• Krátkometrážní

Mlčení (2016)

Jeden z nejsilnějších filmů o velikosti lidského ducha, který kdy prolétnul plátny kin.

Vetřelec: Covenant (2017)

Drahá vesmírná vyvražďovačka ve starých známých scottovských kulisách, s povědomou hudbou a nejoblíbenější sci-fi potvorou všech dob. Shut up and take my money. P.S. Všichni hateři tady by se s Alienem jistě vypořádali bez stresu, chytřeji a lépe :).

Učitelka (2016)

Hořící keř před slovenskou základní školou. A dokonce i z Mlhy tam něco málo je. Tak strašidelný to tenkrát bylo.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

To, co se v 13 Reasons Why propírá, není zdaleka problémem jenom na školních pozemcích. Sebedestruktivní pocit méněcennosti neovlivňuje jen mladé lidi, a nelze jej ani škatulkovat v souvislosti k určitému prostředí. Tohle je mnohem plošnější a o to závažnější problém, možnosti k několika mnohým dalším sezónám jsou tudíž nekonečné. Seriál, který by nikdy neměl skončit, a kterým vlastně Netflix dělá světu ohromnou sociální službu.

Uteč (2017)

Srandovně napínací thriller, ve kterým přituhuje v podstatě po celou dobu před finále. Nekompromisním finále, který je pak ale na můj vkus až příliš drasticky a tak trochu uspěchaně spláchnutý do katarzního hajzlíku. Za to rasistický špičkování v nervydrásajících dialozích tomu ale nejde dát míň. Spokojenost.

Nemesis (2016)

Polovičatý lynchovský thriller koketující s horůrkem, který sice nebaví, ale krásně se u něj za přítomnosti mladšího bráchy Aarona Eckharta medituje. Prošlo to hipsterskou schvalovací komorou a doporučuje to devět obrýlených vousáčů z deseti!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

"What the hell is all the fuss about??" Notykrávo, tak Ritchie se s tím vážně nesere, to prostě nejde napsat jinak. Ohromný vizionářský fuck off všem, kteří se za posledních x let snaží o jakékoliv "moderní pojetí" libovolný historicky nedotknutelný látky. Sice je v tom víc CGI než ve všech marvelovkách dohromady, takovejhle parádní klipovitej drajv ale nemá žádná. Flashbacky jsou zpátky v kurzu. Přesně takhle si představuju zábavnej blockbuster 21. století pro nastupující generaci youtubepošuků.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

1. SEZÓNA: Hype žije aneb když od seriálové karty se štítky drama/krimi čekáte soft verzi True Detective, a namísto toho dostanete komediální až parodickou kriminálku od mistra dějových halušek, Lynche. Jasně, chyba je ve mně, já to beru. Nelíbilo, ale zaujalo. Nenaštvalo, ale zklamalo.

Bezva ženská na krku (2016)

V americký verzi už jsem tohle viděl asi stokrát, v český ale zatím takhle stylově natočený moc často ne. Takže palec nahoru. Opatrnej, ale je tam.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Celkem zábavná blbůstka, ale dejte tam víc aut a nepoznám rozdíl mezi Rychle a zběsile. To není pochvala.