Old Boy (2003)

Krásně zamotaný film, který je stejně chladně kalkulovaný a propracovaný jako titulní pomsta za hřích z mládí. Film, který ukazuje, že mstít se vždycky nemusí jen hlavní hrdina, ale i někdo kdo s hrdinovou pomstou počítal a zahrnul jí do svého velkolepého plánu. Kamera si nebere servítky a neuhybá se ani v těch nejdrsnějších scénách (vystřižení jazyka nebo snězení živé chobotnice). Nejlibovější je scéna, která se dá popsat asi takto: "Představte si dlouhou chodbu plnou gangsterů s noži a pálkami, na jednom konci té chodby jsou dveře a na druhém zarostlý chlápek s kladivem - ten chlápek se k těm dveřím dostane":)

Blade 2 (2002)

jednoznačně nejlepší díl z trilogie - hafo akce, sympatičtí reapeři, upírská mytologie v moderním hávu a to vše řízené magorem del Torem v režisérském křesle...

Čtyři pokoje (1995)

V paměti mi utkvěl verš z první, čarodějné povídky "sémě svého Billa chtěla jsem ti dát, avšak když už byl tak akorát, já polkla jsem":) - čtyři stylové povídky natočené každá jiným režisérem: za nejlepší považuji poslední dvě, aneb tu o smradlavých nohách a o useknutém malíčku pánů Tarantina a Rodrigueze.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

pro mě jedna z nejlepších komedií co jsem viděl - režisér si dal s pokračováním Clerks na čas, ale výsledek je geniální! Mix všech osvědčených a fungujících Smithovských nápadů - výborných sexistických hlášek rejpala Randalla ("Řekni, je normální kouřit po análu?"), hádek na téma Star Wars vs. Pán Prstenů a odkazů na současné trendy. Dočkáme se i nečekaně citových scén, které jsou chytře vyvažovány zabijáckými řachandami, ale přitom působí reálně a uvěřitelně - stejně jako postavy, z nichž každá řeší nějakou svou krizi... A pamatujte: neexistuje zoofilie, pouze mezidruhová erotika:)

Agent bez minulosti (2002)

nadprůměrný akčňák, který je více než důstojným úvodem do výborné série.

Superbad (2007)

komedie držící se klasického looserovského schématu, ale podávající ho svěžejší a originálnější formou. Jednoznačně u mě bodují dialogy, hóódně okořeněné sprosťárnami - přesto nepůsobí nijak vulgárně, ale spíše přátelsky a přirozeně. Film je nacpaný výbornými vtípky, jako McLovin "prostě jen McLovin", nemoc s kreslením penisů (doporučuji skouknout i závěrečné titulky:), omenstruování nohy a spousta dalších.. Při každém shlédnutí lepší.