• Krátkometrážní

M is for Mailbox (2013)

Největší svině je ten chlap, kterej v klidu sleduje vyvraždění svoji rodiny a zasáhne teprve, když jde vo kejhák jemu. I když už byl dost starej, to znamená, že byl s manželkou hodně dlouho a dcera vypadala jako puberťačka, možná mu taky lezla na nervy, pak by to dávalo smysl.

Žádost o ruku (2012)

Není to romantická komedie, ale drama, kdybych to věděl, nebudu na to čumět, páč nemám tento žánr v oblibě, nudí mě to, proto je mé hodnocení subjektivnější než jindy.

Devoured (2012)

Jediný, co drželo moji pozornost těsně nad hranicí apatie, byla velmi pohledná hlavní hrdinka. Ale kvůli čumění na pěknou babu si horory nepouštím.

Muž z prvního století (1961)

Chvílemi přehnaně crazy, ale také v řadě ohledů geniální, nadčasové a plné neodolatelných hlášek (Lubomír Lipský z budoucnosti se hrne ke krájení cibule se slovy "to je jediná možnost, kdy si můžu zaplakat", a pak vzlykajíce "vždyť já na tom světě už nemám žádný trápení!"). Zkrátka SKVOST!

Metallica: One (1989) (hudební videoklip)

I když by tomu tak nemělo být, hudební videoklipy se dají těžko hodnotit jiným měřítkem než sympatiemi k písni samotné nebo pohledem nostalgie. Zde ale udělám výjimku, neb kecání v klipu je natolik rušivé, že zásadně kazí dojem z jinak masakrózního songu.

Náš domov (2010)

Podobné téma mi není cizí, zde je ale zpracováno ve stylu jehovistických letáků, což mě sere.

Det okända. (2000)

Je to zde pod tagem označeno jako found footage, ale není to found footage. Asi někoho zmátla třesoidní kamera. Tento omyl mi ale pranic nevadí, neb zapříčinil mé zhlédnutí filmu, který by mně jinak patrně unikal. A to by škoda, páč jsem se bavil (bál) velmi slušně. 75%