Thor: Ragnarok (2017)

Nejlepší marvelovka od prvních Guardians, navíc má velmi podobný styl (více postav, hodně hlášek, barevnější pojetí, neobvyklý soundtrack). Jsem rád, že tentokrát trailery nemátly a opravdu lákaly na výsledný produkt. Trošku mě mrzí, že s postavou Lokiho se tu trochu moc mává (oproti třeba Avengers mi tu přijde hloupější a mnohem méně zajímavý), jinak se naopak Thor posunul hodně kupředu a snad tak i zůstane v dalších filmech. 85 %

LEGO® Batman film (2017)

Tvůrci měli k dispozici celou zásobu filmových (a komiksových) postav, ale absolutně nevyužili jejich potenciál na různé gagy Některé jsou tam spíše do počtu, nebo dokonce překáží. Díky tomu jsou tu záběry, kde jsou desítky charakterů, ale ani nemáte čas si je prohlédnout, protože jsou někde v pozadí nebo se vyloženě mihnou jen v jedné sekundě. Celkově mi režie přišla dost zmatená a střih zbytečně rychlý - zřejmě se tím dosáhne uvěřitelnějších pohybů lego figurek, ale za vysokou cenu. Samotná postava Batmana je fajn, občas se mu hlášky povedou, občas ne, ale film alespoň nenudí. 55 %

Pobřežní hlídka (2017)

Naprosto nevyužitý potenciál. Jedná se o slepenec scén, které na sebe dost často vůbec nenavazují a jsou prostě poskládané za sebou. Hercům zřejmě řekli "teď se pokuste udělat nějakou vtipnou scénku", ale ono to bohužel takhle nefunguje. Přitom herecké obsazení je fajn, základní dějová linka taky (Efron jako vyhořelý olympionik, co je donucen stát se členem týmu). Scénář a příšerné efekty (scéna s lodí) posílají ale film do podprůměru. 4/10

To (2017)

Po druhém zhlédnutí mažu předchozí komentář a přidávám jednu hvězdu. Ano, stále je největší slabinou tohohle filmu sázka na digitální efekty, kdy hororové scény vůbec nejsou strašidelné, ale vypadají jako lehký pokus o parodii s minimálním rozpočtem. Také postava samotného Pennywise mi v této adaptaci nepřišla nijak hrozivá (hlavně co se týče jeho hlasu). Ale vše ostatní perfektně funguje, obzvlášť herecké obsazení je hodně povedené a komornější části filmu jsou super. 7/10

Banshee (2013) (seriál)

Mám rád, když je seriál ukončený při rozumné délce. Banshee by mohlo být natahováno ještě několik sérií, ale tvůrcům se povedlo většinu dějových linek rozumně uzavřít a to se ve čtvrté sérii nebáli trochu vybočit ze zavedeného systému. Seriál víc než cokoli jiného stojí na postavách, pokud vám po prvníh dvou dílech bude někdo (ne)sympatický, dost pravděpodobně to tak zůstane celý seriál. Ne že by se postavy nějak nevyvíjeli, ani nejsou zdaleka černobílé. Ale většina si od začátku jede "to svoje". Žánrově bych Banshee zařadil do ranku krimithriller, ale prostředí "moderního divokého západu" tomu dodává správný šmrnc. 5. hvězdu dávám asi hlavně díky postavě Joba, skvěle napsaná i zahraná postava, s každou sérií lepší.

Ultraviolet (2006)

Některé pasáže/scény jsou fajn, naopak některé mě budou strašit ještě dlouho (scéna s motorkou a vrtulníkem). Takhle nevyvážený film jsem už dlouho neviděl. Problém je, že zřejmě ty špatné části byly natočeny takhle zcela úmyslně, protože se stejným scénářem a "áčkovou" režií od začátku do konce by film musel stát tak čtyřnásobek rozpočtu. Je to každopádně akční jízda prokládaná nezáživnou výplní s pár dialogy (které ale za moc nestojí), na logiku se tu absolutně kašle. Milla je sexy, ale to úplně nestačí

Polednice (2016)

Na české poměry velmi kvalitní kamera i práce s hudbou, plus Aňa Geislerová samozřejmě hraje skvěle. Bohužel je to chvílemi až moc artové a někteří herci ve vedlejších rolích mi sem úplně nezapadli. Co je ale nejdůležitější, po slušných třech čtvrtinách filmu přijde scénáristicky naprosto nedotažený závěr. 6/10

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man se mi líbil víc než (také letošní) druhý díl Guardians. Je to trochu úkrok stranou od ostatních Marvel filmů, protože tu nejde o zachraňování světa, ale děj se odehrává většinou celkem komorně v New Yorku/DC. Tom Holland je sympaťák, Keaton je jako záporák boží. Kdyby se točil remake Shining, mohl by se klidně zúčastnit. Co ale sráží film dolů je zejména špatně natočená akce, která docela nudí. 75 %

Fantastická čtyřka (2015)

Celý film by se kdykoli jindy shrnul během první půlhodiny a pak by se teprve rozjel. Tady je půlhodina natažená na celou stopáž - část s dětskými hrdiny nevadí, ale pak se měl děj nějak skokově pohnout a ne zůstat na místě a vyznít do prázdna. Co oceňuji je dospělejší pojetí oproti původní verzi, obsazení je tak z poloviny lepší (Reed a Ben jsou tu fajn, v předchozí verzi se mi víc líbila Sue a a John). Trikově si ale s předchozím dílem nemají co vyčítat - prodlužování a zkracování končetin asi nebude nikdy vypadat přirozeně. O to víc zamrzí, že to režie nedokázala obejít a vytěžit tak z mála maximum. Škoda je i ztvárnění hlavního záporáka, protože ten je tu až absurdně plochý. I tak si ale myslím, že na jedno zkouknutí je to fajn. 55 %

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Vzhledem k obecnému názoru na tenhle film jsem čekal katastrofu, takže nakonec jsem celkem příjemně překvapený, že se jedná o průměr. Ano, v dnešní době se dá najít spousta lepších filmů podle komiksu, na druhou stranu je tu celkem cool Silver Surfer a minimálně Chris Evans si to opět dává. Scénář je sice celkem slabý, některé triky taky, ale nahrazuje to rozumná stopáž. 5/10