Drsný a drsnější (1996)

taková příjemná, ale trošku obyčejná puzzlovitá kriminálka, kdy sledujeme jak se osudy pár hlavních protagonistů slévají do jednoho. Bezva byl minutář James Spader a supr kočka Charlize Theron.

Avatar (2009)

co říct? Cameronovi se (opět) podařilo převrátit svět filmu naruby a navíc na tom vydělat pořádný balík. O ději se raději rozepisovat nebudu (ruku na srdce, ani moc není o čem) a i když by filmu možná slušel trošku komplikovanější a méně předvídatelný příběh, i tak je celek prostě monumentální - planeta Pandora je něco, co tu ještě nebylo, do detailu promyšlená kvetoucí a světélkující příroda, z všudypřítomných barev přecházejí oči a je prostě nádhera se na to koukat. Podobné pocity jako při Avataru jsem u filmu ještě nezažil - prostě po smrti chci věčně žít na Pandoře! A za vyvolání těchto pocitů nemůžu panu Cameronovi poděkovat jinak než pěti hvězdama...

Fantastický pan Lišák (2009)

sympatická skopičina o stop-motion zvířátkách zlobících chamtivé farmáře, aneb dětský film pro dospělé, oplývající uličnickou hravostí i notnou dávkou melancholie.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

občas zmatené, občas trapné nebo kýčovité a hlavně celkově tak nějak bez atraktivní zápletky, ale hlavní postavy jsou pořád sympaťáci i v tomto nemastném-neslaném celovečeráku.

Volba (2005)

ač oplývající bezvadnou gangsterskou atmosférou, něco tomu chybí - možná trochu akce, větší spád nebo výraznější charaktery, každopádně jsem moc zvědavej na dvojku.

Waynův svět (1992)

nic moc chujovina s pár povedenými momenty, které se však ztrácí v okolní nudě.

Star Trek (2009)

geekovský star trek oblečený v líbivějším i obsahově atraktivnějším kabátku.

Vyfič! (2009)

sympatické dílko zaplněné partičkou skvěle sehraných, potetovaných a pěkně drsných bab! A všemu samozřejmě kraluje úplně nejroztomilejší Ellen Page.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

první řada nic moc, pořád se opakují ty samé vtípky a situace, zato druhá a třetí jsou námrdovky největší, hlavně díky drsnějšímu humoru!