• Krátkometrážní

Pahorek (1965)

Víceméně vše už bylo napsáno, ale tohle je opravdu velmi silný film a z poslední scény běhá člověku mráz po zádech. Opravdu hodně, hodně dobrý.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Trochu mi přijde škoda, že tvůrci to musí takhle zbytečně natahovat a kazit tím dobré jméno Smrtonosný pasti, protože si myslím, že tohle už je prostě navíc. To, že si tahle série nikdy moc netykala s realitou jsem bral, ale tady už se na to vykašlali úplně a tak je z Johna v podstatě superman, kterýho by asi nezabilo vůbec nic. A to mi asi trochu vadí. Stejně tak, jako že tady se v podstatě o žádnou past nejedná, takže proč se to tak vůbec jmenuje? Nic na tomhle filmu mi nedává smysl, a tak dvě hvězdičky snad jen z úcty a určitýho respektu, který mám, na rozdíl od filmařů.

Auta 3 (2017)

Oproti dvojce to navazuje více logicky na jedničku, už tu nejsou tajní agenti a další věci, které tam moc neseděly. Ale Blesk má problém, že stárne a už mu to tolik nejde oproti nové generaci závoďáků. A tak hledá novou šťávu. A nakonec ji symbolicky najde stejně jako doktor Hudson ve cvičení nové závodnice. Jo líbilo se mi to a zase jsem z toho byl lehce naměkko jako z prvního dílů. Navíc je to sranda a má to opravdu pěkné animace.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ne že by to bylo vyloženě špatný, ale už mi prostě přijde, že po prvních dvou výborných dílech a třetím hodně dobrým, je tohle už trochu moc. Trochu moc nastavovaný, je tam příliš mnoho výbuchů, stíhaček a vrtulníků. Naopak málo vtipných hlášek a zapálenejch cigár. Prostě to není špatný akčňák, ale je to nijaký oprosti předchozím dílům Smrtonosný pasti. Což je docela škoda.

Sex noci svatojánské (1982)

Hodně povedená oddechová komedie s romantickou zápletkou a zároveň přemítáním jestli je něco víc, než jen to co vidíme a můžeme si na to šáhnout. Navíc je to od Woodyho Allena, takže to má jeho jasný rukopis a atmosféru.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Jako docela jsem se zasmál, to ne že ne. Jasně, že to není žádná velká intelektuální bomba a chvílema jsou ty vačičáci s tou "devítitunovou" vačicí taky dost otravný, ale zase výborný je Sid a veverka, takže se to tak nějak vyrovnává. Edit: rozhodně mě to ale baví o moc víc, jak prví díl, takže přidávám jednu hvězdu.