Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

I po zhlédnutí pátého dílu je jasným králem téhle série JJ Abrams se svým MI 3. Rogue Nation není špatné, některé scény jsou hodně fajn (např. opera). I tak ale vše dost padá na scénáři. Opravdu téhle sérii by nejvíce prospělo, kdyby se scénáristé drželi rčení "Méně je někdy více". 65 %

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Nejslabší díl série, "překonává" i velmi zvláštní dvojku. Chybí tomu zejména uchopení jako celku. Jednotlivé scény totiž mohou fungovat nezávisle na sobě, ale dohromady se jedná o strašný spletenec z několika lokací. Celkově film prostě nemá hlavu a patu. Jinak není moc co vytýkat, herci i režie celkem v pohodě, ale scénář a střih to bohužel dost zazdili. 55 %

Mission: Impossible III (2006)

V rámci prvních tří dílů určitě nejlepší záporák a režie. Film je deset let starý, ale není to na něm vůbec poznat, má výbornou atmosféru, pořád se něco děje a všechno tu funguje přesně, jak má. Trochu mi vadilo vynechání některých scén (zejména samotná krádež "Rabbit's foot"), zřejmě kvůli zmenšení rozpočtu nebo stopáže. Jinak ale není moc co vytýkat. 8/10

Mission: Impossible II (2000)

Bohužel oproti prvnímu dílu krok zpět hlavně co se týče režie některých (neakčních) scén, zejména na začátku filmu. Thandie Newton jako "bondgirl" funguje a až na Cruisův přihlouplý účes to vlastně celé celkem šlape. Scénář filmu není úplně špatný (byť se ani nejedná o nic originálního) a kdyby se v postprodukci tvůrci trochu snažili, mohla se udržet úroveň prvního dílu. 6/10

Mission: Impossible (1996)

První díl slavné série už na první pohled hrozně zestárl. Je to podle mě hlavně tím, že už ve své době byl zrežírován lehce "oldschoolově" a až na slavné strhávání masek je použita z dnešního pohledu dost zastaralá technologie při jakékoli práci na počítači (o moc disket už dneska opravdu nezakopnete). Na atmosféře filmu to ale nijak neubírá a scénář, byť trochu překombinovaný, dává smysl. 7/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Příjemné překvapení letošního roku. Trošku mě mrzí, že jsem viděl nejlepší scénu filmu už v traileru (lenochodi prostě vládnou), ale i jinak je to fajn animák a doufám, že někdy vznikne druhý díl. Musím pochválit povedenou animaci i scénář, nicméně trošku to zazdil český dabing. Hlavní postavy jsou dabovány dobře, ale některé vedlejší jsou na tom hůř. Po druhém zhlédnutí zvyšuji na plný počet. Zootropolis je u mě nejlepším animákem za poslední roky.

Spisovatelé (2012)

Po nedávno zhlédnutém Two Night Stand další opravdu kvalitní romantický film. Velmi příjemné obsazení i atmosféra filmu, všechno tu tak nějak klape (včetně překvapivě hudby). Nedočkal jsem se žádných zbytečných klišé a ani konec to nijak nezazdil (jak to bohužel občas bývá). 8/10

Rande na dvě noci (2014)

Velmi povedená romantická komedie, která sází hlavně na dialogy mezi hlavními postavami. Premisa i děj jsou dost jednoduché, ale to filmu naštěstí na ničem neubírá. Všem je samozřejmě od začátku jasné, jak to celé dopadne, ale už jsem viděl mnoho žánrově podobných filmů, které nestály za nic, proto jsem za každý takový kousek rád. A i když hlavní herecké duo moc nemusím, sem (a k sobě) hezky sedli. 75 %

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Celkem příjemné překvapení na poli českých komedií, které poslední dobou opravdu za moc nestojí. Některé scény jsou ve filmu až moc přes čáru, ale hlavní dějová linka je neokoukaná a herci sem docela sednou. Vyčítat snímku nějaké nelogické zvraty/chování postav a podobně si odpustím. Přeci jen je to komedie a nehraje si na nic jiného. 65 %

John Wick (2014)

Akce je tu opravdu hodně, chvílemi je natočená na jedničku, chvílemi mi bohužel přišla dost tuctová. Pro mě ale spíš celý film stojí na postavě Johna Wicka a jeho touze po pomstě. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy viděl podobný film natočený v 21. století (pokud vůbec). Za to velký palec nahoru. 75 %