Jsem číslo čtyři (2011)

My měli Fakultu, kde byl za ideál frajera považován fetující dealer drog Zeke Tyler (ano, inspirace mého nicku), dnešní generace teenagerů má svoje "Jsem číslo čtyři" s mladým metrosexuálem Pettyferem. Scénář je uzpůsobem vkusu dnešní teen generace a já s ním neměl sebemenší problém. Dokonce jsem se přistihl, že to tomu párečku přeju a jejich vztah mi přišel elektrizující (asi jsem měl slabší chvilku). V podstatě je to sci-fi z prostředí střední školy s kvalitními efekty a vždy charismatickým Olyphantem. Závěr je trikově zajímavý a vizuálně přitažlivý, nemám nic proti, jen prosím nepokračovat dvojkou. Bavil jsem se. 70%

Primal (2010) odpad!

Snad nejhorší horor, který jsem za poslední rok viděl (a to počítám i filmy z Novy). Totálně amatérské výkony jen koření impotentnost celého týmu, který se podílel na filmu. Nechápu do teď proč se tak šupácké triky dávaly i do skoků ty ružový štětky, která celý film jen mňoukala, kousla jednomu hovadu do krku a pak se tvářila jak děsně strašidelná. Trapácká nelogičnost v každém záběru a dialogu. Když už se zdálo, že divák přetrpěl tu ohavnou nudu a trapnost, příjde závěr a demence nabírá ještě větších otáček. To nejlepší z celého filmu je, když ho po zhlédnutí smažete. Ultimátní shit. 10%

Drive Angry (2011)

Tak přitažené za koule, až se válí po zemi. Tento film nebrali tvůrci vážně a téměř každá druhá scéna je skrytě vtipná. Přehrávající pohledy a "znuděné" zabíjení je hlavním kořením tohoto filmu a překvapivě to funguje dokonale po celou jeho stopáž. Postava Fichtnera je dovedena k dokonalosti a každá scéna, ve které se objeví stojí za to. Nevim jak tuhle béčkovou akční jízdu mohli autoři ztvárnit lépe, možná zkrátit stopáž o 15 minut, ale bylo by to k něčemu? Drive Angry je popcorn akce pro lidi, kteří nedbají na vážnost při každém výstřelu ala The Rock, ale raději se podívájí na vážného hrdinu ala The Rock, který střílí ještě vážněji a zároveň má na ptákovi nabodlou děvku. 70%

UFO: The Greatest Story Ever Denied II - Moon Rising (2009)

Velmi zvláštní dokument. Jeden nadšenec vymyslel, že vybarví černobílé fotky Měsíce a pak začne zkoumat, co tam "nesedí". Hrozně moc věcí v dokumentu jsou jen nesouvislé bláboly (vesmírné výtahy kolem Země, spiklenectví ohledně loga NASY). Tvůrci přinesli pouze dvě hodně velké zajímavosti. Poukázáním na stovky stejně velkých talířů vznášejících se nad povrchem Měsíce a pak také zdůrazněním rozmazáných míst na fotkách poskytnutých od NASY. Nedělám si iluze, ve vesmíru určitě život existuje a vláda USA má o něm nespočet informací a možná s nim i komunikuje. Tento dokument ale sliboval zaručené fotky mimozemšťanů z povrchu Měsíce, bohužel 95% fotek, které nám ukazuje, je jen černá tečka nebo prostě rozmazané NIC, kráter nebo kráter vybarvený modře. Hodně zde pracovala představivost autorů, nezaujatý člověk tam prostě nic neviděl. Dokument je vytvořen hrozně sterilně a chronologicky je špatně seskládán, ale o to ani tak nešlo, šlo o informace a fotky. Díky těm dvoum zajímavostím, které mě poměrně oslovily a zaujaly, dávám za solidních 60%.

Koko TV (2009) (pořad) odpad!

Takhle si Kokoti z TV představují vtipnou scénku. Potká jedna ženská chlápka a ptá se ho na cestu, ten jí nezná a tak jde s ní. Potkají dalšího chlápka a ptají se ho na cestu, ten jí také nezná a tak jde s nimi. Potkají třetího chlápka a ptají se ho na cestu, ten jí nezná a tak jde s nimi. Pochodují po sídlištni, pochodují po lese, pochodují všude. Pak se zastaví a nad nimi se objeví nápis "Ztraceni"... CHA CHA CHA, to je narážka na ten seriál chápete? Suprové že? Takový milý a hezký humor od zkrachovalců, kterým scénář psali děti z družiny, když čekali na rodiče. 0%

Mother's Day (2010)

Ohromné překvapení. Asi nejlepší film, který jsem letos viděl a s tím jsem při stahování rozhodně nepočítal. Tento film zaujme hlavní tím, že je ->> zábavný <<- a absolutně všechny scény v něm mají koule, mají šťávu a mají smysl. Žádná nudná nastavovaná vata, žádné ředění chlastu vodou, žádná mouka v uzenině. Tohle je prostě opravdový žánrový film, který se povedl! Celých 112 minut se něco děje a když už si scénáristé nevěděli rady, přidali do mlýnku morální apely a dilemata, nebo si pomohli drsnými odbočkami, které do děje nijak nezasahují, ale přikrášlují ho (lady minisukně a jejich nožíková party u bankomatu). Právě tyto "doplňky" skvěle ladí s celým filmem i když jsou v podstatě nesmyslné. Tento film je jednoduše tak prostý a přímočarý, až je dokonalý a přesně tohodle by se měli tvůrci držet, protože právě o tomhle filmy jsou a měly by být! 90%

Trní (1998) (pořad)

Myšlenkové pochody diváka Trní, po prvních 30 vteřinách: "co to je za sračku?" ... "ta Štěpánová má ale cecky" ... "mohla by je ukázat" ... "určitě budou povadlý" ... "přesto bych se podíval" ... "škoda, že je tak hnusná" ... "přepínám na Beverly Hills". 20%

Miláčci (1999) (pořad) odpad!

Velmi poutavé a zajímavé zainteresování do problémů a radostí majitelů prasat, psů, koček nebo koní. Ve studiu nám zkrátka hosté poví vše o hovnech jejich "miláčků", zda jsou pevná, voňavá či rozmázlá a jaké žrádlo je pro ně nejlepší. Velmi potřebný druh pořadu, škoda, že už skončil! 10%

Habermannův mlýn (2010)

Už se nedivím, že se na tomto filmu aktivně podíleli Němci. Pro neznalce naší historie (98% všech diváků za našimi hranicemi) by to vypadalo, že Němci v pohraničí byli v podstatě dobří lidé, kteří udělali pouze jednu chybu. Když dorazili náckové, mávali jim vlajkami. Češi je pak za to odsunuli, zmlátili a povraždili. Fakt, že filmaři nedokázali ukázat zfanatizovanost Němců (u Čechů to dokázali brilantně) v Sudetech před válkou, ale nerozhodnul o mém nízkém hodnocení filmu. Hrozně mi vadila urychlenost děje, měl jsem pocit, že když se film stříhal, všichni byli na extázi, protože tak chaotické střihy jsem dlouho neviděl. Všechny herecké výkony jdou díky střihu do háje, film měl za úkol popsat dění po dobu celé války, ale přitom zařadil naprosto zbytečné scény a ty hlavní (kterým se měla věnovat větší pozornost a pořádně je rozvést) usekával. Habermann tedy působí jako idiot, který je jednu dobu naprosto veselým chlápkem bez starostí a má od všeho odstup, ale za minutu už je nervově zhroucený a totálně zainteresovaný do tamního děje. Chyba ovšem není v něm, ale ve faktu, že během té jedné minuty uplynuly dva roky. Papírově vyhrocené scény a utrpení zde působí tak instantně, že jsem až litoval herce, jak do toho dávají všechno a přitom ve výsledku vypadají jako strojení kašpaři. Přidávat filmu jen proto, že jsme ho natočili my a vypadá "tak trochu na Hollywood", nebudu. 20%

Víc než holá pravda (1995) (seriál)

Ohavná ukázka toho, jak si v 90. letech představovali "sexy ženy". Jinak řečeno, na holku bez levných selikonů nenarazíte. Celý pořad je jen portfolio všech modelek, které spadaly pod Playboy. V tomto pořadu si zkrátka zahrají úplně všechny, jedna říká vtipy, druhá ukazuje kozy ve scénkách, třetí vše doplňuje "vtipnými" vteřinovými postřehy: "to je ale hlupák" ... "ten má ale štěstí", další působí v roli moderátorky. Asi tak 5 minut jsem se bavil, rozhodně to ale nebylo z těch umělých koz, spíše z reakcí napálených. Právě reakce mi občas přišly až moc teatrální a tak celý pořad nemusí být nic jiného než fake. 15%