• Krátkometrážní

Smrtonosná past (1988)

Je to prostě bomba, super obsazení, děj a všechno. Jasně, že ve skutečnosti by to asi takhle nevypadalo, ale koho to zajímá?

Doly krále Šalamouna (1985)

Těžkej bizár. Fakt stálo za to, to dokoukat do konce, protože jedna absurdní scéna střídala druhou, navíc je vidět, že je to nejenom napodobenina Indiany, ale navíc i laciná, takže prostě...se těžko hledá něco pozitivního s výjimkou toho, že člověk nevychází z údivu, co se to tam vlastně děje.

Zkus mě rozesmát (2011)

Asi ne ta nejlepší komedie, co jsem kdy viděl, ani romantický film, nicméně vtipné to celkem je a hlavně tam hraje Jennifer. Což automaticky zvyšuje hodnocení. A ani filmová Palmer není k zahození, zvlášť když jdou do plavek. Takže celkem fajn pokoukání.

Hvězdný prach (2007)

Not great, not terrible. Asi tak. Je to celkem dobrá podívaná, ale v tom aby se mi to líbilo víc, mi vadí především hlavní hrdina, který je prostě moc velký trumbera a celkově moc velká pohádkovost, kdy je prostě jasné že to skončí dobře. Což je samozřejmě dobře, že to skončí dobře, ale mohlo by to být i víc napínavé podobně, jako když jinak asi nejsympatičtější postava kapitána vyhodí hlavního hrdinu z lodi, ale ukáže se, že to byla jen figurína. Takže za 3.

Poslední tango v Paříži (1972)

Rozhodně ne lehce stravitelný snímek. První hodinu se mi zdálo, že se nic moc neděje a jde to odnikud nikam, aby se to následně začínalo rozjíždět a tu pravou pointu získalo až na konci. I když je možné, že ani tak to nechápu a budu to muset zhlédnout vícekrát, abych to řádně docenil. Jinak rozhodně zajímavá atmosféra, dobře dokreslovaná hudbou.

V zajetí démonů 2 (2016)

Řekl bych, že ještě lepší, děsivější a propracovanější příběh, než jednička. Je více vidět do jejich práce a stylu uvažování, zároveň i více načrtnut svět démonů. Ústřední dvojice jsou navíc fakt sympaťáci. A jenom taková poznámka: přijde mi zajímavé, jak je vykreslen nuzný život ve skvělé Británii, kde teda v takovém baráku, bych nechtěl bydlet ani kdyby tam nestrašilo.

V zajetí démonů (2013)

Je pravda, že horor není zrovna můj oblíbený žánr, protože mi to většinou přijde jako hloupost a hektolitry falešné krve mě nedojímají. Ale musím uznat, že tohle jeden z těch povedených snímků, u kterého se člověk opravdu bojí a ne jen tlemí, jak jsou tvůrci blbí, když si myslí, že se toho bude divák bát.

Auta 2 (2011)

Je pravda, že s prvním dílem to zase tak moc společného nemá. Hlavně z toho hlediska, že zatímco jednička, je skutečně taková pohádka s poučením, je to celé takové pohodové a pěkné, tak dvojka je vlastně takový mix s Jamesem Bondem, což znamená střílení, úmrtí, drinky a lepé děvy. Takže je pravda, že jako dospělý divák to možná cením i více a více se u toho dokážu bavit, neboť i vtipných situací je tam spousta. Nicméně musím dát o jednu hvězdičku míň, i když se mi to líbilo, protože je to dost jiné než první díl, který mám opravdu rád.

Café society (2016)

Tenhle snímek je hlavně o atmosféře, která je dělaná hlavně hudbou, barvami a kamerou, plus ne zase tak velkým dějem. Na druhou stranu jsou zde i dosti vtipné momenty hlavně s bratrem gangsterem, či sestrou a jejím komunistickým manželem. Navíc je to prostě film od Woodyho Allena, takže to je láska.