• Fantasy

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Jednoznačne zatiaľ najlepší a najsilnejší príbeh z celej antológie/celého seriálu. Chytí za srdce a donúti zamyslieť sa. Behom 15 minút sa človek dokázal vžiť do postáv tak, že by sa dalo povedať, že ich pozná a to sa nepodarilo ešte ani jednému dielu. Zároveň sa mi veľmi páčilo prostredie deja. Vrelo odporúčam pozrieť si aj keď samostatne.

Historie okultismu (2020)

Pekne natočené s originálnym štýlom a dobrou atmosférou, ktorú tvorila aj čiernobiela obrazovka. Hororové prvky šupa. Príbeh sa prezentuje z pohľadu 5 hlavných osôb a nevieme nič viac než to čo vedia oni. Bohužiaľ to tak aj skončí a na konci filmu nedostávame žiadne vysvetlenie. Príbeh bol detektívne ladený, kvôli čomu som ho ďalej pozeral, ale hlavná idea, okolo ktorej sa tam motali, čarodejníctvo v politike, bola taká, že eh... Páčilo sa mi to, akurát nechápem absolútne ničomu čo sa tam stalo a nepochopil som ani koncu. Možno treba ešte raz pozrieť, ale neviem či sa k tomu dokážem prinútiť.

Wahl Street (2021) (seriál)

Mal som z toho pocit, že seriál vznikol, aby Wahlberg urobil dobre svojmu egu. Prvé tri diely mi prišli zaujímavé, no nič extra. Od štvrtého diela s príchodom korony to už bolo lepšie, záživnejšie. Nebavilo ma Markovo stále poučovanie, či už divákov, ľudí okolo seba, alebo rodiny. Seriál je až otravne poučný. Pre budúcich podnikateľov zas môže fungovať motivačne. V dokumente si dosť protirečil: v jednom diele sa chválil, že 160 dní nemal kvapku alkoholu, no v nasledujúcom mal v ruke pohár vínka; Požiadal človeka, ktorého ospevoval, aby mu urobil analýzu firmy, do ktorej chcel investovať. Daný človek mu dal výstrahu nech do toho nejde a Mark jeho varovanie total odignoroval; Urobil značku oblečenia pre každého s tým, že je jedno odkiaľ pochádzaš bla bla bla a obyčajné tričko stojí cca 50 eur. Nebyť covid pandémie, by ma seriál vôbec nezaujal.

Symptom Pandorum (2009)

Dá sa to pozerať a užijete si to, keď sa nad tým všetkým moc nezamýšľate, lebo keď to začnete robiť tak si uvedomíte, že tam veľa vecí moc nedáva zmysel. Neviem či som len zlý divák, ale nepochopil som ani samotnej diagnóze Pandorum. Na začiatku bola dobrá napätá atmosféra, páčilo sa mi pomalé rozpomínanie, tajuplnosť, no odkedy som uvidel tie mimozemské zombie opice, ktoré tam strašia, film si ma začal strácať. Konania postáv nelogické a obzvlášť mi brutálne liezla na nervy postava, ktorú hral Cam Gigandet. Strihy totálne chaosne. Film trocha zachraňuje záverečný plot twist/zvrat, ktorý sa mi páčil.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Film si stále držal moju pozornosť a ubehol rýchlo, nemal hluché scény. Úvodu by som doprial pár minút navyše, pretože bol rýchlo a stručne nasekaný, tak že, "Prejdime rýchlo nudnú časť a poďme na jadro" a to nie je dobré. Ďalej sa tvorcovia dosť spoliehali na to, že diváci vedia čo sa stalo v seriály WandaVision, čo je vzhľadom na neprístupnosť Disney+ v Európe problém a divák sa nevie tak úplne vcítiť do postavy Wandy. Hororová atmoška s Raimiho podpisom super, bol som z nej nadšený, no myslím si, že skalný fanúšikovia Marvelu to môžu brať ako zradu. Predsa, aby ste všetkému v MCU chápali je film dôležitý, ale nie všetci fanúšikovia majú v láske tento žáner. Z druhého pohľadu to je pre fanúšika MCU slasť. Jediné čo ma vo filme naozaj iritovalo bol (ne)herecký výkon Xochitl Gomez, v role Americi Chavez, ktorá hrala len vyhúkaný pohľad. Z filmu som bol nadšený, no s mnoho ďalšími chybičkami to je na 3*

Gauneři (1992)

Keď je film dokonalý, tak sa k tomu moc písať nedá. Herci sadli ako riť na šerbeľ, hudba, dialógy, príbeh a jeho rozprávanie... všetko dokonalé. Nádhera sa nachádza aj v jednoduchosti natáčania. Nechávalo ma to premýšľať a držalo si môj záujem. Prvotriedna prácička.

Žena v černém (2012)

Noh... Dialógy mi prišli primitívne a často krát o ničom. Ľakačky/jump-scare scény boli fajn, aj som sa zľakol, akurát boli bez zmyslu. Mal som pocit, že duch ženy v čiernom strašil Kippsa len tak zo srandy, lebo môže. A aj to jej myslím nevychádzalo, pretože Radcliff v podobe Arthura Kippsa  sa naozaj zľakol asi len raz, či dva krát. Taktiež to moc dobre ani nezahral. Konanie postáv bolo absurdné. Príbeh taký, že fajn, ale koniec bol zas taký, že eh. Toto si ma nechytilo.

Blade Runner 2049 (2017)

Nádherne. I počas scén kde sa toho veľa nenarobí sa človek môže kochať nádherným vizuálnym prostredím. Príbeh sa mi veľmi páčil a vyvrcholenie bolo super. Vadila mi akurát tak len zvrátená postava Jared Leta s menom Wallace. Hudba bola topka, kamera tiež. Dá sa to pozerať aj bez videnia starého Blade Runnera, ale lepšie sa to pozerá po pozretí si ho. Nový so starým Runnerom sa nedajú porovnávať, lebo okrem príbehu je to total iná vec. Film som si užil a napriek veľkej dĺžke som sa nenudil.

Duna (2021)

Nemám moc v láske filmy s proroctvami a ani tie bez koncov. Bohužiaľ, tento film obsahoval oboje a plus som sa pri tom nudil. Niektoré scény ma znova nakopli, no potom zasa po starom. Bolo to sakra dlhé a dokopy mám pocit, že film sa z bodu A do bodu B dostal len cez jednu zákrutu. Veľa sa tu hovorí o veľkom plátne a vizuálnej nádhere, ktorá bola pekná, ale myslím si, že sú v tejto kategórii aj lepšie filmy. Oproti Villeneuvmu Blade Runnerovi 2049 a Prvému kontaktu (Arrival) je to slabé. Som sklamaný.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Veľmi podarené mysteriózne sci-fi. Priam zhmotnenie žánru mysteriózny. V hlave sa mi stále motali myšlienky, kto za čím môže byť a príbeh postupne odkrýva svoje tajomstvá, no pre mňa to bolo až moc pomalé. V každom diele sa toho deje strašne veľa vo viacerých dejových líniách a chýbala mi tam vec, ktorú normálne nemám rád, ale zhrnutie toho čo sa stalo v minulých dieloch by sa tu hodilo. Príbeh sa mi páčil, len mi ho pokazili dva dejové zvraty. Herecké výkony nijako výrazne, samozrejme nerátam Anthony Hopkinsa. Hudba v pozadí super. Prvú sériu som si užil, ale bojím sa pokračovať ďalej, lebo tento koniec sa mi páčil.