Dárek (2015)

Trošku nečekaný (v dobrém slova smyslu) vývoj pro někoho, kdo si vůbec nepřečetl obsah filmu. Bál jsem se toho, kam se v průběhu film posune, ale naštěstí to scénáristé zvládli dobře a nepřišel nějaký zbytečný twist, ani děj nevyzněl do prázdna. Obsazení je fajn, atmosféra funguje a film víceméně nemá slabá místa. 7/10

Labyrint mysli (2013)

Výborný Mark Strong v překvapivě dobrém thrilleru s lehkými prvky sci-fi (procházení vzpomínek ostatních lidí). Taissa Farmiga naopak ukazuje, že moc hereckého talentu nepobrala a přišla mi tu až moc afektovaná. Kriminální záletka s prvky mystery ale funguje a závěrečná čtvrthodina naštěstí nic nepokazí. Není to kdovíjaká bomba, ale na druhou stranu Mindscape vyčuhuje v záplavě béčkovitých thrillerů bez špetky originality, takže těch 3.5 * se dá s klidným svědomím zaokrouhlit nahoru.

The Guest (2014)

Příjemné překvapení v rámci žánru (béčkových thrillerů). První polovina filmu je vyloženě super, ta druhá už scénáristicky trochu pokulhává. Hlavně Dan Stevens v roli vysloužilého vojáka je fajn a svým charisma utáhl i jinak nedotažené scény.

Budoucnost nejistá (2013)

Saoirse Ronan moc nemusím, takže hlavní lákadlo filmu na mě vůbec nefungovalo. Co se týče toho ostatního, tak pokud by byl film rozdělen na nějakou minisérii, která by nastínila válečné dění, asi by mu to dost prospělo. Takhle jsem měl celou dobu pocit, že vlastně tvůrci neví, proč film vznikl. Mělo to být drama upozorňující na hrůzy války? V tom případě se válce věnovalo až moc málo prostoru, působilo to zkratkovitě a bylo mi celou dobu úplně jedno, kdo (jestli) z hlavních postav zemře.

ATM (2012)

Největší problém je (jak tomu u béčkových thrillerů bývá) v naprosto nelogickém chování postav. Jinak herci, režie a vše ostatní funguje celkem fajn, ale kdyby se všichni chovali normálně a film skončil po deseti minutách, tak by to zřejmě taky za moc nestálo. Poslední ranou z milosti byl naprosto příšerný závěr.

Warcraft: První střet (2016)

Fantasy žánr je bohužel poslední roky dost slabý (co se týče filmů), proto i když má Warcraft své mouchy, příjemně mě překvapil. Co se týče vizuálu, některé scény jsou dokonalé, občas bylo ale vidět některé nedopilované efekty. Přeci jenom digitální postavy není tak snadné rozpohybovat jako reálné modely/loutky. Úvod do světa Azerothu mi přišel až moc zmatený a prostříhaný, postupem času jsem se ale začal orientovat v postavách i jejich chování, delší stopáž by zřejmě neuškodila. I tak ale musím ocenit, že i když je hlavní linku vlastně hrozně jednoduchá a okoukaná, tvůrci dokázali přidat tolik nápadů, že film vůbec nestíhá nudit. Po dlouhé době musím také ocenit skvělý soundtrack. 7/10

Sedm statečných (2016)

Čekal jsem lepší hlášky a větší využití postavy Pratta. Režie mi přišla zvláštně nevyvážená, některé záběry jsou super, na druhou stranu některá úmrtí mi přišla absolutně nedotažená do konce. I tak ale film nedělá svému předchůdci ostudu (byť považuji původních Sedm statečných za absolutní klasiku mezi westerny). Jen kdyby byl název jiný, vlastně by se vůbec nic nestalo. 65 %

Sebevražedný oddíl (2016)

Velké zklamání. Postav je bohužel moc a jejich představování zdržuje, DC vsadilo na opačný postup než Marvel - tedy nejdříve týmovky a podle ohlasů na postavy pak jednotlivé filmy. Bohužel tenhle postup úplně nefunguje, protože diváci naopak chtějí ke každé postavě nejdříve origin a pak si mohou krásně užít její zapojení do týmu. Také mě zklamalo, že trailery slibovaly úplně jiný film, plný hlášek a skvělého Jokera. Místo Jokera jsme dostali naprosto nevýrazné záporáky a když už se Jared na scéně objeví, tak to za moc nestojí. V podstatě celý film si pro sebe ukradla Harley. 55 %

Želvy Ninja 2 (2016)

O něco lepší než předchozí díl, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že je tu hříšně nevyužitý potenciál. Želvy jsou celkem nudné a vůbec si během dvou filmů nezískaly moje sympatie. Naštěstí je tu Megan Fox a Stephem "Arrow" Amell, kteří společně s Bebopem a Rocksteadym oživují děj. Palec nahoru i za Kranga, protože převést jeho postavu do hraného filmu vypadalo nemožně. 55 %

Lucy (2014)

Obrovské zklamání, Lucy si hraje na áčkové akční sci-fi, přitom je horší po scénáristické i režisérské stránce než kdejaké béčko. Efekty jsou příšerné, úvodní prostřihy na zvířata také. Scarlett, kterou jinak všude můžu, se tu snaží tvářit jako by pobrala všechnu inteligenci světa. A za celý film se jí to nepodařilo ani jednou. 3/10