Krasavice (2000)

Problém tohoto filmu je v tom, že neví, čím chce být. První půlka vypadá jako satira na soutěže Miss a pojímá titulní hrdinku jako karikaturu pitomé husičky, jejímž jediným cílem je korunka Miss, ve druhé půlce se ale vše v podstatě láme do melodramatu o sbližování matky a odložené dcery s nevkusně sladkým happy endem. Jenže proměna nesnesitelné megery v milující matku není a nemůže být z výše uvedeného důvodu vůbec přesvědčivá, ať se Minnie Driverová snaží, jak chce.

Poslední mise (2004)

Co si Seagal od podobných filmů slibuje, netuším. Nebo už na všechno rezignoval a točí jen proto, aby vydělal na nájem ? Ať tak, či onak, svými posledními filmy se už jen ztapňuje. Už tradičně mizerný scénář nezachránila tentokrát ani režie. Akce je málo, a když už se nějaká objeví, je špatně natočena - závěrečný souboj je v tomto ohledu přímo tragický, a to i na béčkové poměry. Jediný klad je, že všichni ostatní herci v tomto filmu jsou ještě příšernější než Seagal, který tu tak alespoň v něčem vyniká.

Hříšný tanec 2 (2004)

Zcela zbytečné pokračování, které nedisponuje ani jediným z kladů originálu. Scenárista ani režisér se příliš nevyznamenali a výběr Romoly Garaiové byl velký omyl. Ostatně stejně jako celý film.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Viděl jsem jen dva díly, ale stačí mi. Rád věřím tomu, že se herci i celý štáb při natáčení dobře bavili, ale výsledek připomíná lepší home video z dovolené: to totiž taky nemá žádný děj, vtipné je jen pro protagonisty samotné a nezúčastnění diváci se při něm jen nudí.

Gothika (2003)

Námět je zajímavý, bohužel ale špatně ovyprávěný. V této podobě lze skoro všechna "překvapivá" odhalení odhadnout dlouho, dlouho dopředu, díky čemuž pak samozřejmě nefunguje ani napětí, ani tajemno, i když režisér se snaží, seč může.

Bestie (2003)

Seagal se zjevně již natrvalo uhnízdil v béčkových vodách a zplodil další perlu. Scenárista vypravuje jednoduchý děj zbytečně komplikovaně a zahlcuje jej spoustou zbytečností (navíc motiv voodoo tu působí skutečně trapně) a režisér v akčních scénách vykrádá kdekterý slavný vzor, ale o vlastním stylu se mu může jen zdát. Co se týče Seagala, je pořád stejně dřevěný a tlustý, ale navíc už začíná být dost starý. Každopádně už je zralý na důchod.

Když v ráji pršelo (1987)

Paní režisérka Pivoňková se ve svém prvním (a naštěstí taky posledním) filmu věnuje více samoúčelným formálním exhibicím, tj. nefunkčním kamerovým hrátkám, než vyprávění příběhu (ostatně téměř neexistujícího) a vedení herců (za "výkon", jaký předvedla Ivana Vávrová, tato předchůdkyně Markéty Hrubešové, by se styděl i ochotník z Horní Dolní). Veškerý humor se točí kolem pádů z kola (do řeky apod.) a opentlované kozy. Chudák autor předlohy Jan Otčenášek se obrací v hrobě.

Princ a já (2004)

První dvě třetiny filmu jsou docela zábavné a zdařilé, ale jakmile se příběh přenese do Dánska, autorům dochází nápady a děj se stává málo věrohodným (v rámci žánru, samozřejmě) -hrdinka se s královským protokolem sžije velmi rychle a bez problémů, vše jde jako po másle, což lze jen těžko akceptovat. Problém je v tom, že autoři smíchali do jednoho filmu dva vzorce romantických filmů: sbližování dvou povahově odlišných partnerů a aklimatizace obyčejné dívky v prostředí nejvyšších kruhů. Výsledkem je pak pochopitelně to, že pořádně nefunguje ani jeden a navíc se vzájemně ruší. Výrazným kladem je ovšem výkon Julie Stilesové.

Kat (2004)

Díky špatnému scénáři, neobratné realizaci a nevýrazným hercům (s výjimkou standardně dobrého Travolty) vzniklo bohužel navzdory áčkovému rozpočtu pouhé béčko, místy srovnatelné s jakýmkoliv filmem Christophera Lamberta (kterému je ostatně Thomas Jane hodně podobný), který by se za podobně hrozné dialogy, klišovité situace a mizerně natočené akční scény vůbec nemusel stydět. Pár dobrých nápadů a vtípků to bohužel nezachrání.

Interstate 60 (2002)

Moderní pohádka po americku. To "po americku" je ale její největší problém. Myšlenkové poselství je tu sdělováno velmi polopatisticky, aby to pochopil úplně každý, a kdyby ne, ještě se to raději pro jistotu několikrát zopakuje. Namísto příběhu, z nějž si divák sám odvodí dané poselství, je tu teze, ilustrovaná řadou situací, i když nutno uznat, že většinou docela zábavných. Nejlepší na tomto snímku je tak řada skvělých výkonů známých herců.