V síti (2020)

V těchto případech bych se vrátil ke středověkému právu. Jako zloděj přijdeš o ruku....za vloupání o nohu....a jako pedofil a vypatlanej úchylák přijdeš o ptáka i s koulema. Problém vyřešen !!

Mistr a Markétka (1988) (seriál)

MICHAIL BULGAKOV a jeho MISTR A MARKÉTKA. Vrcholné, nadčasové a mystické dílo, které tvořil více jak 10 let. První verzi rukopisu spálil a napsal znovu. Dokončil ho těsně před smrtí v roce 1940, kdy byl již slepý a těžce nemocný. Prostě mysteriózní !! Poláci opět dokázali, že patří v Evropě mezi přední filmaře a s hodně těžkou látkou se popasovali na jedničku. Dziekuje bardzo

Karel, já a ty (2019)

Vztahová konverzačka o hovně. Jedna hvězda mistru zvukaři , protože odvedl skvělou práci. Díky němu jsem půlce toho debilního žvatlání nerozuměl !!!

Vládci chaosu (2018)

Vznik norského black metalu ve znamení vražd, sebevražd a vypalování kostelů. Zpěvák Dead si ustřelil palici a basák Varg ubodal kapesním nožíkem kytaristu Euronymouse. Mezitím vypálili několik kostelů a když jim zkřížil cestu nadrženej homosexuál tak skončil s kudlou v zádech. Docela mazec a chápu , že v relativně poklidném Norsku kluci rozpoutali peklo na zemi . K filmu - Jonas Åkerlund zvládl tuhle zajímavou látku na jedničku a donutil mě si poslechnout zpětně jak MAYHEM i BURZUM . Velmi zajímavé !!!! A pro ucelení obrázku jsem zkoukl ještě hodně zajímavý dokument Until the Light Takes Us , kterým provází Fenriz z Darkthrone a hodně prostoru zde dostal i samotný Varg Vikernes (v té době ve výkonu trestu) . Takže Topi , až otevřou hospody po covidu , musíme to probrat u piva.

Pupendo (2003)

Pupendo zraje jak víno, po letech zvedám hodnocení na max.

Extra život (1997)

Danny Boyle Trainspottingem nasadil vysokou laťku, takže následující film to neměl asi úplně jednoduchý. Možná i proto není Extra život v červených číslech. Přitom je to vtipná, originální a lehce plynoucí zábava s fungující dvojicí Ewan a Cameron .

Profesor a šílenec (2019)

James Murray a William Chester Minor. Skutečné postavy v dokonalém hereckém podání Mela Gibsona a Seana Penna. Pánové, klobouk dolů …………

Heavy Trip (2018)

Skvělá finská komedie proložená parádní metalovou muzikou. Ale pozor !! Nic pro „hevíky“ , je to surová severská sypačka 