Solomon Kane (2009)

Charismatická hlavní postava, zajímavý začátek a paradoxně od okamžiku, na který jsem se těšil nejvíc - a to sice až Solomon poruší svůj slib nenásilí a vrhne se do víru boje, skoro obyčejné, předvídatelné fantasy. Přitom kdyby se přidalo trochu povedených akčních scén, přestalo se šetřit brutalitou a trošku víc se věnovalo temné podstatě hlavní postavy, mohl to být povedený a v budoucnu několika opakování hodný počin.

Ip Man 2 (2010)

Druhý díl ve všem úspěšně a naprosto nenásilně navazuje na jedničku a my sledujeme osudy mistra Ip Mana po ukončení japonské okupace a jeho zabydlování v Hong-Kongu. Opět úchvatně rychlé souboje, bezvadná hudba a celkově vypiplaný vizuál.

Machři a šprti (1999) (seriál)

sympatický, nepřehnaný a přitom zábavný seriál o mladých pro mladé...

Černý Petr (1963)

film skoro úplně o ničem, který až moc dokonale připomíná skutečný život z pohledu svět objevujícího puberťáka - a to i po těch padesáti letech!

This Film Is Not Yet Rated (2006)

dost zajímavý pohled do politiky velkých filmových studií, systému ratingu, americké mentality a vlastně do filmového zákulisí obecně. Sláva nezávislým filmařům, smrt MPAA a hold Marie Bello řečnící o svém pubickém ochlupení!

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

taková komornější pohádka, která svým neustálým fantazírováním a kouzelností připomíná tvorbu mistra Miazakyho - i když tu chybí taková ta jeho velkolepost a širší emoční záběr.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

pěkně komixově animované miniepizodky s trefným názvem: Early cuts.

Legie (2010)

nebyl to až takovej shit, prostě akční béčko s fantasy tematikou zasazené do dneška - škoda přiblblého scénáře, tohle mělo ambice na to, stát se kultem! Jo a taky mě dost vytáčely hlasy těch převtělených, zněly děsně uměle...

Přenašeči (2009)

povedená post-apokalyptická vize, která se nesnaží být až tak filmová (nic moc akční scény, žádné zběsilé střihy nebo výrazná hudba), ale maximálně realistická a nevýrazná - a právě v tom je síla tohoto filmu.

Defendor (2009)

povedený, realistický a dojemný snímek o takovém "superhrdinovy ze sousedství".