Kazatel (2011)

Legie a debut Stewarta dopadl otřesně. Priest se přece jen vyvedl o něco lépe, přesto obsahuje moc chyb na to, aby mohl být cool. I když vykreslení futuristického světa nad kterým má vládu úzkoprsá církev, je brilantní, herecké jména poctivé a postapokalyptický svět představen lákavě, chybí základ, napětí. Právě podání úpírů jako nějákých slepých psů se mi moc nelíbilo, řežie nedokázala navodit pocit strachu a napětí v žádné scéně i když se prostředím a tématem přímo nabízelo (procházení úlu). Nelíbilo se mi ani to totálně nemoderní lítání ve vzduchu při soubojích ala Tygr a drak, nelíbilo se mi toho více, ale přesto vítězí klad žánru a fandění Stewartovi v tématech jeho filmů, i když jako režisér stojí úplně za hovno. 67%

Obhájce (2011)

Klasická krimi zápletka filmů z 80. a 90. let, která je nesmírně zábavná díky Conaugheyovi a jeho dokonálemu převtělení do role vychcaného egoistického právníka. Film má klasickou dějovou linii: seznámení s hlavním hrdinou -> vyšetřování -> proces. Nic inovativního, přesto kvalitní zpracování a příjemné obsazení dokázalo tento film udělat více než zajímavým. 76%

Neznámý (2011)

Zklamání. Pro mě začal film 15 minut před koncem. To, co se dělo předtím neberu. 56%

The Tunnel (2011)

Celý film krachuje na základní věci, snaží se vypadat jako reálný dokument. To, o čem se tu rozepsal J*A*S*M je pravda, pokud divák ztratí strach z toho, které postavy to přežijí, o čem vlastně ten film je? Tvůrcům se toho skutečně moc nepovedlo, totální nelogičnost v rozhodování hlavních postav vítězí úplně v každé scéně. Chválit atmosféru je bohužel zbytečné, protože atmosféru vytvořilo prostředí a dokázalo by jí navodit i dítě. Chyběl i nějáký promyšlený děj, první třetina filmu se zaobírá totálně zbytečnou předehrou a když se vejde do tunelu, jen se bloudí, bloudí, bloudí a bloudí. Lekačka ani jedna (?), ale jděte! Evidentní inspirace původní Blair Witch, možná si tvůrci Tunnelu mohli vzít příklad spíše z její napodobenin. Přesto chválím pár světlých pasáží, při kterých se člověk přištihl, že je napnutý jak špagát. 56%

Červená Karkulka (2011)

Červená Prdelka překvapivě zase tak špatná není, ale obsahuje základní tři faktory, které jí sráží do kolen. 1) Natočila jí režisérka Stmívání a dotáhla do ní všechny nedotaženosti, zbytečnosti, nelogičnosti a impotenci. 2) Film má pro každou věkovou (cílovou) skupinu něco a ve výsledku nebaví žádnou, protože jednoduše jednu otráví tím, co baví druhou. 3) Vlk je uboze směšný a programátor ho vytvořil po 4 lajnách kokainu, litru Bechera a při tvorbě mu ještě kouřila vietnamská prostitutka. Přitom Karkule má pár světlých okamžiků, jako chvílemi zajímavou atmosféru, Solomona a jeho vojáky a ... nic. Pokud by tento film nechtěl slíznout zadky třináctkám (které mimochodem bavit nebude), pak by jistý potenciál měl. Bohužel vítězí gel na vlasy a perfektní peeling v podání hlavních postav (mužských). 44%

Opravdová kuráž (2010)

Opravdová nuda. Coenovci a jejich styl se mi nikdy nelíbil, ale aby dokázali navodit perfektní atmosféru starého západu, která tady dlouho nebyla, vytvořili skvělé kulisy, připravili kvalitní herce a nakonec ze všeho udělali zdlouhavou pohádku pro děti, to jsem nečekal ani v nejhorších snech. 110 minut vaty, ve které na sebe strhává veškerou pozornost enormně nesympatická a nehezká čtrnáctka aka pistolnice a ochlasta Bridges, který přestane bavit po úvodní scéně. Scénář tak neuvěřitelně prázdný, že i speciál Walkera Texase Rangera ze starého západu nabídne větší promyšlenost. Totálně zabitý potenciál s pěti výstřely, chyběl už jen Limonádový Joe a trocha mléka pro všechny zúčastněné. Ta emancipovaná pizda na konci tomu dává korunu! 45%

Gangsteři z Miami (2007) (TV film)

Příjemné televizní béčko, které si na nich nehraje. Režie, kamera i herecké výkony jsou na úrovni horší seriálové kriminálky, ale ten pokus o to natočit něco stylového se cení. Přesně ten film, u které si každý odpočine a nemusí si lámat hlavu s dějem, zvraty ani logikou. 57%

Všemocný (2011)

Jednoznačně nejlepší film první poloviny roku 2011! Hlavní prim tohoto filmu je jednoznačně jeho příběh. Originál nejhrubšího zrna, který podtrhuje dokonalá režie, inovativní vychytávky a zajímavá barevnost filmu, když je člověk na droze a nebo na absťáku. Toto všechno tvoří dokonalou směs a film díky tomu působí totálně bezbariérově, možnosti scénáře byly stejně velké jako schopnosti hlavního hrdiny! Inception a jeho dějovou nekonečnost ve snech, strčil do kapsy Limitless a jeho nekonečnost v mozku hlavního hrdiny. Chci dvojku, chci další drogu! Jasnějších 100% jsem snad ještě nedal. Dokonale pobaven.

Toulky po Marsu (2006)

Hezký dokument, který vytvořila NASA. Bylo zajímavé sledovat průběh příprav a pak dokonalou ukázku startu a způsobu jakým se tyto dvě vozítka dostala na Mars. Chyběly mi nějáké zajímavé fotky z povrchu Marsu, místo toho se sázelo spíše na digitální ukázku toho, jak tam vozítko pracovalo. Celkově moc krátké, ale přesto nadprůměrný dokument. 70%

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Jako dítě jsem to tenkrát žral na německé MTV a strašně si liboval v tom postupném "odpadávání" soutěžících. No, dnes už vím, že je to jen divadlo pro diváky a i když nikdo nesplní danou disciplínu, stejně jich do dalšího kola postoupí původní počet - 2 Japonci aby se neřeklo. Takešiho hrad je ovšem legenda, kde jde pouze o držkopády a hlavně pobavení diváka. Položil základ pro dnešní pořady jako Drtivá porážka nebo Ninja Faktor a tak zaslouží uctivé hodnocení. 60%