• Krátkometrážní

Lakomec (1978) (TV film)

Úžasná a sexy Geprtová, jinak mě to moc nevzalo.

Zlý dům (1971) (TV film)

Trochu bez energie.

Velký šéf (1969)

Tento film mně v dětství unikal, proto jej nemůžu hodnotit z pozice nostalgie, jako většina zde. No a tak se pro mě Velký šéf stal Velký vopruzem.

Milenci v roce jedna (1973)

Dvojice zastižená v poválečném období, kdy je ve ztracených ideálech těžké hledat další smysl života. Někdo na to jde přes šestákový optimismus, jiný (jiná) přes vynucený pragmatismus. Režijně skvěle rozehraný příběh se časem rozběhne (teda spíš rozchodí, páč hlavní dvojka pořád někde tápavě šmajdá) málem do ztracena. Naštěstí na konci vše zachrání usměvavé oči Marty Vančurové.

Já a robot (2013) (seriál)

Palec nahoru za obsazení Mackenzie Crooka, jehož budu mít navždy rád díky seriálu Kancl (originál) a taky za to, že ho nikdo nenutil přizpůsobit jeho neodolatelný britský přízvuk tomu americkému. Hlavní dvojka je též nadmíru sympatická a kriminální průměrnost zápletek je naštěstí vždy okořeněna špičkováním mezi Urbanem a Ealym či vnesením jiné, většinou dojemně podpůrné nástavby. A jako bonus překrásná Minka Kelly.

Ofringen (2008)

Pointa je jalová, dvacet minut to ale jelo přesně podle mého hororového gusta! 70%

Povídky malostranské - Slečna Máry (1984) (epizoda)

Nejprve to vypadá ne nejlepší Malostranskou povídku, po půlce se to ale opět přelije do bezradna, o nějaké dojemné pointě nemůže být řeč.

Univerzita pro příšerky (2013)

Kéž by Disney nikdy nekoupili Pixar. Nebo jak jinak si vysvětlit kritický úbytek osvětové vtipnosti a chronický nárůst podbízivé infantilnosti?