Poslední jednorožec (1982)

tuhle pohádku jsem měl vidět před patnácti lety, dneska mi v ní opravdu učaroval jen ten krásně udělaný ohnivý býk.

Ostré jako břitva (2008) (seriál)

naprosto kulervoucí seriál - mafiánské čistky a mejdany nebyly nikdy natočeny lépe, navíc podle skutečných událostí.

Poldové (2010)

průměrná komedie, která nemá s "klasickým" Kevinem Smithem nic moc společného, celkově působí málo promákle a poněkud rychlokvašně.

Faunův labyrint (2006)

dokonalý zážitek kombinující brutální válečnou realitu s pohádkovým světem fantazie. Konec mě dokáže dojmout úplně pokaždé, hlavně ten úsměv před tím než Ofélie vydechne naposledy....

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Poutavě a zajímavě vyprávěná historie rocku, ovšem chybí mi tu až moc interpretů na to, abych dal za pět. A ani zmínka o tom, že by Ozzy na koncertech ukusoval netopírum hlavy...

Lady Ninja (2009)

dobře vypadající, ale těžko uvěřitelné souboje a plytký příběh i provedení

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

originálně pojatý pseudobiografický snímek, který slavného písničkáře rozkládá do šesti osobitých a výrazných fragmentů a spíše než na skutečných událostech staví na přehnaných, fikcí okořeněných zápletkách. Vše bezvadně "komentují" Dylanovi písničky.

Tristram Shandy (2005)

originální nápad, dost zábavný začátek, ale přeci jen jsem od zbytku filmu čekal trošku třeskutější srandu, než bylo mudrování štábu o natáčení a záznam z obyčejného života herce "ne tak úplně hlavní role" Stevea Coogana.

Kniha přežití (2010)

povedená, pomalu plynoucí road movie z post-apokalyptické budoucnosti. Sice se tu objevuje pár nelogičností, ale jako celek to působí film jednotně a nenásilně.