• Krátkometrážní

The Guild (2007) (seriál)

Jako MMO pařana byl pro mě tento seriál v podstatě povinnost. Hezky to vystihuje hráče a dopad hry na jejich reálné životy. V pozdějších sériích už měli dost peněz a tak se mohli tvůrci rozšoupnout. Každopádně Vork mě nepřestává udivovat. :D A Felicia, tam snad ani není, co dodat. Prostě kouzelná :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Poslední film Heatha Ledgera, fňuk. Škoda, že už to nestihl dotočit :( Některé střihy jsou prostě okaté. Ale jeho herečtí přátelé ho hezky nahrazují :)

Sherlock Holmes (2009)

Ricthieho Sherlock je něco neuvěřitelného! Sherlockovy instinkty a super dedukce, no prostě pecka. Ta arogance jako kdybych viděl Tonyho Starka. Robert Downey Jr. je prostě skvělý. Lord Blackwood mu celkem zatápí. Sherlock si s ním ale pochopitelně poradí. Opravdu je to povedené a propracované do posledního detailu. Irene Adlerovou hraje roztomilá Rachel McAdams. :) Plus nemůžu opomenout vynikající zimmerův soudtrack. ;) "Pan Holmes zabil psa. Už zase." :D

Hledá se Nemo (2003)

Další kouzelný pixarovský příběh. Je tam spousta narážek. Skvělý Jiří Macháček v roli Želváka. Racci jsou taky výborní. Nemůžu opomenout zapomnětlivou Dory: "Ryba je kámoš, ne žrádlo." :D

Zombieland (2009)

Neuvěřitelná snůška fórů a zábavy. Užíval jsem si každou chvíli. Dobrý způsob jak si vystřelit ze zombie filmů. Woody Harrelson hledá svoje Twinkies. Bill Murray tam má dobrý štěk. :) Emmu Stone bych tam ani nepoznal. Nejvíc se mi asi líbily ty pravidla. I začátek nebyl špatný: "Venku začala zombie apokalypsa a já jsem o ničem nevěděl, protože jsem byl tři týdny doma a hrál World of Warcraft." :D

Avatar (2009)

Naprosto revoluční film po vizuální stránce, úplná nádhera. I hudba je úchvatná. Jamesi Cameronovi se povedlo něco neuvěřitelného. Vytvořit skvělý a zároveň nejvýdělečnější film. Dějově už to úplně originální není, ale co už. Stejně mě tento film dokázal okouzlit a pohltit. Cameron vytvořil úžasný svět s kouzelnou faunou a flórou. Je to tak trochu ekologická propaganda. Ale mně to nevadí. Taťka dokonce překládal průvodce po Pandoře. ;) Nakonec jak jsem někde slyšel, že je to vlastně jak v životě. Vyhraje chlap s největším ptákem. :D "I see you." :)

Paranormal Activity (2007)

Zas něco nového. Film má minimálně 2 konce. Kupodivu jsem se nebál v kině, ale až cestou domů. Strašidelnější než v kině, je pustit si to večer s lidmi. ;) A nejlepší je, když zrovna někdo jde po dřevěných schodech. :D

2Bobule (2009)

Není to špatné pokračování. Ve srovnání s jinými novými českými filmy, je to celkem slušné. Překvapuje mě nízké hodnocení. "Modrý Portugal." :D

2012 (2009)

Roland Emmerich se opět vyřádil. Jak dlouho mu to ještě vydrží? Celkově to není špatné, ale je tam spousta nelogičností. Prostě je to ujeté a emmerichovsky megalomanské.

Náhradníci (2009)

Nebyl to špatný film. Bruce Willis se nebojí vyjít na ulici bez náhradníka. Překapuje mě nízké hodnocení. Taky je to trochu k zamyšlení. Konec je dost dobrý.