John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Nevím o jiném pořadu tohoto typu z produkce zahraniční televize, který by se nabízel s českými titulky tuzemského divákovi. Není to klasická talk show, spíš stand up, který má několik rovin. Na vážno John Oliver rozebírá některé z ožehavých témat americké současnosti. Vtipně glosuje události uplynulých dní v USA i ve světě. A mezi bloky baví vybranými ukázkami jiných televizních komentátorů. Hodně výživné a zábavné zpravodajství s vlastním názorem.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po letech reprízováno a já zvyšuji svoje hodnocení na plný počet. Přirovnám ke camembertu. První sledování při televizní premiéře proběhlo s jistým ohrnovánín nosu. Pohled na ušmudlané zázemí hotelu a pitoreskní personál mi příliš nevoněl. Teď už se delikatesa uležela a dozrála. Všichni hrají jak o život a já jim to žeru.

Umění tančit v dešti (2019)

Mám radši starší snímek Marley a já, rovněž o životě se psím přítelem. Ten mi oproti tomuto přijde upřímnější a uvěřitelnější. A přestože tolik netlačil na pilu emocí přes osudy členů rodiny, tím víc mě dojímal. .

Nechte je všechny mluvit (2020)

Meryl Streepová má dar zahrát každou roli tak, že ji věříte pouhé mrknutí oka. Tady představuje osamělou a slavnou spisovatelku, která pluje na lodi do Británie uskutečnit své plány. Literární agentura zaplatila i za spolucestujícího synovce a dvě kamarádky z dob univerzitních studií. A v této malé společnosti během plavby probíhá ona rozmluva z titulku. Děj plyne pozvolna jako vlny za Queen Mary 2 a vlastně se nic převratného neděje. Jenom je každý jiný a touží po něčem jiném. Líbila se mi rada pro synovce: "Neměl by ses stydět za to, že tě někdo přitahuje. Přitažlivost je určující síla ve vesmíru."

Tomb Raider (2018)

Počítačové střílečky mě v životě minuly, tudíž neznám ani předlohu, ani první filmové zpracování. Byla jsem jenom zvědavá, jak se Alicia Vikander vypořádá s rolí natolik odlišnou od její dosavadní filmografie. A tahle kráska s chlapeckým tělem a laníma očima to dokázala se ctí. Jenom mě to nevzalo za srdce.

Slečna Marplová (2004) (seriál)

Zbožňuji epizody s Geraldine McEwan, která ze slečny Marplové dělá bystrou a laskavou osobu s pochopením pro lidské slabosti. Její nástupkyně Julia McKenzie mi přišla pouze všetečná.

Ostrov dinosaurů (2014)

Dívala jsem se společně s dětmi a požádala je o hodnocení. Tu jednu hvězdu přidělilo samo cílové publikum.

Vánoční rande mého táty (2020)

Zklamání. Tohle má být současná úroveň britské vánoční komedie? Scénář divný, chování postav nevěrohodné, nic k pousmání, o břitkém humoru ani nemluvě. Škoda, přeškoda.

Bodka - Zoznámenie (2019) (epizoda)

Seriál pro milovníky psů a psychicky frustrované (případně v kombinaci obojího). Pejskaře potěší a totálně unavené rozesměje. Jinak je to samozřejmě hodně crazy. Roba Jakaba znám z Partičky, tudíž i tuto sekundující roli pojal přesvědčivě.