Baraka - Odysea země (1992)

Krásné záběry přírody, kráteru sopky, vodopádů..., ale to prostě nestačí !! V podstatě jsem věděl do čeho jdu a přesto jsem se po pár minutách začal šíleně nudit. Ještě, že se dá na DVD zrychlit obraz :) Začal jsem na 2x, potom přeřadil na 4x a poslední minuty (nemůžu si pomoct, přestřelená stopáž jak prase) už jsem profičel 8x. Jít na Baraku do kina tak si asi hodím mašli !! Je mě to líto, ale pokud mám být objektivní nemůžu dát víc než 40%

Mikrokosmos (1996)

Musím se přidat do řady k těm, kteří sice ocení krásné záběry a určitě spoustu práce filmařů, ale byla to prostě NUDA a u takového typu dokumentu mě chybí komentář. Taky to chtělo více akce, protože pokud je největší vzrůšo milostná anabáze dvou nadržených šneků, tak se nedivím, že někde usnula půlka kina ! - 50%

Lovec jelenů (1978)

Takže si můžu odškrtnout další klenot kinematografie, který mě prostě neoslnil !! U sledování tohoto filmu jsem zažíval stejnou nudu jako u Coppolovy Apokalypsy, kterou mě tento film svou nekonečností hodně připomínal . Ano, možná jsem barbar, ale když v tříhodinovém filmu je zajímavých sotva 30 minut, nemůžu jinak ! Dočkat se konce mě zabralo tři večery, protože jsem u toho dvakrát usnul :(

Příběh žraloka (2004)

Nechápu co vedlo tvůrce k tomu, aby se ryby chovaly a vypadaly jako banda zfetovaných negrů ! Tomu já se nemůžu smát !!

Howlův kráčející hrad (2004)

Asijská kinematografie mě bohužel nijak zvlášť neoslovuje a zatím z toho mála co jsem viděl, jsem byl většinou zklamán. Ovšem až na jednu vyjímku ! A tou je režisér Hayao Miyazaki, který mě po třech setkáních s jeho animovanou tvorbou dostal do kolen. Takže po výborné Princezně Mononoke a ještě lepší Cestě do fantazie si udržel vysoký kredit i tímto úžasným příběhem.

Kmotr III (1990)

Jak už bylo řečeno, jednoznačně nejslabší článek této skvělé mafiánské ságy. Po výborné jedničce a snad ještě lepší dvojce už pan Coppola v třetím dějství nedokázal udržet vysoko položenou laťku. Nicméně poslední půlhodinka v opeře byla super ! Jinak k novým tvářím, Andy Garcia zahrál parádně, ale dcerka pana režiséra ( bez urážky ) patří spíš na druhou stranu kamery - celkově 75%

Výstavní párkař a lepič plakátů (1898)

Začátky jsou vždycky těžké, takže nemá smysl tento počin hodnotit podle dnešního pohledu. Průkopník českého filmu Jan Kříženecký si zaslouží maximální hodnocení!

Sex ve městě (2008)

Ne často se povede přenést seriál na filmové plátno, ale tentokrát se to myslím povedlo na jedničku. Překvapivě dobře jsem se bavil a ani stopáž přes dvě hodiny (které jsem se bál) nebyla přestřelená. Nuda to rozhodně nebyla :) Pro fandy seriálu povinnost !!

Mluv s ní (2002)

Pro mě první film Pedra Almodóvara, takže nemám s čím porovnávat. Každopádně Mluv s ní je zvláštní film, tak nějak „jinak natočený“, sice místy trošku nudící, ale určitě zůstane v hlavě a donutí člověka o něm přemýšlet. Myslím, že jsem vcelku spokojen :)

Tvrdé palice (2008)

NO, tak tento snímek díru do světa asi neudělá, ale jako pohodová odlehčená podívaná svůj účel splní. George Clooney odvedl dobrou práci před, i za kamerou , takže z toho nakonec vychází mírně nadprůměrná podívaná, která by neměla nikoho urazit, ale ani nijak zvlášť nadchnout – 60%