Ant-Man (2015)

Ty čtyři hvězdy si Ant-Man asi nezaslouží, protože jsem si celou dobu říkal, že je silně nevyužitý potenciál. Komediemi protřelý Paul Rudd by rozhodně pár vtípků navíc zvládl a celkově si scénář moc nepohrál s možnostmi, které miniaturní hrdina má. Naopak potěšili Evangeline Lilly a Michael Douglas, kteří si své v pohodě odehráli. Přesto si dovedu představit, že film mohl skončit katastrofálně, a Marvel to zase ustál. Jen bych příště očekával lépe vyladěný poměr akce/komedie (respektive obou více, těch akčních pasáží tam zase tolik nebylo) a pořádného záporáka.

Focus (2015)

Docela prijemne prekvapeni, hlavne diky skvelemu obsazeni. Kazdopadne po slabych trailerech jsem ocekaval prusvih, ale ma to spad a podobnych subzanrovych filmu neni nikdy dost.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Po trailerech jsem čekal pohromu, která ale naštěstí nenastala. Chvílemi opravdu triky moc nezáří, ale nakonec se je povedlo pro většinu scén vypilovat, takže s tím jsem problém neměl. Naopak největším problémem se pro mě ukázala být Angelina v hlavní roli. Zatímco u akčních výplachů většinou film zachraňuje, jako víla (ať už hodná nebo zlá) opravdu nevypadá a nepředvedla ani moc hereckých schopností. Navíc jsem úplně nepochopil cílové publikum tohohle filmu, protože pro děti to bylo moc "temné" a naopak pro dospělé (místy) až moc "pohádkové". 6/10

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po všech stránkách slabší než předchozí díl, hlavně chemie mezi známými postavami už tu prostě nefunguje a ty nové jsou nemastné, neslané. Oceňuji, že se tvůrci snažili dát všem postavám přibližně stejně prostoru, ale je jich tu prostě už tolik, že se tím narušuje kontinuita příběhu. Navíc hlášky a popichování hrdinů mezi sebou už není tak trefné a i přes jistě mnohem vyšší rozpočet se nějak podařilo zhoršit efekty (první akční scéna v lese je místy směšně digitální). Možná pak někoho překvapí mé 4 hvězdy v hodnocení (je to spíše 7/10). Avengers zůstávají filmovou událostí, jen se částečně vytratilo kouzlo první superhrdinské týmovky a nelze neporovnávat s prvním dílem, který byl pro mě nejlepším blockbusterem za několik let.

Únos (2012)

Poslední dobou mi John Cusack začíná lézt trochu na nervy, protože má (stejně jako třeba Cage) jen jeden výraz celý film. Tady to ale tak hrozné není, respektive to filmu nevadí. Detektiva zvládl zahrát celkem slušně, Jennifer Carpenter mu navíc zdatně sekundovala. I tak ale The Factory nějak nevylézá výš než do lehkého nadprůměru, holt v dnešní době, kdy jsou krimi seriály na každém rohu, to chce přijít s něčím víc. 6/10

Památkáři (2014)

Velmi oceňuji originální nápad na scénář - válečných filmů je dost, ale památky v nich (pokud vím) zatím nikdo neřešil. Navíc hvězdné obsazení slibovalo skvělý filmový zážitek. Bohužel režie a scénář vše zvoraly, postavy jsou ploché a opravdu nikomu vlastně nefandíte, aby ve zdraví přežil a povedlo se mu splnit úkol. Navíc chemie mezi postavami tu prostě nefunguje, všichni se rozutečou do různých koutů Evropy a komunikují mezi sebou sporadicky. Některé scény ale určitě za zapamatování stojí a tahají film alespoň do průměru (např. ta s Němcem a cigaretou). 45 %

Všichni milují Mandy Lane (2006)

Po všech stránkách průměrné, jen zpracování (barevné ladění) to zachraňuje svojí originalitou. Amber Heard tu navíc nevypadá nic moc, což mohl být jeden z mála taháků filmu. Scénář je takový nijaký, zabíjení je tu sice dost, ale není nějak dobře natočené, navíc konec je dost hloupý. 45 %

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Stejně jako v původní trilogii i tady nastává po vydařeném prvním díle sešup dolů. Záporné postavy tu prostě tolik netáhnou a přišly mi spíš k smíchu. Románek mezi Peterem a Gwen mi ale nijak nevadil, nebudu tvůrcům zazlívat, že cílili na mladší publikum. Režii i Andrewovi s Emmou bych každopádně propad nezazlíval, celé to je podle mě chyba scénáře. 6/10

Amazing Spider-Man (2012)

Na tomhle restartu oceňuji hlavně obsazení hlavního hrdiny, protože Tobey mi do role Spider-mana vůbec neseděl. Zlepšení se dočkaly taky efekty, kdy žádné scény nevypadají jako ze špatné počítačové hry (ale samozřejmě si uvědomuji rozdíl deseti let od začátku původní trilogie). Se záporákem jsem neměl žádný problém, možná to jen chtělo více vtipných momentů při zjišťování nových Spider-manových schopností. 75 %

Knights of Badassdom (2013)

Plusové body má film za Summer Glau, která od Firefly snad nezestárla. Jinak je celou dobu hlavně vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film - triky i kostýmy nejsou zrovna dotažené k dokonalosti. Ale za jedno zkouknutí KoB určitě stojí, minimálně kvůli originální zápletce a vlastně i neobvyklému smíchání žánrů. 5/10