Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Když se podívám, jaké jsou Smithovi předchozí filmy, ani jeden se mi nevryl nějak extrémně do paměti, byť byly minimálně průměrné. V Jay and Silent Bob Strike Back se ale všechno konečně propojilo a přibyla spousta dalších vtípků a popkulturních narážek. Neříkám, že se jedná o něco světoborného, ale přišlo mi, že se Smith konečně našel a natočil to, k čemu předtím jen směřoval. To, že je děj sám o sobě totální kravinou tu nehraje nějak výraznou roli, protože jde především o jednotlivé scény a hlášky a těch je tu požehnaně. 7/10

Rambo: První krev (1982)

Na svou dobu skvěle natočené a vynikající Sly v hlavní roli. Postava Ramba je dnes už kultovní a není se čemu divit. K páté hvězdě tomu ale přeci jen chybí nějaký drsnější konec nebo více nezapomenutelných scén. Takhle se jedná "jen" o skvělou žánrovku. 8/10

Fakjů pane učiteli (2013)

Po pozitivních ohlasech jsem čekal bláznivou komedii plnou vtípků na hranici trapnosti a té se mi ve finále dostalo. Hned ale radši dodám, že protože je vidět, jak je všechno ve filmu bráno s nadsázkou, tak fóry tu pomyslnou hranici nikdy nepřelezou. Jsou tu některé slabší, ale bez nich snad komedii ani čekat nelze. Námět je lehce okoukaný - viz třeba Zkažená úča s C. Diaz - ale provedení je narozdíl od ostatních filmů super, na nic si tu nikdo nehraje. 75 % (koukáno s dabingem)

Velká šestka (2014)

Kvalitně zpracované, se spoustou nápadů a neokoukanou zápletkou. Co víc si přát.. I když pár věcí k vylepšení by se našlo, zejména je nevyužitý potenciál u schopností jednotlivých postav (nehledě na to, že hlavní hrdina nemá žádnou). Naopak postava Baymaxe je opravdu originální a silně zvedá úroveň celého filmu. 8/10

Odnikud někam (2010)

Neubíram nikomu právo na to, aby se mu Somewhere líbilo. Nicméně já se minimálně první půlhodinu dost nudil a film bohužel nezachránilo ani super obsazení. Chápu, že se režisérka snažila jít jinou cestou, než je běžné, ale ani artové filmy nepotřebují půlminutový záběr na sedícího muže při odlitku hlavy. Myslím, že film nejvíc vystihuje hned první scéna s okružní jízdou ve Ferrari - pokud se při ní nebudete nudit, směle do celého filmu.

22 Jump Street (2014)

Oproti prvnímu dílu určitě slabší, film trpí hlavně klasickými neduhy sequelů - už to není o originalitě, tak se tvůrci snažili vytasit s něčím za každou cenu zábavnějším a to se jim ne vždy povedlo. Některé scény a hlášky na různé nedějové věci (ice cube, fast and furious) jsou super, jiné ale spíš lehce trapné. Potěšily ovšem závěrečné upoutávky na další díly :-) 65 %

LEGO® příběh (2014)

Oceňuji originalitu a nápaditost tvůrců, ale jinak jsem spíš lehce zklamaný (čekal jsem totiž něco ještě mnohem lepšího). Režie je místy dost zmatená a na to, kolik se ve filmu objevilo známých postav, je silně nevyužitý jejich potenciál. Naopak výborná je hlavní píseň, dabing a nakonec i zakončení filmu. 7/10

Kingsman: Tajná služba (2014)

Moc často plný počet nedávám, takže i když Kingsmana vidím spíše na 4,5, zaokrouhluji nahoru. Vaughn se drží zuby, nehty dvě hodiny na hraně mezi geniálností a naprostou hovadinou, ale tu hranici naštěstí nepřekročí (i když scéna s rozpůlením je lehce over the top). Dokonce mi tu nevadil ani britský přízvuk a to už je co říct. Jinak hlavní hrdina je sympaťák, ale trochu mě ve spojitosti s jeho rolí mrzel nevyužitý potenciál směrem k parkouru. Dalším nedostatkem je pak až moc přepálená akce v určitých scénách, kdy jeden záběr střídá druhý a je to celé neskutečný guláš.

Z cizího krev neteče (2013)

Po krátké době druhý film s Jasonem Batemanem a ten chlapík je vážně celkem sympaťák. Dokonce ani Melissa McCarthy mi tu nelezla nijak na nervy takže tolik k obsazení. Samotná zápletka filmu je sice celkem neokoukaná, bohužel postavy se chovají naprosto přihlouple a je vidět, že o víc než jednoduchou komedii se tvůrci nepokoušeli. Kdo takovému žánru holduje, asi bude spokojený, ostatní ruce pryč.. Pro mě osobně jednou za čas proč ne. 55 %

Fotograf (2015)

Nechal jsem si Fotografa několik dnů rozležet, než píšu komentář; pořád nemám ale ujasněno, jak moc se mi líbil nebo ne. Na jednu stranu je tam naprosto skvělý Karel Roden, který táhne celý film. Nicméně si nejsem jistý, jestli bych ho raději neviděl v něčem úplně jiném, lepším. Nemůžu nijak posuzovat, jestli vše odpovídá skutečnosti, ale ve filmu je Saudek vyobrazen jako takový ten typický, roztržitý umělec, který miluje (a zároveň nenávidí) ženy, a všichni ho chtějí využít - ať už pro peníze nebo slávu. Natočené je to dobře, zahrané (víceméně všemi) taky, ale už v průběhu těch dvou hodin se vše začalo tak nějak opakovat a točit na jednom místě.