Experiment (2010)

Nadprůměrné. Originál jsem neviděl, ale tento remake mi stačil. Whitaker byl dokonalý záporák, Brody už ne tak zdařilý klaďas a při sledování posledních patnácti minut jsem měl pocit, že někoho musím totálně zmlátit. Není to žádný extrémně převratný počin v historii filmu, ale jako ukázka lidské demence to postačí vrchovatě. 70% 29.08. 2010

Autoškola národa (2010) (pořad)

Když jsem dělal autoškolu a celých pět měsíců na to kašlal, pak se učil den před zkouškama, byl to větší záhul, než tato "autoškola národa". Otázky byly celkem primitivní, nebo zákeřné. To je otřesná kombinace, která má prvoplánově z někoho udělat skvělého, z druhého kokota. Špatná animace, v které mnohdy ani nebylo poznat a vidět co je ten zádrhel. Bosáka mám rád když komentuje fotbal, tohle mu vůbec nešlo a bylo na něm vidět, že ukousl víc, než dokáže sníst. Celkem nudný pořad, který ale hravě porazil IQ testy národa trvající tři a půl hodiny. 44% 28.08. 2010

Údolí stínů (2002)

Vždy je krásně vidět, na které filmy přispívala americká armáda a které se musely obejít bez jejího "chrabrého" dohledu na scénář. Údolí stínů není nic jiného, než ubohá propaganda Boha, křesťanství a Ameriky, pouze je vše podáno skrze dobrou válečnou akci. Četa je stále nepřekonaná. 40% 27.04. 2010

Tapped (2009)

Tapped se soustředí na boj s korporacema, které čerpají zdarma spodní čistou vodu a prodávají jí 1000x dráž zpět lidem. Hezké téma, ale mnohem víc mě zarazila ukázka výroby plastů a důkazy, že balená voda je mnohem nezdravější, než ta z kohoutku. Tvůrci se dost ostře naváží do Pepsi, Coke a Nestlé, ale aby se tvrdě ohraničili vůči vlastním spoluobčanům, kteří jako prasata všechny ty plastové sračky vyhazují na zem, do přírody a moře, to už neudělají. Může za to prostě výrobce a basta. Tohle je současný problém amerických dokumentů, nedokážou pochcat vlastní spoluobčany, ale tvrdě pochcávají všechno okolo. Nadnárodní firmy jsou banda hovad, lidé co odhodí láhev do přírody 2x větší. V podstatě mě čím dál tím víc faktů přesvědčuje, že lidstvo nezaslouží nic jiného, než jeden velký meteorit. 68% 27.08. 2010

The Stoning of Soraya M. (2008)

Emočně velmi silný film, který má ohromnou vypovídající hodnotu. Ano, podlehl jsem emoční vyhrocenosti filmu, tvůrci mě utáhli na vařené nudli (komentář Niktoriuse beru za špatný vtip). 90% 27.08. 2010

Evil Angel (2009)

Solidní. Vadila mi pouze délka, udělat z tak banální věci dvouhodinové představení, to nebylo zrovna nejideálnější. Trochu mi chybělo to legendární spojení erotiky a posedlosti, Ďáblův advokát byl na sex-appeal "ďablic" mnohem lepší. Evil Angel je klasickým hororem vyprávějícím téma, které letělo v minulém století. Dnes se takovéto filmu už skoro netočí. Film obsahuje notnou dávku nadsázky a skrytě vtipných scén, proto jsem se poměrně dobře bavil. Bohužel, začátek filmu sliboval něco monstrózního, celkový výsledek už tak honosný nebyl. Přesto lehký nadprůměr. 66% 25.08. 2010

Van Diemen's Land (2009)

Drsné, syrové, krvavé, nechutné. Velmi rozporuplný film, který jednoho nadchne, druhého unudí k smrti. Pomalý styl vyprávění je asi hlavním důvodem tak nízkého hodnocení. Stopáž je možná zbytečně dlouhá a místama nemá co nabídnout. Takovéto filmy se nedají dělat akční, nebo zábavné, zvlášť když musí podrobně zachytit psychologii postav a jejich vývoj. Jen díky tomu jsem akceptoval rychlost děje, ačkoliv podobně utahané filmy bytostně nenávidím. Film poukazuje na nehezkou lidskou vlastnost a to je nenasytnost, zde představena smutným příkladem minulosti. 60% 24.08. 2010

Lovec kořist (2009)

Na tomhle filmu se ohromně podepsala jeho nízkorozpočtovost. Tvůrci by pravděpodobně předvedli mnohem víc, zapojili by tam více ras, více postav a více bojů, nedostatek peněz to všechno zhatil a tak zůstaly jen dobré masky a zajímavá zápletka. Stopáž je průměrně dlouhá, ale v tomto filmu občas působí nekonečně. Chvílemi nenabízí nic jiného, než chození po poušti a to je dost málo. Závěr je trochu překombinovaný, ale přesto celkem inteligentní. 66% 23.08. 2010

Bengálský tygr (2010)

Skvělý film! Po všech směrech perfektně zmáknutý. Sázka na kombinaci krásné šelmy a krásné ženy se vyplatila. Sledovat hlavní představitelku, jak se po baráku prohání ve spodním prádle nejprve upocená, později mokrá, nebylo vůbec špatné. Naopak, tohle je jeden z nejsilnějších zážitků z filmu. :-) Nechci tím snižovat kvalitu ostatního, režie byla výtečná, vynikala hlavně při akčních scénách s tygrem. Právě práce se zvířetem je na celém filmu asi nejzajímavější. Tvůrci měli po ruce skvěle vycvičené zvíře, které musel doprovázet skvělý cvičitel. Počítačové efekty jsou občas znát, ale všechny záběry kde se vyskytují jsou tak dobře sesříhané, že divák nemá téměř čas je rozpoznat. Dobré herecké výkony, dobrá režie, dobrý střih a dobře vycvičené zvíře. Doufám, že hodnocení půjde jenom nahoru, protože tento film si to zaslouží! 70% 23.08. 2010

Blood Night (2009)

Krvavá Mary aneb, když má menzes je fakt nasraná. Děsně amatérské, skoro jako studentský film. Strašidelné scény působí legračně, ty vážné jsou zase směšné. Nahotou film nešetří, dobře vyvinuté herečky nás svými prsy krmí hezkou část stopáže, ale to je bohužel jediné, čím film vynikal. Krvavé efekty jsou jak z osmdesátých let, herecké výkony totálně ubohé. Je to klasická sračka u které se budete skvěle bavit, postav je mnoho a mrtvých tím pádem také. 55% 23.08. 2010