především Karel Höger a Petr Kostka.

Zlozor (1971)

Samotný příběh je docela dobrým námětem pro historicko-dobrodružný film, ale bohužel se dostal do rukou nenápaditému scenáristovi a totálně neschopnému režisérovi, takže výsledkem je něco mezi televizní pohádkou a folklórně-naučným dokumentem o lidových zvycích. Ze všeobecné herecké ztuhlosti se vymanil snad jen Dočolomanský v menší roli.

Kdo hledá zlaté dno (1974)

Scenáristé se sice snažili tento budovatelský námět vylepšit vtipnými dialogy, ale marnost nad marnost. Film je navíc neuvěřitelně nudný: řídký příběh je nastavován množstvím "dokumentárních" záběrů ze stavby, při nichž se kamera až pornograficky mazlí s oranžovými tatrovkami či žlutými bagry a v nichž hrdinové stále dokola jezdí náklaďáky sem a tam.

24 (2001)

Strašné dialogy, neexistující příběh, spousta nelogičností, nepřesvědčivý Martin Trnavský. Na druhé straně dobrá kamera, několik hezkých záběrů, slušná hudba. Popravdě řečeno, dá se na to koukat jen kvůli krásné Báře Seidlové, která tu vypadá vskutku úchvatně.

Drsná Planina (1979)

Film nedrží pohromadě, je rozdroben do jednotlivých epizod. Trochu mi to připomíná sestřih nějakého seriálu, do nějž režisér zařadil jen nejdůležitější okamžiky, tedy akční scény a občas nějakou tu pseudohumornou příhodu. O postavách se nedozvíme nic, akční scény jsou jen průměrné a napětí chybí.

Rukojmí (2005)

Nudné, tuctové, předvídatelné, scenáristicky odfláknuté. Navíc je tu tuna nelogičností. Když mafie potřebovala dvd, proč prostě nepočkala, až policie ty tři mladíky vykope z domu ? Vždyť o dvd nikdo jiný nevěděl. A pokud ho potřebovala tak nutně, proč tam rovnou neposlala tu falešnou FBI a zatahovala do toho Willise ? Jak to, že únosci nechají jedno z rukojmích (chlapce) úplně bez dozoru, takže může v poklidu běhat po domě tajnou šachtou ? A když už měl Willis ve strachu o svou rodinu získat to dvd, proč to dělal tak složitě, pomalu a nelogicky ? A to je jen pár příkladů.

Nebe (2002)

Myšlenkový základ tohoto filmu je dost pochybný. Jestli jsem tomu dobře rozuměl, pokud zabiju pět lidí, jsem z morálního hlediska omilostněn, když se osudově zamiluju ? Láska je důležitější, než trest za brutální zločin ? To má být to vykoupení za mé hříchy ? Kromě toho, osudové lásce dvou hrdinů jsem vůbec nevěřil, to by to muselo být přesvědčivěji napsáno i natočeno. Suma sumárum: zbytečný film, který si hraje na umění a filozofický přesah.

Svěrací kazajka (2005)

Pokud jsou hrdinovy cesty časem jen jeho představami, v pořádku. Pokud jsou ale skutečné, pak je tam hafo nelogičností a nedomyšleností. Pokud cestuje časem pouze jeho mysl, jak to, že se v budoucnosti zhmotňuje i jeho tělo ? Navíc: existují jen dvě možnosti, jak pojmout cestování časem: možnost zvaná "uzavřený okruh" a možnost "dvě verze dějin", tedy tzv. "rozvětvení." Autor ale míchá obě možnosti dohromady, což je nepřípustné. Např. uzdravení toho chlapce pomocí elektrošoků je možnost první, změna osudu Keiry je možnost druhá. A tak bych mohl pokračovat. Na to, že je děj poměrně jednoduchý, je hodně nedomyšlený. Zachraňují to jen herci: A.Brody a K.Knightley, na tu je vždycky pěkný pohled.

Dialóg 20-40-60 (1968) odpad!

Základní nápad je dobrý, ale provedení příšerné, neinvenční a nekoukatelné. Ukázková slátanina.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Jako působivé zobrazení válečných hrůz to funguje, jako detektivka taky, ale jako milostný příběh nikoli. Audrey Tautouová je herecky dost dřevěná a představitel jejího snoubence zase vypadá spíš jako puberťák a oproti Audrey působí tak o 10 let mladší, takže jejich lásce až za hrob prostě nemohu uvěřit. A vzhledem k tomu, že právě na jejich osudové lásce měl celý film stát, je to vážný problém.